Sri Lanka
Bentota

Bentota

March 13, 2023 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 24 °C

Relaxt am Rana Ayurveda Hotel. Zumindest bis um 17 Uhr. Danach gab es einen Sturzregen. Morgen geht's wieder nach Hikkaduwa, mein Zimmer ist leider gebucht worden. OMG. Aber ich freu mich nochmal die schönen Wellen zu sehen.Read more

Fahrt nach Weligama

December 8, 2023 in Sri Lanka ⋅ 🌩️ 28 °C

Am Vormittag haben Leen und ich uns auf dem Weg zum Bahnhof 🚉 in Mount Lavinia gemacht. Schon vorher hatten wir gehört, dass die Züge häufig Verspätung haben. Als wir uns am Bahnhof haben unsere Tickets gekauft haben, wurde uns direkt gesagt, dass der Zug erst in über einer Stunde kommen wird. Daher überlegten wir, ob wir uns noch etwas zu essen holen sollten. Erst waren wir uns nicht sicher, ob wir nicht trotzdem lieber am Gleis warten sollten (weil an dem Tag nur zwei Züge in diese Richtung fuhren). Wir hatten etwas Sorge, dass der Zug vielleicht doch schon in einer halben Stunde kommt und wir ihn dann verpassen. Etwas wie eine Anzeigetafel gab es nicht. Ein sehr netter Einheimischer hat uns dann aber versichert, dass der Zug definitiv nicht früher, sondern eher noch später kommt (über unsere Frage, ob wir lieber nur 20-30 Minuten wegbleiben sollten, hat er nur gelacht 😃).

Leen hat bei Google Maps ein kleines Restaurant in der Nähe herausgesucht, zu dem wir dann gehen wollten. Als wir es nicht direkt fanden und offensichtlich etwas irritiert aussahen, wollte uns ein weiterer Einheimischer helfen. Interessant ist hier, dass, wenn man Leute nach dem Weg fragt, sie einen meist direkt dort hinbringen wollen. Also sind wir mit unseren Backpacks über die Bahngleise (wie zuvor erwähnt: hier völlig normal) hinter ihm her. Es stellte sich heraus, das er besser deutsch als englisch konnte, weil er eine Zeit lang in Deutschland gelebt und sogar einen Sohn dort hat. Er wollte dann nur noch deutsch mit mir reden (Leen hat nichts verstanden 😂). Letztlich sind wir aber wieder umgekehrt, weil das Restaurant doch schwierig zu erreichen war und haben und nur ein etwas fragwürdiges Gemüsesandwich bei einem noch fragwürdigerem italienischen Restaurant geholt 🥪 . Mein Magen kam damit klar, Leen hat davon abends aber leider noch ordentlich Probleme gehabt 🤢.

Die erste halbe Stunde der Zugfahrt war ordentlich anstrengend: es war sehr voll, warm und laut und wir mussten mit den Backpacks im Gang stehen. Als wir schon überlegten, auszusteigen und einfach ein Taxi zu nehmen, wurden allerdings zwei Sitzplätze frei. Am Fenster war es direkt viel kühler und die übrigen 3 Stunden Fahrt gingen dann auch sehr schnell um 👍.

Leen hat die erste Nacht direkt im Surfcamp verbracht. Ich habe erstmal um die Ecke in einer anderen Unterkunft verbracht, weil ich ursprünglich erst am 9.12. herkommen wollte und dann nichts mehr verfügbar war. Den Abend konnte ich aber trotzdem schon mit im Camp verbringen, wo ein sehr gutes Buffet aufgebaut worden war und wo die Köche das Essen direkt vor unseren Augen zubereitet haben. Insgesamt wirkte alles sehr gemütlich und modern und wir haben uns direkt sehr wohl gefühlt ☺️

