Spain
Manacor

17 travelers at this place

Parròquia de la Mare de Déu dels Dolors

July 21 in Spain ⋅ ☀️ 28 °C

Auf dem Weg nach Cala Millor sind wir in Manacor hängen geblieben. Von weiten konnten wir t eine Kirche sehen, und da war es doch ein einfaches, durch die verwinkelten kleinen Gassen zu fahren und die Kirche zu suchen. Schnell ein Parkplatz gesucht und einen kleinen Spaziergang gemacht. Danach gibt es jetzt noch eine kleine Stärkung bei Sicht auf die Kirche.Read more

Barevný Manacor

August 5, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 29 °C

Po obědě jsme vyrazili směr Manacor, který je vyhlášený výrobou umělých perel. Krajina se proti naší téměř vyprahlé pustině celkem rychle změnila a my projížděli hezkým zemědělským krajem. Na polích již téměř vše sklizeno a větrné mlýny (rozuměj ty na obilí a ne na elektriku) začaly na Mallorce dávat smysl. V Manacoru jsme si mysleli, jak tam dobře nakoupíme zmíněné umělé perly, ale zjistili jsme, že tyto perly jsou snad ještě dražší než pravé. Příkladem může být náhrdelník, který i po slevě 40 % stál stále přes 500 Euro. Prohlédli jsme si město a následně se vydali do muzea Rafaela Nadala (Rafa Nadal Museum Xperience - https://sportxperience.rnsportscentre.com/en/), které se nám moc líbilo. Vyzkoušeli jsme si tam virtuální realitu (popravdě nám oběma bylo trochu šoufl – více v samostatném footprintu) a pak už jsme spěchali na prohlídku Dračích jeskyní (Cuevas del Drach). Ty byly opravdu velkolepé a krásné. Jenom je škoda, že je tam s vámi dalších tisíc lidí. Je to celkem masovka. Součástí prohlídky je i 15minutový koncert (skoro to vypadá, že je to tu bonus ke každé atrakci – vzpomínáme na Chopina 😊). Po cestě na naše ubytovaní jsme se rozhodli zastavit na jedné z nejkrásnějších pláží Playa de Es Trenc (dle serveru Skyscanner 🤔), která nás ale trochu zklamala, protože moře bylo hodně mělké a špinavé od mořské trávy. M: Jestli to takhle s tím mořem půjde dál, tak Jirku už od bazénu k moři nedostanu. J: Nedostane! 😊Read more

Bravo Rafa!

August 5, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 28 °C

Předně je třeba říci, že museum Rafaela Nadala se v Manacoru nachází proto, že se zde Rafa narodil. Připadá nám fakt dobrý nápad se rodnému městu takto odvděčit. Bravo Rafa! Za nás rozhodně jedno z míst, které byste neměli na Mallorce minout, a to včetně dětí nebo právě s nimi. 😉 Vše je velmi působivé a moderní. Expozice se skládá ze dvou částí. První je značně interaktivní a máte možnost vyzkoušet si virtuální realitu. Oba k tomu máme pouze jenom jeden výraz: „Hustý!“. J: Vysvětlil jsem paní obsluhovačce, že je to moje první zkušenost a ona mi vybrala něco pro začátečníky. Takže se jednalo o seskok z letadla. 🤦‍♂️ Létání v letadle mi nevadí, ale obecně nemám moc rád výšky. Už když jsem na začátku „vyskakoval z letadla“, tak se mi lehce zhoupl žaludek. Následně mi celou dobu běželo hlavou – hlavně z toho simulátoru neupadni, Martina Tě určitě točí… 😀 Fakt to působilo značně sugestivně. Následně jsem překecal i Martinu, ať něco zkusí. Řekl jsem paní, ať dá manželce to samé, co jsem měl já, abychom si mohli srovnat zkušenosti. Ona na mě však šibalsky mrkla a Martině nasadila bungee jumping mezi skalami. Nejenom, že bych ze simulátoru 100% vypadnul, ale asi bych se ještě potupně poblinkal na zemi. 😊 Ještě jsme si dali společně downhill na horském kole (taky „hustý“) a pak už jsme pospíchali na druhou expozici. Ta se skládá ze všech možných pohárů, které kdy Rafa vyhrál a navíc je tam spousta artefaktů od jiných prvotřídních sportovců. Taková síň slávy, ale moc pěkně a opět značně interaktivně udělaná. Názor na závěr? Takto má vypadat muzeum! 😉Read more

Weinprobe

February 10 in Spain ⋅ ☀️ 16 °C

Auch Mallorca hat guten Wein. Noch besser wird er, wenn ein waschechter Pfälzer den Wein auf Mallorca anbaut und herstellt. Nur in kleinen Mengen und in seinen einzigartigen Steinflaschen. Eine schöne Weinprobe auf dem Weingut Manda Vell.Read more

Manacor, 07500, Манакор

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android