Thailand
Ban Hui To

Cesta na Huay to waterfall

January 4, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 33 °C

Ráno sa prebúdzam ako prvý a na YouTube hľadám pesničku Bola raz jedna hviezdička, ktorou zobudím zvyšných spáčov veď už je 9:15. Tak dobre sa nám ešte nespalo, čo vypovedá o tom, že máme konečne poriadný matrac.
      Tomčo už kuká do mobilu a zahlási že on ide motorkou kuknúť na vodopád. Čo nám iné ostáva, ideme s ním.
      Sadáme na motorky a vyrážame. Prvá zastávka tankovanie kde Tomčo volá Ei - zmena plánu.
      Motorky parkujeme pred Makro obchodom, prichádza Ei a naša mototúra končí. Ide sa autom.
      Cestou Tomčo sadá za volant a vezie nás až k vodopádom, čo nieje dobré, ale našťastie sa nič nestalo🙄.
      Po desať minútovej túre k vodopádu, kde sa poniektorí dobré schladili po náročnom výstupe 😀, nasleduje cesta na hotel a večer ideme ako ináč z Ei do Krabi na trh. Na večerný troch sa nám páči. Hneď na začiatku objavujeme môj obľúbený vyprážaný hmyz, ktorý ochutnávam spolu s Ei.
      Je tu veľké množstvo dobrôt a zábavy, ktorú tiež otestujeme. V Tomčovi sa prebudí hazardný hráč a už kupuje lístky. No ani my nezaostávame a tiež kupujeme lístky, čo aj oľutujeme, lebo okrem mydla a pracieho prášku sme nič nevyhrali. No Tomčo, to už je iná liga. Vyhráva BICYKEL, nasledujú gratulácie. Ide sa ďalej na strelnicu, kde strieľame do plyšových hračiek a podľa počtu zostrelených plyšákov si Ei vyberá veľkého medveďa.
      Cestou domov sa ešte zastavíme v talianskej reštaurácii to bol Ei nápad dáme pizzu a nejaké talianské jedlo a poď ho do hotela.

Bencha Nationalpark

December 24, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 27 °C

Am Nationalpark angekommen zahlen wir erstmal 100 Baht (2,50 €) Eintritt. Wir erblicken zuerst eine gepflegte Grünanlage mit kleinem Cafe und Übernachtungsmöglichkeiten und gehen weiter auf einem Pfad Richtung Wasserfälle. Auf diesem Weg begegnen uns Hängebrücken, Banananstauden und sogar ein ziemlich großer Hundertfüssler. Keine 15 Minuten Fußweg erblicken wir dann den ersten Wasserfall. Wir steigen die Stufen hinauf und erfrischen uns im kühlen Nass. Anschließend geht es einen steilen Pfad bergauf um zu den höheren Ebenen zu kommen. Die Aussicht dort ist gigantisch und es schwindelt beinahe, wenn man von dort auf die tieferliegenden Ebenen hinabguckt.Read more

Ban Hui To, บ้านห้วยโต้