Thailand
Khlong Hin

Foto nášho "resortu"

January 31, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Chatky sme dokázali (ako cigáni) za zopár dní vybývať a zanechávame ich v takomto neutešivom stave pre upratovačky, ktoré ich za celé 4 dni ani raz nenavštívili.

Posielam teda zopár foto, ako to v našom rezorte vyzeralo.

Posledná foto, tie zelené čerešne na zemi, to napadalo za jednu noc. Padá to z asi 20 až 30m vysokých stromov a sú to riadne šlehy, keď to padne na zem. Každé ráno to zametajú. Našťastie to nikoho nezasiahlo.

Überraschung in der Mimo Bar 🎉

February 28 in Thailand ⋅ ⛅ 29 °C

Zum Geburtstag, hat sich Kai, eine kleine große Überraschung für mich einfallen lassen. Ein wundervolles Abendessen am Meer mit Sonnenuntergang 🌅

Und dann kam diese eine kleine Frage mit dieser riesigen Wirkung 💍🥰

Es war ein so schöner, entspannter und vor allem perfekter Abend - einfach ein unvergesslicher Geburtstag ❤️
      Danke!

Goodbye Koh Chang

February 21, 2022 in Thailand ⋅ 🌧 28 °C

אני ואיתמר קמנו ליום גשום לפי התחזית.
      השמיים היו עכורים והים סוער.
      החלטנו ללכת לים לפני שיתחיל הגשם, בדרך ראינו מלא קופים על הכבלי חשמל והגענו לרצועת חוף והתהלכנו לכל אורכה.
      דיי התבאסנו שהים לא היה מזמין להיכנס אליו אבל החלטנו להתיישב במסעדה של מלון על החוף ונהננו מהבריכה ומהאווירה.
      איתמר היה צריך לחזור להוסטל כדי לעלות לשיעור במזרח אסיה ואני נשארתי למסאז תאילנדי שהפעם ביצע אותו גבר שחילץ לי את העצמות בצורה יוצאת מן הכלל.
      המשכתי לכיוון ההוסטל, אכלתי במסעדה מקומית צמודה להוסטל וצפיתי בקופים שמנסים לקלף דוריאן מהעץ כדי לאכול ממנו.
      לקראת שקיעה ראינו שהשמיים מתחילים להתבהר והייתי להוט לצפות בשקיעה עם איתמר.
      הגענו שוב למלון הזמנו קוקטליים ועשינו מסאז לצד רעש הגלים.
      סיימנו את המסאז בשעת ערב, השמש שקעה במלואה.
      אני ואיתמר עשינו את הדרך חזור משולבי ידיים צמודים גוף אל גוף עם פנסים מהמכשירי הטלפונים שלנו מתהלכים לצד הכביש בחושך מוחלט, השתיקה הייתה אפלה מאוד כי מספיק קוף עצבני אחד שיפגוש אותנו פנים מול פנים וזה יכול להיגמר לא טוב.
      איתמר בשלב מסויים אמר לי ״הנה אני רואה סיליוויזציה״ וזה ממש הצחיק אותי.
      לאחר מכן ישבנו במסעדה של ההוסטל ושם הכרנו שתי נשים תאילנדיות שאחת מהן הכינוי לשם שלה הוא פינק.
      דיברנו על קומוניזם, בעיית הפלסטיק, על דת, היסטוריה, ומנטליות.
      למחרת קמנו לשייט שאליו הצטרפה גם פינק וחבריה.
      הגענו למעבורת, הפלגנו כשעה לצלילת שנורקל, ראיתי צלופח!
      משם לאי עם חול לבן שיכלנו אני ואיתמר להישאר שם שעות, משם לעוד צלילת שנורקל שראיתי בה חתול ים.
      קו צ׳אנג הוא אי מיוחד, ולדעתי הוא לא מתאים לכל אחד.
      זה אי שקט מאוד, עם דרכים סבוכות מאוד.
      ג׳ונגלים גולמיים שבשביל לעבור בהם צריך לפלס את הדרך עם מצ׳טה.

Letzter Tag Koh Chang

January 30, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

Morgen gehts weiter nach Kambodscha und ein langer Grenzübertritt steht uns bevor 😁 aber wir sind ja erholt, nach 5 Tagen Dauerchillen und suuuuuper Essen.

Prvá noc na Ko Chang (Sloní ostrov)

January 29, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 30 °C

Dotrepali sme sa na ostrov dosť ďaleko od Bangkoku , či Pattaye, hlavných miest thajského nočného života a sexturizmu a navyše si vybrali miesta v časti ostrova, ktoré sú vraj najtichšími lokalitami na ostrove.
      V realite sa o 4:30 v noci budím na diskotéku elektronickej hudby. Tým, že je utorok, predpokladám, že to bude každonočná realita. Práve tomu sa nám darilo 2 roky v Thajsku šťastne vyhýbať a nie je to práve to, po čom aktuálne túžim.
      Spoznať však atmosféru jednotlivých thajských ostrovov inak ako systémom pokus-omyl občas nie je možné...

5:30 hudba utíchla (neskončila), pre zmenu Tomčo kvalitne píli, tu sa spať nebude dať... Otázka stojí tak, či má význam ísť spať do siete na pláži a ráno sa zobudiť na to, ako sa mnou kochajú všetci bohatší návštevníci tohto ostrova s chatkami s terasami priamo na pláži s výhľadom na more (a na mňa).

Do toho všetkého sme v nejakom hájiku nejakých nedefinovateľných stromov, z ktorých práve opadávajú tvrdé plody (niečo ako väčšia čerešňa). Toto keď v plnej rýchlosti padne na strechu, tak je to iný rachot. Priemerný čas medzi pádmi občas aj každých 20 sekúnd.

Okolo 7mej konečne zaspím, aby ma po desiatej zobudil Ňaňo šokovaný sám zo seba, ako dokázal chrnieť až do desiatej...

Tomčov zdravotný stav

January 28, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Tomčo zvládol celú cestu a stále žije. Aj keď ja už odpadávam, on ešte zvládal večer ísť s Ňaňom na pivo (kde presne skončili netuším)...
      Vyzerá to tak, že hlavnou atrakciou tohto ostrova nebude žiaden beach walking (chodenie po pláži), ale skôr tu vzniká nová aktivita tzv. "girl watching" (okukovanie žienok). Táto aktivita započala už na trajekte, kde Ňaňo s Tomčom zo stovky rôznych miest záhadne obsadili miesta oproti dvom kočkám, ktoré pod priliehavými tričkami nemali vôbec nič... Je až obdivuhodné ako sa Ňaňo musí kvôli Tomčovi obetovať ;) Ja som mal ráno nezverejniteľné zážitky ešte o 2 kalibre vyššie a to sme prvý deň v Thajsku.
      V každom prípade dúfam, že nezostane len pri tomto girl watchingu, ale táto aktivita sa posunie aj o kus ďalej... Samozrejme tu hovoríme len o tých, čo si to môžu dovoliť ;)

P.S. Ja som sa po sprche, ktorá zmyla trojdenný cestovateľský smrad odobral do hojdacej siete upletenej z bambusu na brehu nášho mora asi 50m od chatky a užívam si pokojnú noc občas prerušenú jemným hukotom presúvajúcej sa longtail boat.

K tomuto príspevku a vzhľadom na možný rôzny vek čitateľov nebolo možné uverejniť žiaden obrázok :)

Khlong Hin, คลองหิน