Switzerland

Klesání 245 m
      Délka 11,3 km
      8.40 - 16.00
      Polojasno

Vstávali jsme lehce po 6 a posnídali kaši z domova. Apartmán jsme opustili v 7.25. Oktávku jsme zahodili ve městě na parkovišti u fotbalového hřiště a dále pokračovali k jezeru Derborence. Silnička byla dost adrenalinová, úzká, vytesané tunely do skály vypadaly hrůzostrašně. Museli jsme často troubit. Při stoupání jsme potkali jen jedno auto proti, naštěstí na dobrém úseku.
      Túra začala příjemně pozvolným stoupáním údolíčkem se svištěma, podél potoka. První postupový cíl byla hospůdka Gite d' Alpage de Dorbon s jurtou. Vítek si dal curry polévku, já s Pavlíkem pivo, Adam nic. Po pivu se strašně špatně stoupalo. Šli jsme mnoha sněhovými poli, bylo to náročné, ale krásné.
      Zdolali jsme sedlo Col de La Forcia 2541m , pak sedýlko pod chatou Rambert, a nakonec vytoužená chata Rambert 2582m.
      Otestovali jsme lehátka, chvíli ještě svítilo slunce, pak se zatáhlo, tak jsme se šli ubytovat.
      Předpověď na zítra je stále nepříznivá, ale nepřestáváme doufat. Večeře je v 18.30.

Val de Derbon