Spain
Playa El kilito

69 travelers at this place

langweiliger tag

November 16, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 16 °C

wir wissen eigentlich gar nicht viel zu erzählen, da die fahrt landschaftlich und strassentechnisch sehr langweilig war. auf dem camping angekommen, fanden wir einen miniplatz zu hohem preis und der chef war alles andere als freundlich. das warmwasser für die dusche und den abwasch war spärlich. dafür hatten wir einen hauspapagei gleich über unserem zelt. zum glück war wenigstens dieser ruhig in der nacht. der camping war zwischen autobahn, nationalstrasse, eisenbahn und flughafenanflugschneise. alle gingen früh zu bett und es war eine kalte nacht.Read more

Kosmopolitní Torremolinos

July 28 in Spain ⋅ ☀️ 26 °C

Torremolinos je příjemné přímořské letovisko na pobřeží Costa del Sol, ve kterém jsme se rozhodli strávit 3 dny. Původně to mělo být středisko, kam jezdili popíjet divocí britští turisté, ale na ty jsme tu naštěstí nenarazili. Buď je to díky covidu nebo se to již změnilo. Jeho charakteristickým znakem je prý totiž stálá změna. My tu potkali hodně Holanďanů a také gayů, kteří si to zde zřejmě oblíbili. Nezdá se to, ale na gaye tady fakt člověk narazí na každém kroku - mají zde i své pláže a bary. Mimochodem jsme díky tomu zjistili, protože jsme od přírody zvídaví, co znamená gay vlajka v různých barvách medvědích kožichů se znakem medvědí stopy. Konstatovali jsme, že jsme to vlastně ani vědět nepotřebovali. 😅 Ale zpět k městu. To má hezkou promenádu a spoustu restaurací a kaváren. Více než čtvrtinu obyvatel Torremolinos prý tvoří cizinci. Hodně z nich vlastní bary na promenádě. Paradoxem je, že se tedy za zde spíše domluvíte anglicky (popřípadě holandsky, kdo umí trochu chrochtnout 😊), než španělsky. Říká se, že město věže (torre) a větrných mlýnů (molinos) stále žije. Potvrzujeme, i když v covidové době jenom do jedné hodiny ráno. 🥳Read more

Martina M.

Kdysi jsem tam byla na dovolene, je to krasne mesto :-)

8/1/21Reply

Pohodová Benalmádena

August 16 in Spain ⋅ ☀️ 29 °C

Na konci našeho cestování jsme se rozhodli strávit 5 dní u moře v blízkosti Málagy, abychom to pak měli kousek na letiště. Auto jsme v neděli v pořádku vrátili (s půjčovnou Sixt jsme byli moc spokojeni, měli jsme od nich auto půjčené přes Booking.com a vše bylo ok) a pokračovali vlakem do Benalmádeny. Cestu už jsme znali, takže to bylo v pohodě, a dokonce už i vlak přijel, jak měl. 😊 Benalmádena je turistické letovisko na pobřeží Costa del Sol oblíbené hlavně britskou klientelou. Z jedné strany je Benalmádena obklopena mořem a z druhé 750 metrů vysokou horou Calamorro, na kterou vede lanovka. My jsme lanovku při našem pobytu nestihli, takže si ji budeme muset nechat na příště. Velkou zajímavostí města je takzvaná buddhistická stupa, kterou jsme však viděli pouze letmo, když jsme na začátku naší cesty projížděli kolem autem. Město se nám i přes mohutnou výstavbu výškových hotelů líbilo. Má hezké pobřeží s hradem a krásný přístav, který jsme objevili večer před odjezdem, když jsme v něm byli na závěrečné večeři. Dali jsme si výbornou paellu v Arrocerii La Barraca a posteskli si, že už se blíží čas našeho odjezdu. Za zmínku ještě stojí naše ubytování. Jednalo se o příjemný apartmán s opravdu malinkatou koupelnou. Vše ale vynahrazoval komunitní bazén velikosti běžného koupaliště v Praze. 😊Read more

Výlet do Torremuelle

August 17 in Spain ⋅ ☀️ 27 °C

Torremuelle leží hned vedle Benalmádeny, tak jsme si tam udělali výlet vlakem a zpět jsme šli podél pobřeží, abychom si ho prohlédli. Pláže se nám tam ale moc nelíbily, protože byly kamenité s horším přístupem do vody. Na řadu pláží vedou schody, protože jsou pod skalním výběžkem. Nakonec jsme se tedy vykoupali zase až na pláži u nás. 😍Read more

