Spain
Plaza de los Carros

Here you’ll find travel reports about Plaza de los Carros. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Tegnap este megerkeztunk Madridba Helennel a kis 5 napos kiruccanasunkra, amin semmi mast nem tervezunk, mint ejtozest, es orias kulinaris elmenyekben gazdag beszelgetos-maszkalos lazulast.

Nem kotelezo semmit megnezni, es semmit nem eroltetunk, csak ami jol esik-ez a mottonk.

Ennek elso nap rogton meg is lett az eredmenye, f2kor sikerult elindulni itthonrol, amit egyaltalan nem bantunk, mert mindketten irdatlan faradtan estunk bele ebbe az utazasba. De mas miatt se bantuk.
    Egyreszt, mert a szallasunk a nyuzsgo La Latina negyedben van, es a kis hangulatos francia erkelyunk alatt mar reggel ota folyik az elet, ami kezdesnek eppen tokeletesen atjarta a mi hangulatunkat is.
    Masreszt, mert igy tudtunk jot reggelizni, kormot reszelni, arcpakolast feltenni Helen specialis natuekozmetikumaibol -amitol babapopsit megszegyenito puhasagu lett az arcunk- es aztan nemi tollaszkodas utan bele is vetettuk magunkat a varosba megcelozva egy pohar bort es valami jo kis tapast.

(Na de most elalszom, mert hajnali 2 ora van, es mar megint nem tudok keveset irni, mert valahogy mindig annyi minden tortenik, es omlik belolem a szo, tehat meg reggelig irnam, ha most folytatnam...viszont holnap is lesz nap, es most az a legfontosabb)

Addig is summazva annyi, hogy eleg vicces volt a napunk, sok sirasig rohogos pillanattal, ugyhogy a lenyeg az, hogy nagyon jol vagyunk-pont ahogy elkepzeltuk. Folyt.kov.😃☀️

(La Latina
    Plaza Mayor
    Puerta Del Sol
    Gran Via)

La Latina žije!

August 13, 2016 in Spain

Madrid je městem splněných přání. Stačí jen vyslovit: "Mohl by tu být dnes nějaký festival..." A rázem jsme se zcela náhodně zatoulali do čtvrti La Latina. Hned za mostem nás to vcuclo, přátelsky pomuchlalo a vrátilo zpět plné dojmů a zážitků. To byl zase večírek! Nejprve soutěž v ječení dětí, ale to byl jenom začátek. Postupujeme hlouběji do nezmapovaného území a zjišťujeme, že se  všechny místní restaurace přesunuly na ulici. Dovnitř se vůbec nedá dostat, ale výčep je co 10 metrů. K tomu si představte strašlivě hlasitou hudbu a masy trsajících madrileños. Kolem desáté hodiny večer už prakticky není v ulicích k hnutí. Všichni popíjejí, tančí či se něčím cpou. Jediným negativem je všudypřítomný zápach z madridských specialit. :-) První jsme pomocí slovníku rozklíčovali jako smažené dršťky, druhé jsou pro nás záhadná ovčí střeva i s okružím. Raději si nechceme představit, z které části těch nebohých zvířátek to je. Některé záhady jsou holt doživotní. Drželi jsme se při zemi a navečeřeli jsme se v ústraní v restauraci (skvělé cochinillo - vysl. kočinyjo - mléčné selátko) a pak jsme se nechali unášet na vlnách tradičního festivalu La Paloma. 🎉Read more

Madrid - hostel

August 28, 2015 in Spain

My hostel is on a quiet side street where everything seemed to be closed. Not sure if due to siesta our economic issues (arrived in 30°+ weather, around 5 pm). However, it's close to everything, cheap, and actually very nice, despite being called "OK Hostel". Definitely the best hostel I've been in!

Also free brewed coffee and an espresso machine to use... looks like I'm renewing my caffeine addiction here!

They also have a 3 course dinner prepared by a chef with free beer/sangria while you eat. Only ten Euro, nice! I didn't bother cooking my first night so had the hostel dinner, yum! Also a great way to socialise and meet people in the hostel!

Museum Day

April 12 in Spain

Great visit to Prado and Sophia museum for some artistic education. Picked up asome tapas and had paella at the San Miguel Market. Super place for snacks and tapas, always busy and full

Plaza de los Carros