Thailand
Khlong Hin

Koh Chang

January 13 in Thailand ⋅ ☀️ 29 °C

Wir beschlossen noch einen kurzen Aufenthalt im Golf von Thailand einzulegen, bevor wir von Bangkok in den Süden Thailands reisen. Die Insel Koh Chang ist zwar weniger bekannt, aber deshalb nicht weniger schön!
      Im Gegenteil, uns erwartete eine Insel wie aus dem Bilderbuch.
      Mit dem Roller fuhren wir am ersten Tag die Westküste der Insel entlang und stießen auf ein verlassenes Hotelschiff und zahlreiche schwimmenden Unterkünfte. Die Kulisse war auf jeden Fall sehenswert, ebenso wie der Strand, den wir gleich mal als Abkühlung nutzten. 🥵
      Am nächsten Tag erkundeten wir die weniger überfüllte Ostseite der Insel, die wesentlich ruhiger und unberührter war. Wir besuchten ein kleines Fischerdorf, spazierten durch den Mangrovenwald und fuhren zum südlichstes Zipfel der Insel, wo wir einen wirklich traumhaften Strand mit türkisblauem Wasser entdeckten.
      Der Tag endete in unserem Stammrestaurant in der Nähe unseres Bungalows, wo es unfassbar leckeres Curry gab. 😋 Die zwei Tage vergingen wie im Flug, und wir hätten gerne noch ein paar weitere drangehängt. Aber morgen geht es wieder zurück nach Bangkok, um dort den Geburtstag von Hans zu feiern! 🥳

Koh Chang arrival

February 3, 2023 in Thailand ⋅ 🌩️ 26 °C

It was an early start (4 am wake) to get to Koh Chang So we boarded the bus delirious after about three hours of sleep and then attempted to catch a bit of rest on the seven hour journey.

Our resort here (Paradise cottage) is really nice: in a very pretty location by the sea and the food is great. Livi and I had a bit of a ‘Pinch me’ moment at sunset on the beach, finally feeling like we were somewhere really special and different which I don’t think either of us had felt in touristy and relatively pricey Bangkok.

We took it easy that evening and I am writing this sitting in a restaurant by the beach. I’m a little peeved again because I tried to rent a moped, but it started raining as I was signing forms and the owner said I shouldn’t go now as the roads would be very slippery, especially for someone with Little experience riding a moped.

For fucks sake, I came here to get away from rain and it’s still causing me problems. This is quite a large island so you really need a Moped to get around. Either that or a Songtheaw, A pick up truck converted with a metal cage on the back for seating, but they can be expensive apparently.

Plus I know that my money is only going to massive subwoofers, rainbow exhausts and whistling turbos like I saw on the one that brought us here from the ferry. Oh well I guess it will be a chilled one today and we go again tomorrow.

Bungalow mit Aussicht

January 23, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 33 °C

Nachdem ich nun einen Monat in einem 8 Bett Zimmer geschlafen habe, freute ich mich auf meinen eigenen Bungalow und das direkt am Meer 😍😊
      Den ganzen Tag genoss ich die Aussicht in meiner Hängematte! Man muss sich auch mal was gönnen, oder? 😜Read more

Ranený člen týmu...

January 29, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Z bezpečnostných dôvodov si Ňaňo požičiava moje šlapky, aby do vody nešiel bosý a s Tomčom vyrážajú na radu ŽENY na druhú stranu ostrova. Po chvíli sa však vracajú. Ňaňo sa hneď na začiatku pri vstupe do vody šmykol a pravdepodobne porezal na ostrých koraloch. Prichádza kvalitne dokrvavený. Noha rozseknutá od kolena až po členok... Lekárničku sme samozrejme nechali v motorke na brehu...

Spájame kajaky do vláčika, aby sme v prípade núdze pacienta odtiahli na breh, čo je však minimálne hodina pádlovania. Ňaňo však poriadne zaberá, zatiaľ neumiera... Tomčo počas tejto "záchrannej operácie" telefonuje do práce :)

Na brehu ranu provizórne zafačujeme a s Ňaňom smerujeme do nemocnice.