Džungļu upe un bruņurupuču slimnīca

March 3, 2022 in Sri Lanka ⋅ ☁️ 29 °C

Rītu atkal iesākam ar pastaigu gar okeānu, Šoreiz uz pretējo pusi. Atkal redzējām beigtos rifus gar kuriem dzīvojās nelieli krabji. Tad brauciens ar
      laivu pa Bentotas upi. Uz starta vietu mūs aizved ar busiņu un Tuk-Tukiem. Pie upes mūs sagaida divas laivas. Sākumā braucam pa pilsētas daļu, kur gar krastiem varēja redzēt kā dzīvo vietējie iedzīvotaji. Redzējam Budas statujas. Tad iebraucam lielās upes atzaros- mazākās upītēs. Mūsu laivas vadītājs-gids bija vienkārši lielisks. Mums tika parādīti-krokodili, iguānas, varāni, hameleoni, pērtiķi. Pie pērtiķiem mēs apstājāmies. Te mēs vārējām pamielot pērtiķus ar banāniem. Gids nostājās uz laivas gala un rokā izstiepa banānu. Pērtiķis veikli pa koku zariem nolaidās lejā un ātri paņēma banānu un atgriezās savā vietā-augstu koku zaros. Pirmais to izdarīja lielākais pērtiķis, domājams bara vecākais. Droši vien, lai pārbaudītu drošību, tikai tad nāca pārējie, bet arī noteiktā rindas kārtībā, katru reizi cits. Gids deva iespēju arī mums pabarot pērtiķus. Tas bija skaisti un interesanti. Braucot pa mazajām upītēm varēja sajust džungļu baiso burvību, izliekušās koku saknes un zari, kuri ieliekušies ūdenī, lai gūtu veldzi. Nelielā upes ielokā mums tika izveidots pikniks. Mūs cienāja ar banāniem, cepumiem un kokosriekstu pienu. Kokosriekstu pienu mēs jau bijām dzēruši, bet te mums parādīja kas vēl ir šim riekstam. Tad, kad rieksts ir izdzerts tukšs, to pāršķeļ uz pusēm un tam vidū ir plānā kārtā balta, mīksta, salda masa kuru var ēst. Ļoti garšīga un kā izrādās viss piens un šī masa ir ļoti veselīgs ar dažādam minerālvielām un vitamīniem bagāts produkts.
      Viesnīcās mēs ēdām brokastis un vakariņas, bet pa dienas vidu mēs baudījām kokosriekstu pienu un dažus banānus, ar to pietika un neko vairāk nevajadzēja.
      Bentotas upes malā bija ierīkota primitīva kāju SPA vietiņa. Tas izpaudās tā, ka norobežotā aizsprostā dzīvojās sarkanas, nelielas zivtiņas, kuras noskrubina kājām visu atmirušo ādu. Ļoti dīvaina sajūta, tā kā kutinoša, reizēm sāpīga sajūta. Kājas pēc tam tīras tā kā pēc pedikīra. Daži šādu procedūru bija baudījuši Rīgā- SPA salonā, bet ar salīdzinoši mazākām zivtiņām.
      Pēc ekskursijas pa upi mums piedāvāja izbraucienu ar Tuk-tuk pa pilsētu, pa veikaliņiem. Brauciens pa Bentotas ielām ir iespaidīgs. Mašīnu, Tuk-Tuku,
      riteņbraucēju u.c. pārvietoties gribētāju ir ļoti daudz. Ļoti daudz tiek izmantota signāltaure. Kā Gundars teica, ka viņš nezin, vai mūsu mašīnai tāda vispār ir.
      Ar tumsiņu iebraucam bruņurupuču slimnīca-zoodārza. Te ir populāri palīdzēt bruņurupučiem. Problēma ir tajā, ka okeāns ir pilns ar plastmasu. Bruņurupuči to saēdas un ārā nevar dabūt, tad viņus mēģina ārstēt. Tāpat ir tādi, kas savainojas zvejas tīklos un pret kuģiem. Vēl ir problēma ar populāciju.
      Bruņurupuču mātīte izdēj krastā, smiltīs olas, aizrok un atstāj. Olām tur jāpavada apmēram 2 mēneši līdz izšķeļas mazuļi. Pa to laiku ir ļoti daudz citu dzīvnieciņu, kas tās olas apēd. Respektīvi, no pludmales šīs olas tiek pārnestas uz inkubatoru, kur tās tiek aprūpētas kamēr izšķiļas bruņurupuči.
      Tad tos laiž okeānā. Viņi ir izveidojuši biznesu ar ko iepriecināt tūristus. Mēs arī iegādājāmies veselu mutes bļodu ar maziem, spriganiem bruņurupucīšiem, kurus laidām naksnīgajā okeānā. Priekš mums ļoti aizkustinošs un patīkams pasākums. Tādā veidā no tūristiem var nopelnīt naudiņu, kuru var ieguldīt bruņurupuču aprūpē.
      Šī bija ļoti interesanta un piedzīvojumiem piepildīta diena.

Bentota, BJT, Бентота