Renfe: Jedinou jistotou je změna

July 30 in Spain ⋅ ⛅ 27 °C

Část Costa del Sol, kterou jsme se rozhodli podrobněji prozkoumat, leží hned za letištěm směrem na západ. Máme radost, že se tam jednoduše dostaneme z Málagy vlakem. Býval by to byl dobrý nápad, protože spoj vede z Málagy přes letiště, Torremolinos a končí ve Fuengirole, kam jsme se též chystali. Auto si tedy zatím nepůjčujeme a poznáváme krásu místní železnice. Doslova. 😅
    Jak řekl klasik, jedinou jistotou je změna a my už víme, jak to myslel. On mluvil o jízdních řádech Renfe, což je místní vlaková společnost! Nejenže vlaky nejezdí podle jízdních řádů, někdy prostě vynechají a nepřijedou vůbec. Což je paráda zejména pokud si jako my spletete směr cesty (ano, jeli jsme místo do Fuengiroly zpět do Málagy a všimli si toho až na třetí zastávce). Rychle jsme tedy vystoupili, zaradovali se, že další vlak, tentokrát již správným směrem, jede za 5 minut a čekali hodinu než něco přijelo. Upozorňujeme čtenáře, že standardní interval je 20 minut a ve Španělsku jsme zatím bohužel nenarazili na nějakou (vlastně jakoukoliv) nádražní restauraci, která by čekání jistě zpříjemnila. V tom špatném nastoupení jsme tak trochu nevinně, protože nás do vlaku doslova narvala místní pracovnice bezpečnostní agentury, která hlídá nošení roušek ve vlacích a na nádražích. Vlak přijel na čas, tak kdo mohl čekat, že je to jiný zpožděný vlak a navíc v jiném směru.
    Ještě nás čekala jedna cesta vlakem - na letiště do půjčovny pro auto na zvolený čas. 🤔 Vybaveni předchozími zkušenostmi jsme čas kontrolovali v jízdních řádech na nádraží, na Google mapách, na stránkách Renfe i u místního prodejce lístků. Všichni nám tvrdili, že vlaky jezdí jako vždy každých 20 minut. A všichni určitě byli překvapení, že tomu tak opět není, vlak prostě zase vůbec nepřijel. Ale na nás si nepřijdou, my jsme s tím počítali a dali si pořádnou časovou rezervu, takže jsme pro auto dorazili naštěstí včas. 🤠

Tím jsem jela 😊 [Monika]

8/9/21Reply

24. Urlaubstag

February 3, 2020 in Spain ⋅ ☀️ 18 °C

Wir sind nach Torremolinos gelaufen, carmen hat eine neue Tasche bekommen und eine Hose haben noch ein Bier getrunken auf dem Platz wo die Sonne so schön scheint dann sind wir wieder zurück nach Hause auf die Dachterrasse ein Glas Wein und ein bisschen Wurst und dann anschließend zum EssenRead more

Umoja o Liberty

June 8, 2020 in Spain ⋅ 🌙 23 °C

Arrivé sur le bateau de Fred, capitaine hollandais génial sur un voilier turques en bois de 30 mètres magnifique. On est resté un mois sur le port de Benalmádena afin de recruter l'équipage pour le départ aux Canaries 🤠Read more

Unterwegs in der Costa del Sol

January 31 in Spain ⋅ ⛅ 16 °C

Zurück zum Meer war heute die Devise. Wie schon erwähnt gefällt uns die Costa del Sol nicht so sehr. Sie ist doch um einiges karger als die Costa de la Luz und viel zu zugebaut. Für Autofahrer ist es hier aber ein Traum, denn die Autobahn führt fast die gesamte Zeit an der Küste entlang mit tollem Blick auf das Meer. Auf der anderen Seite der Autobahn sieht man die Ausläufer der Sierra Nevada, heute dick eingepackt in Schneewolken. An einer Stelle konnte man auch einen Blick auf die schneebedeckten Berge erhaschen. Eigentlich müssten wir einen Tag mal in das Skigebiet hineinfahren….
    Ansonsten erinnert mich die Landschaft an Teneriffa, nur alles etwas größer und weiter 😉
    Den ersten Abstecher haben wir nach Malaga gemacht. Wir hatten erst vor hier zu übernachten, der Stellplatz war auch gar nicht so schlecht aber es war doch ziemlich voll und touristisch, da macht es mit Nalu einfach keinen Spaß, also ging es weiter Richtung Osten bis kurz hinter Motril. Hier werden wir nun erstmal bleiben und sehen, wo es uns die nächsten Tage hintreibt.

Getaway to Benalmádena

August 3 in Spain ⋅ ☀️ 26 °C

When there's a supermarket with Argentinian products, we have to go. So, after fixing our car's air con, we made our way to Benalmádena and bought the indispensable alfajores and dulce de leche accompanied by some turrón y maní and bon-o-bon. Happy with our spoils we got only happier when we were served a huge foot-long milanesa napolitana with fries at a small restaurant nearby. It said "for two", but it could have easily fed all four of us.
    #Acholinos

21. Urlaubstag

January 31, 2020 in Spain ⋅ ⛅ 17 °C

Mit dem Bus nach Malaga als erstes sind wir in die Bodega und haben Moskatel getrunken danach in die Markthalle 1. Scmpies dann super King Prawns es war eine Erfahrung doch nicht noch einmal. Corte del Ingles Kaffee getrunken. Dieter kauft Batterien fürs Hörgerät und wir zu Tedi. Zum Schluss auf die Dachterrasse im Merriott und ein Glas Wein.Read more

Playa El kilito