Aby to nevyzeralo až príliš ružovo, počas celej tejto akcie sa:
      - utopil jeden mobil (aktuálne je len čiastočne funkčný)
      - utopila sa jedna kamera, na ktorú je vodotesné púzdro, ale nepoužilo sa... (aktuálne v nejasne funkčnom stave)
      - premočili sa dva pasy (sú krásne zvlnené)
      - navlhli 2 vodičáky
      - na ostrove sme zabudli jednu vec, ktorú nemôžem menovať
      No a samozrejme ako to už v Thajsku býva zvykom, Tomčo suší množstvo euro bankoviek a thajsko bahtobankoviek :)

Thajka v Ňaňovom rozkroku

January 29, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Ňaňo ako správny hrdina odmietne nemocnicu (išlo skôr o tú srandu, mysleli sme si, že zranenie nie je snáď až tak vážne).
      S motorkami sa teda presunieme o dosť ďalej na nočný trh. Zastavujeme sa v lekárni, kde mladá lekárnička nie len, že poradí, čo kúpiť pre nášho lazara, ale sama sa pustí do liečenia. Rozloží sa na zemi malej lekárne a s obdivuhodnou jemnosťou začne ranu čistiť rôznymi prostriedkami. Po naozaj precíznej práci, z ktorej cítiť lásku a oddanosť k tomu, čo práve robí, nalepí Ňaňovi špeciálny gázo-leukoplast a to robí s neskutočne starostlivým prístupom. Nepopísateľné a zároveň neporovnateľné s tým, ako by mu to spravil ktokoľvek doma...

Prejdeme nočný trh kde ochutnáme rôzne špilkoprodukty a dáme si úžasnú mangopalacinku s vanilkou (viď. foto).

Doma Ňaňo stále krváca, ďalšia návšteva lekárne, ale snáď nepôjde na zašívanie.

Takto toto je tak "v skratke" len náš prvý deň v Thajsku... Hneď na zajtra sme mali ešte ambicióznejšie plány, ale asi ich budeme musieť kvôli Ňaňovi zrušiť.

P.S. Tomčo spomína ako zažíval podobný cirkus pred dvoma rokmi na ostrove Tarutao.

Happy New Year 2018

December 31, 2017 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Wir feiern in das neue Jahr entspannt am Lonely Beach mit ein paar Leo's 🍻 hinein... die Laternen am Himmel und das Feuerwerk waren sehr schön.

Zuvor gab es einen Veggi Burger 🍔 im Joy Cottage.

Das erste Mal keinen Kater an Neujahr 🎆

Smer Sloní ostrov

January 28, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 27 °C

Ráno, po vystúpení z lietadla a prejdení všetkých potrebných úloh na letisku, tesne pred ôsmou len o 5 minút zmeškáme autobus na ostrov.

Musíme tak čakať až do 11tej na zvonku skvelo vyzerajúci autobus. Dnu zatuchnutý, miesto svetiel žiarivky pripevnené o strop plastovými páskami... Okamžite po štarte všetci prepadáme do inej dimenzie. Totálny výpadok, extrémna únava.
      Cesta tak ubehne celkom rýchlo.

Nástup na trajekt je kategória sama o sebe.
      Najrv si musíme u tetky dohodnúť, do ktorého hotela nás majú dopraviť. S tetkinou angličtinou typu "ot s em ot hote?" (niečo typu "what is name of the hotel") to však nie je sranda. Tomčo pri takýchto przniteľoch jazyka kolabuje.
      Za odmenu dostaneme od tetky zelenú nálepku, ktorú si na seba nalepíme a sme poslaní oddychovať a čakať.
      Po chvíli nás všetkých zvolá a pekne v rade nám z kôpky odovzdáva nejaký papierik (vstupenka na loď?).
      O max. 2 metre, (skôr menej) ďalej prechádzame okolo jej kolegyne (doteraz robili spolu), ktorá nám ten istý papierik zoberie (nepotrhá, neoznačí, proste zoberie na kôpku).
      Takže v podstate to vyzerá, žeby si tie papieriky mohli podávať z ruky do ruky, ale pitoresknosť tejto tragikomédii dodávame my cestujúci, keď každý papierik preberieme a hneď podáme ďalej.

Po čase pomocou tejto prepravnej lode a taxíka po ostrove nachádzame svoju chatku, ktorá nás nijako neuhuruje (primerane cene 13 eur za chatku).
      Potom navštívime večernú walking street plnú taterov a hippie barov a sledujeme špecifickú atmosféru tohto miesta.
      Ulica je plná zaujímavých európskych, ale občas aj thajských kúskov.
      Ňaňo ochutná prvý krát thajskú green curry polievku a potom grilovanú chobotničku...

Neskôr požičiame motorky (Ňaňovi nejde predné a mne zadné svetlo) a na dnes už pre mňa naozaj stačilo.

P.S. Počas písania tohto príspevku mi 5x vypadol mobil z rúk vplyvom mikrospánkov ;)

Porn's bar

January 29, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Ráno dáme opraviť svetlo na motorke a vyrážame hľadať nejaké pláže. Prvé kúpanie je pred luxusnejším rezortom, pod rezortom, na ktorý chodí zubačka.

