Sri Lanka
Patanangala

Yala Nationalpark

October 22, 2022 in Sri Lanka ⋅ 🌧 26 °C

Nachmittags und abends waren wir auf Jeep Safari im Yala Nationalpark. Leider hat es immer mal wieder geregnet und wurde am Ende sogar recht kalt. Wir haben trotzdem einige Elefanten, sogar ein kleines Baby, ein Krokodil, einige Vögel und Pfaue, und Wildschweine gesehen. Die Landschaft war sehr beeindruckend!Read more

Jālas Nacionālais parks

March 1, 2022 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 25 °C

Rīts sākas ļoti agri 5:30. Mūs sagaida divi Toyota Land Cruiser pārveidoti džipi, lai dotos Safari ekskursijā pa Jālas nacionālo parku. Aust gaisma un mēs labā ātrumā braucam pa neierasti tukšām ielām, jo pa dienu ir intensīva satiksme. Braucam un jokojam vai vispār redzēsim kādu dzīvnieku. Te mums priekšā izlec divi zaķi, tieši tādi paši kā pie mums. Mums smiekli. Vēl redzam govis un nospriežam, ka plāns izpildīts !
      Pirms iebraukšanas parkā ir neliela reindžeru pilsētiņa un kases, kur var nopirkt biļetes, bet mūs jau gaida gids ar nopirktām biļetēm. Te var aiziet uz tualeti, jo parka teritorijā to darīt nedrīkst.
      Parkā laiž iekšā precīzi 6-00. Pirms iebraukšanas ir vārti, postenis, kur sēž darbinieki un atzīmē cikos mēs iebraucam, atgriežoties atkal atzīmē, ka esam sveiki un veseli. Tas ir sava veida bizness, jo iebrauc aptuveni 50-60 džipi.
      Pirmos ieraugam pāvus. Skaisti, lieli ar garām astēm. Tos vēlāk braucot redzam daudz. Mūsu šoferītis-gids ir ļoti redzīgs un mums parāda ļoti daudz, ko paši neievērotu. Mēs redzējām-ziloņus, leopardu, kas ir liels retums, dažādus bifeļveidīgos dzīvniekus, krokodilus, varānus, iguānas, pērtiķus, dažādus putnus, stirniņas-bembijus, mežacūkas. Parkā reāli redzējām purvainu vietu, kurā bija zilonis. Skaisti, bet skumji, zinot, kas viņu sagaida.
      Braucienam pa vidu piebraucam pie okeāna. Skaisti ! Piekrastē lieli granīta akmeni. Krastā neliela zvejnieku māja, laiva. Uz mājas jumta žāvējas vai kaltējas zivis .Pārsteigums par laivas veidu un formu, bet tādas laikam piemērotas okeāna lielajiem viļņiem. Uzmanību piesaistīja zeme, kas ir spilgtā, sarkanā krāsā. Tas tāpēc, ka daudz dzelzs. Skaisti, apkārt zaļš, bet pa vidu vijas sarkans ceļš. Mūsu laiks Jalas nacionālajā parkā iet uz beigām un mēs atgriežamies viesnīcā.
      Pa ceļam vēl redzam ezerā dažādus putnus, to starpā pelikānus. Vēl mūsu uzmanību piesaista piesaista palieli baseini gar okeāna krastu, spriežam, ka tās ir sāls ieguves vietas. Tā arī ir, mūsu minējumu apstiprina gids.
      Atgriežamies viesnīcā. Izmantojam baseinu, dienas gaismā. Skaisti, pašā ezera krastā. Uz jautājumu vai var peldēties ezerā, gūstam atbildi, ka var. Uz jautājumu vai ezerā ir krokodili, arī saņemam atbldi, ka, jā ! Bet vietējie peldoties! Paēdam brokastis un pošamies ceļam uz viesnīcu pie Betontas, kur pavadīsim atlikušās dienas. Atvadāmies no sava gida. Mūs vedīs tikai šoferis, jo somu nesējs iepriekšējā vakarā esot cietis nelielā avārijā ar Tuk-tuk un esot savainojis roku. Vēl šinī salas dienvidu daļā piedzīvojam sen neredzētus skatus, ļoti garas rindas pie benzīntankiem, jo ir radusies problēma ar degvielas piegādēm. Mūsu šoferītim arī bija problēma, bet esot izlīdzējuši safari džipu cilvēki. Atvadāmies no skaistās viesnīcas un dodamies ceļā.
      Pavēlā pēcpusdienā iebraucam Sheraton viesnīcā. Ļoti liela viesnīca, tas mulsina. Ir OK ! Istaba liela ar balkonu, ar lielu, labu vannas istabu. Būs labi.
      Šrilankas viesnīcās apgūstam ko jaunu. Ir pieejams kondicionieris un propellers ! Kā izrādās propellers pie griestiem ir labs dzesēšanas aparāts.
      To izmantojām pa nakti. Pa dienu, kad neuzturējāmies numuriņā izmantojām kondicionieri. Bez visa šī iztikt nevar, jo ir ļoti karsti. Pa dienu ārā ir 30-33 grādi, vakarā 26-28 grādi un ir ļoti liels mitrums.
      Pirms vakariņām iepazīstamies ar viesnīcas infrastruktūru. Ir pieejams viens liels baseins ar pieguļošu bāru, kafejnīcu, palmu dārzu Ir izeja uz okeānu, kur dežurē apsargs. Apskatām pludmali- skaista, bet nav koraļļu rifa, tas nozīmē, ka peldēties praktiski nevarēs. Dodamies vakariņās. Liels restorāns ar lielu ēdienu izvēli. Visu ko pamēģinām - garšīgi. Dodamies gulēt, bija gara emocijām pilna diena.

Patanangala