Thailand
Khao Chao Mai

Here you’ll find travel reports about Khao Chao Mai. Discover travel destinations in Thailand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Den 26 Chao Mai

January 13, 2017 in Thailand

Rano sme sa rozlucili s Tarutaom nasadnutim na speedboat. Zopar desiatok kilometrov na vode sme si uzivali na otvorenom uplnom predku lode, takze nas to trosku prefukalo a vyhojdalo.
    Potom vanom (minibus pre asi 12 ludi) dalsich 120km do mesta Trang. Bol to vycerpavajuci presun.
    Vodic zalamoval rukami, ked videl nase objemne kufre a rozmyslal, ako ich ulozit medzi cestujucich, ale vsetko to zvladal s thajskym usmevom a to je to, co nam na Thajsku imponuje.
    Nasledne este taxikom (kde nas kus osmekli, ale stale sa ucime) do narodneho parku Chao Mai. Taxikar dokazal tak pobludit, ze sme si 50km cestu predlzili asi o 30km a poslednych 20km ho uz navigoval Tomco.

Okolo 3tej poobede konecne dorazame do nasich beach bungalows.
    Tesne vedla pieskovej plaze pod majestatnymi vapencovymi skalnymi masivmi v malom hajiku pod palmami mame ja s Dankou "Deluxe" a Tomco "Superior" vlastny kockaty (moderny) preskleneny bungalowik so vsetkym komfortom. Jedna sa o asi naj ubytovanie ake sme mali za celu dovolenku.
    Vonku navyse na hranici plaze drevene lehatka, hojdacky, hojdacie siete. Kazdy z bungalowikov pekna teraska s drevenym, alebo ratanovym nabytkom a nasvietenim celeho arealu a jednotlivych bungalowikov velkym mnozstvom modernych vhodne do arealu rozmiestnenych lampiciek. Na dohlad ziaden iny rezort, alebo cokolvek, co by narusalo romanticku atmosferu tohto miesta.
    Samozrejme az taka idylka to nie je. Tu plne vytvaram az potom ako v nasom domceku vyvrazdim asi 10 komarov. Na rozdiel od inych lokalit su tie komare nejake obrovske, ale hlavne po mojej akcii mrtve!
    Cela lokalita je navyse uplne kludna, takmer nikto tu nie je a cela obchodna ulicka zahrna zo 5 obchodikov, 2 restauracie a jednu pojaznu motorkoAlgidu. Pre nas tak prave akurat.

Vsetci obchodnici v tejto ulicke su na Thajsko az nezvykle vysmiati - konecne dalsi turisti.

Vecer koncime v restauracii s mladou vychechtanou thajkou. Ako to pocitam, tak atmosfera podobna ako na Tarutao v zmysle viac thajskeho personalu ako turistov. Celkovo okrem nas napocitam az dva pariky.
    Je to v podstate len taka plazova restauracia vyzorovo nic extra. Niekto by povedal pomaly chatrc.
    Akonahle sadame zacinaju sa o nas starat. Najprv okolo stoliku rozlozia 3 horiace odpudzovace komarov. Nasledne dostavame navlhcene obrusky (s nejakou latkou na odpudzovanie komarov), s ktorymi sa ponatierame a celu veceru nas uz fakt ziaden hmyz nerusi. No toto sme tu este nezazili ani v ovela noblesnejsich podnikoch.
    Len pre zaujimavost ja mam jedlo, ktore v nejakej sladkej omacke kombinuje cibulu, nejaku travu, paradajky, mango, (mozno este nejaku nedefinovatelnu zeleninu) a samozrejme kusky kurciatka. Skuste si to predstavit. Chuti to skvelo.
    Tomcovi pre zmenu z taniera trcia klepeta... Ohhh... To si ani nepredstavujte. Ani to dobre nechuti ani nevyzera, ale Tomco sa nestazuje ;)

V noci nastavujeme klimu na 30 stupnov a je prijemne.
    Neskor predsa uberam 2 stupne, takze mame 28. Celu noc prespime zababuseni pod perinou az po usi. Ako sa nam tu za mesiac zmenilo posudzovanie toho co je zima a co teplo ;) Mam tusenie, ze pri tomto aktualnom nastaveni nas doma cakaju sibirske mrazy.

P.s. Na foto, kde je auto, vidno za nim v clanku spominanu restauraciu. Cela tato cast tesne vedla nasho rezortu sa nachadza pod asi 100m vysokou skalou (ktorej cast vidno na foto v pozadi)

Den 27 thajsky plazovy zivot

January 14, 2017 in Thailand

Na to, ze sme na dovolenke, kazdy den vstavame skoro rano.
    Dnes uz niekedy pred osmou Tomco buntosi, ze je hladny. Danka ta buntosila uz o tretej rano, ked kecala cez viber s domovinou a telefonom oslepovala tych, co chceli spat (mna)! Co sa tyka vstavania mam tu s nimi tazky zivot...

Ranajky su bohate, zivot je tu lenivy. Ludi minimum, ruch ziaden, more sumi a macka sa nam snazi dostat na stol, aby si uchmatla nieco z nasich ranajkovych dobrot. Raz sa jej to obrovskym skokom podari a pristava na rohu nasho malickeho stola snad 60x60cm preplneneho jedlom tesne vedla taniera. Nekompromisne je zhodena dole.

Po ranajkach prechadzka po okoli. Okolo nas impozantne vysoke skaliska. A hlavne znacky kadial utekat pred tsunami.