Zisťujeme, že predchádzajúcu noc bola tzv. Full moon party. Tak som teraz zvedavý, či už túto noc bude kľud.

Ku obedu končíme v Porn's bar :) Zapadnutý rezort s drevenými chajdami, štýlovou drevenou reštauráciou priamo na pláži s poschodovými terasami a hamblivou thajskou čašníčkou, ktorá nás prestala obsluhovať vo chvíli ako sa sa ňou Ňaňo chcel vo všetkej počestnosti odfotiť.

Trošku odýchneme a smerujeme do Al Jihad, čítaj Al Džihád :) ...

Nikdy never žene

January 29, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Tesne vedľa Al Jihad požičiavame od moslimky kajaky (Ňaňo tomu ešte nerozumie, čo je to za kajak, tak súhlasí). Vyberáme sa na vedľajší ostrov s plážou. Už cestou Ňaňo neskutočne dudre a to netuší, že tajný plán týmto ostrovom nekončí.

Na ostrove stretneme česko-slovenskú skupinku (SK časť z Košíc), ktorá nám porozpráva zážitky, ako ich na moskovskom letisku vyhnali v mínus dvadsať v tričkách vonku).

Ostrov bol možno 1km od pevniny. Okúpeme sa a keď začneme hlasovanie o tom, či ideme aj na ďalšie troj-súostrovie vzdialené možno aj viac ako 3km ďalej, tak sa Ňaňovi vôbec nechce, ale Tomčo keďže takmer nepádluje len sa vozí, hlasuje za :)

Nasleduje úmorné pádlovanie, pri ktorom sa nám Ňaňo neustále snaží skaziť náš plán a znižuje morálku svojimi neustálymi prosbami o návrat na pevninu - asi už tuší, čo príde.

Na ostrove vplávame do minijaskyne a na druhej strane sa vylodíme na pláži. Tomčo s Ňaňom šnorchlujú a Tomčo dokonca objaví podvodnú nerovnosť, kde sa skrývajú rôzne zaujímavé a veľké ryby.

Neskôr nám iná kajakárka, ŽENA prezradí, že šnorchlujeme zbytočne, že na druhej strane ostrova sú parádne ryby a koraly.

"Oddychový" deň na Ko Chang

January 31, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Hneď ráno sa Ňaňovi podarí opraviť kameru, takže mu padá záložný plán, že si kúpi novú (samozrejme vyšší model) a poobede po trojdňovom zháňaní mikrošrubováčiku rozoberá aj utopený mobil a vyzerá to, že po oprave je plne funkčný.
      No dnes úspešný deň...

Doobedu preskúmavame rybársku dedinku Bang Bao, ktorá slúži ako jedno mólo snáď 500m dlhé tvoriace trh so všetkým možným od oblečenia, cez serepetičky pre turistov až po rôzne živé morské príšery čakajúce v bazeníkoch ako budúci obed návštevníkov tohto móla. Okrem iných vecí tam predávajú aj prak na otravné opice aj s guličkami - to musí byť zábava.
      Keďže nám prvý krát spoza mrakov vyšlo slnko začína byť pohyb kdekoľvek tak únavný, že končíme na morskej teraske s pivom v ruke.
      Tam tiež kupujeme lístok na zajtrajšiu loď na ostrov Maak.

Potom pokračujeme v hľadaní ideálnej pláže a na jednej si Tomčo s Ňaňom dávajú pravú thajskú plážovú masáž.

Neskôr končíme v nejakom super-rezorte, kde len vstup stojí 3 eura.
      Zisťujeme, že je to nejaký rezort, ktorý má však svoje najlepšie roky zjavne za sebou. Centrálny hotel v tvare výletnej lode o 6tich poschodiach je obrovský, no pôsobí skôr odstrašujúco. Dajú sa však prenajať veľké cca 100m2 apartmány v tvare lodí.

Samozrejme kúpanie a thajská večera.

Len pred predstavu tento ostrov je jedna hlavná ulica desiatky kilometrov dlhá obkľúčená stánkami a obchodíkmi so všetkým možným občas prerušená horskými priechodmi s prudkými zákrutami a extrémne strmými stúpaniami a klesaniami. Najvyšší vrch ostrova je 744m.n.m. a celý ostrov je dosť hornatý a niektoré kopce majú sklon čiernych zjazdoviek.
      Na motorkách celkom zábava...

Khlong Hin, คลองหิน