Spain

9 travelers at this place

San pedro del pinatar

May 23 in Spain ⋅ ⛅ 18 °C

Eine regnerische Nacht am Park 4 Night ... davor Formel 1
    Am nächsten Tag Sonnenschein 🌞 und schönen Strand ... sind 30 Minuten weiter mit dem Bus gefahren ... zu den mud maths (Schlammbädern) danach noch die Salzseen besichtigt
    Überall 🦩
    Lg

Jutta Fink

Des gibt a schene Haut is gut für deine Hände 😉

Kristina Ks

i wui a mit euch schlammparty machen 😭😭😭

Ürmi

Sind das Salinen? Salzseen?

3 more comments

San Pedro del Pinatar

August 12 in Spain ⋅ ☀️ 29 °C

Toto město je zajímavě situováno. Část leží u Středozemního moře, centrum je však orientováno na Mar Menor a zároveň se ve městě nachází ještě jedna laguna, která slouží jako přírodní bahenní lázně. To jsme si nemohli jen tak nechat ujít. Jako první jsme vyrazili na bahenní lázně. Jedná se o malou a hodně mělkou lagunu, která je napájena zřejmě z Mar Menor a pár „salinas“ (solisek), které jsou k laguně přimknuté. To způsobuje, že voda je ještě teplejší a slanější než v Mar Menor. Má to mít pozitivní vliv na tvorbu bahna na dně, které je prý léčivé. Jirkův názor je, že bahno vzniká tím, že do laguny kálí plameňáci. 😊 Do laguny vbíhá několik mol, která byla solidně zaplněná lidmi bažícími po bahenních zábalech. Princip je takový, že nejprve vlezete do laguny dolovat bahno, donesete si ho na molo, kompletně se jím potřete a potom čekáte, až na vás uschne. I když se jedná o dost nechutnou a smrdutou záležitost, rozhodli jsme se ji podstoupit. Jediná fantastická věc byla, že ta voda skutečně neuvěřitelně nadnášela. To bylo hodně dobré, protože většina dna je pokryta 2-5 cm vrstvou bahna, do kterého se vám moc šlapat nechce. Ve vodě plave spousta zbytků raději nechtějme vědět čeho (Že by ti plameňáci? 😊) a po pár nabrání bahna jsme zjistili, že v něm žijí takoví malí červíci nápadně se podobající pijavicím (neověřená informace). Nechápeme, že ostatní si tam tak lebedili. My se nemohli dočkat, až se pořádně opláchneme v Mar Menor, které je jenom přes cestu, která vede po hrázi, jež tyto dva zázraky odděluje. Mar Menor je studenější, méně slanější, ale jinak úplně stejné: také bahno, ale už tam není tolik plameňáků, takže už asi není tak léčivé. 😁 Celkově tedy dost velké zklamání, ale na druhou stranu dost silný zážitek (Jirka stále ještě před sebou vidí ty kálející plameňáky! 😊). Středozemní moře jsme již v tomto městě neokusili, protože jsme věděli, že u něj budeme končit naše putování, a ještě si ho dost užijeme (na rozdíl od tohoto fujtajblu 😊).Read more

Kunstrasen ist der Hit

April 12 in Spain ⋅ ⛅ 17 °C

Der Tag begann stürmisch und bewölk. Zum Glück, denn ich bin immer noch Krebsrot. Unser Weg führte uns nach Torrevieja, wo ich erstmal begreifen musste, dass auch Briefkästen angezeigt werden wenn man bei Maps "Post" eingibt... Trotzdem fanden wir die Post, die allerdings wegen eines lokalen Feiertags geschlossen war. Also schulterten wir unsere (immer noch zu schweren) Rucksäcke und suchten uns die nächste Pizzeria (ich finde diese Kausalkette absolut logisch), die noch nicht geöffnet war, weswegen wir die Wartezeit mit Kaffee und Gebäck überbrückten. Das folgende Wegstück überspringen wir mit dem Bus, da es wenig Spaß macht den ganzen Tag in vollen Innenstädten zu laufen. Irgendwie verpassten wir dann unsere Haltestelle und machten uns wieder auf die Socken. Die Straße war wunderschön begrünt, mit Kunstrasen, der an einigen Stellen über schiefe Betonplatten lief... WTF Spanien?! Später liefen wir entlang der Salzseen, wo wir wieder das Glück hatten Flamingos zu beobachten.Read more

Marvin Kar

Jede Geschichte über Spanien enthält irgendwas mit „da war dann ein lokaler Feiertag...“ 😂😂😂

4/12/21Reply
    Tim Strauß

😂😂 Ja das ist wohl so. Aber dafür nehmen die hier das mit den Öffnungszeiten auch nicht so ernst.

4/12/21Reply

San Pedro del Pinatar, سان بييدرو ديل بيناتار, سان پدرو دل پیناتار, Сан-Педро-дель-Пинатар, Сан-Педро-дель-Пінатар, 圣佩德罗德尔皮纳塔尔