Zistujeme, ze sme v riadnom zapadakove, ked za ananas vystruhany do ananasolizatka a 14 bananov zaplatime v prepocte 1 euro. To uz nie su turisticke ceny na ake sme boli zvyknuti. Inak banany su tu mensie ako u nas a maju kostky.

Kazdy sa na nas usmieva a zdravi nas. Je citit, ze nie sme v turistickom centre a thajcania su tu este prirodzenejsi. Navyse zjavne mame najkomfortnejsie ubytovanie z toho, co sme tu videli, takze si uzivame pomaly sa vlecuci den.

Kupeme sa na plazi a rehoceme sa s Dankou, ked sa nas snazi naucit ako plava jej mamka - na steniatko.
    Hned vedla je mala plazicka ukryta medzi skalami, ktora pokracuje niekolko metrovou jaskynou. Je to velmi pekne, ale nikomu sa nechce fotit. Ked si rozlozime plachtu na plazi a dame ucho na zem pocujeme ako v sa chodbickach pod pieskom presuva nejaky krab.

Okolo obeda sa to zacne. Uvedomime si, ze je sobota a teda vikend a na nasu plaz sa dovalia skupinky thajcanov z vnutrozemia. Na obrovskych pickupoch, pri ktorych by sa stratil aj moj Pathfinder dojde na korbe nasukana cela pocetna rodinka.
    Po vystupeni zacnu vykladat polystyrenove prepravky (drzia chlad, alebo naopak teplo) s tonami jedla. Potom taniere a tanieriky, pribory, salocky a poniektori aj zelezne vedra. Z nich sa stanu grilovacie ohniska. Cele tieto megapikniky rozkladaju v tieni pod stromami, alebo skalami na plazi.
    Pocet ludi sa zahustuje a nase kludne stredisko zacina zit pravym thajskym plazovym zivotom. Zacina to mat svoje caro ;)
    Na plaz dorazaju motorkopredajcovia, ktori predavaju zo svojho motorkostanku od zmrzliny a nanukov az po rozne spilkoprodukty (cokolvek, co sa da jest napichni na spilku a vznikne spilkoprodukt). Poniektore motorky maju navyse namontovanu sadu reproduktorikov, z ktorych hraje podmaniva hudba.

Kym si Tomco dava realny obed, my s Dankou si dame spilkorizku (kuraci rezen na spilke vid. foto) a potom 9 kopcekov zmrzlin (kazdy). Vsetko je tak lacne, ze sa musime krotit.

Niektori thajcania sa po nas pozeraju ako po atrakcii. Teda hlavne po mne. Zeby som sa dva tyzdne neholil a uz az tak vynikam? Ked odchadzam z plaze len v plavkach vidim, ako sa za mnou nenapadne otacaju hlavy vacsiny thajcanok (bohuzial nie len tych mladych). Take chlpate prasiatko asi este nevideli.

Na jedneho turistu tu dnes pripada asi 50 thajcanov z vnutrozemia, ktori bielych asi nevidia az tak casto a aj po nasom mesacnom opaleni istotne svojou belotou vytrcame.
    Hlavne Tomco ma take skusenosti z Australie, ze sa stale natiera riadne silnymi faktormi a vysledok je, ze koniec dovolenky a jeho velmi nepriskvarilo.

P.s. Na jednej z foto Danka s nasim eurovym rannym nakupom, na dalsej spilkorizka a potom zvysne foto stanky vratane pojazdnej motorkoAlgidy a plazovy zivot thajcov (nedalo sa lepsie fotit, nemam drzost komercneho fotografa, takze vzdy len nenapadne z dialky momentka)

Den 27 vylet na tajnu plaz

January 14, 2017 in Thailand

Poobede, ked je odliv najnizsi ideme objavovat tajnu plaz. Podla satelitneho zobrazenia vieme, ze za velikanskou skalou na konci nasej plaze je po asi 100m dalsia plaz. Takze vhupneme do vody.
    Tomco a Danka nad hlavou klucik od domceka a ja fotak. Voda niekedy siaha az po prsia, ale po case naozaj skaly skoncia a koncime na uplne osamotenej plazi. Zostat tam pocas prilivu, tak sa spat urcite nedostaneme.
    Uzivame si pekne scenerie z vapencovych skal, vymytych mensich a vacsich dier, ci jaskyniek. Tento minivylet bol dobry napad.

Potom mame este plan na posledne kupanie.
    Ked som tesne nad kolena pod vodou stupim na nejakeho jezka, alebo koral netusim co a dva ostne sa mi zapichnu do nohy. Zaujimave, ze cely den je vo vode milion thajcanov a nikto na to nestupil. Alebo to bola ta pichliacryba? Navyse tu je vsade cisty piesok, ze som nikdy nic na dne nevidel. V kazdom pripade ostne vytahujem z nohy a kupaniu je koniec ;)

Vecer si este objedname bigfish (rybu) jednu porciu pre troch (citime sa jak nemci na dovolenke), pokecame s francuzmi, ktori na rozdiel od nas su kazdy rok na dovolenke zopar mesiacov a ide sa spat...

P.S. Vsetky foto zobrazuju cestu na tajnu plaz a samotnu plaz

P.S. part 2, podarilo sa nam upchat zachod, Danka to chcela opravovat s vesiakom ;) - no nic, najvyssi cas odist, zajtra odchadzame do Ao Nang a stadial uz domov

Khao Chao Mai, เขาเจ้าไหม