Thailand
Ko Ngai Winla

Oddychový deň

March 3, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 27 °C

Doobedu si dávame kúpanie pri koralovom útese, kde pozorujeme rôzne farebné rybičky.
      Celý deň lenivo prespíme a prejeme, užívame si gastronómiu Thajska (okrem Peťky - objednať si sendvič s hranolkami je urážka thajskej kuchyne).
      Zo zvyškov ovocných zásob si urobíme ovocnú misu, tu sa totiž nič nedá kúpiť a v kuse pijeme a testujeme nejaké shaky. Dnes som otestoval banánovo-čokoládový, mňam.
      Urobíme si tiež beachwalking opačným smerom ako včera, kde poobdivujeme luxus ostatných rezortov. Ten náš je tu totiž najlacnejší (okrem campingu so stanmi). Tento ostrov - výzorovo vraj raj na zemi je však finančne peklo na zemi. Proste na Thajsko drahý - slováka tu človek veru nestretne.
      Danka si konečne môze porevať pri knihe v hojdacej sieti a pomedzi to perie a suší, takže z našej chatky sa zase stáva sušiareň. A pokiaľ sa pri vchádzaní do chatky neobesíte na zavesenej hojdacej sieti, nasledujú ešte pre istotu dva rady sušiacich šnúr.
      Koniec dňa Peťka efektne okorení zabuchnutím dverí do chatky tak šikovne, že sa do nej nakoniec musia Ňaňovci vlúpať vypáčením okna...

No proste "Deň nuda"...

Ešte, že máme originál slovenskú Fidorku, lebo už ma tu z toho ničnerobenia začína prepadať apatia.

Koh Ngai

December 28, 2022 in Thailand ⋅ ⛅ 29 °C

Von einer paradiesischen Insel zur Nächsten, oder von Koh Lipe nach Koh Ngai. Auf dieser noch wenig verbauten Insel finden sich nur ein paar wenige Resorts. Das einfachste und günstigste ist unseres, trotzdem wohl das gemütlichste. Als alte Camper übernachten wir wieder mal in einfachen Zeltern, direkt am Strand ⛺️🏖. Warmes Wasser ist Fehlanzeige, aber wer braucht das schon bei 30 Grad im Paradies. Patty spielt beim Beachball gross auf und bringt den ungeschlagenen Beachball König von Koh Ngai an den Rand einer Niederlage. Aber nur an den Rand, so bleibt die Krone bei Thomas🤴🏽. Die Krone für die schönste bis jetzt bereiste Insel vergeben wir an Koh Ngai, aber da lassen wir am besten einfach die Bilder für sich sprechen. 👑🏖😍Read more

Ohana bar

March 4, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Každý deň nevynecháme náš obľúbený Ohana bar. (Ohana je v preklade rodina).

Prevádzkuje ho milá, usmievavá, úslužná thajka, ktorá sa na nič nehrá. Je prirodzená, nenásilná a sama svojou aurou prispieva k dobrej atmosfére svojho baru, na čo jej v podstate slúži len jej úsmev, gestá a pohyby, keďže po anglicky nevie takmer nič.

Cítime sa tam príjemne a mať nemecké platy, tak tam určite strávime o dosť viac času, lebo táto žienka nás naučila ako chutia kvalitné shaky a ako sa robia alkoholické drinky, ktoré z uchmúrenej Danky robia veselé vysmiate hravé dievčatko :)

Boli sme tam už nespočetne krát, ale dnes sme náš vzťah posunuli na úplne inú úroveň.
      Sama totiž neverila vlastným očiam, keď nám so smútkom v očiach vysvetľovala, že melón na mochitko finish, že banán na banánový shake finish (už nemá) a o chvíľu na to sme už vybrakovali zásoby našich chatiek a zohnali sme jej teda na ostrove, kde je zásobovanie problémové a nič nemajú aj melón aj banán.

A keďže sme sedeli v jej tesnej blízkosti na bare, poriadne sme popozerali postupy, ako čo robí a dokonca nám dala ochutnať aj jednotlivé ingrediencie.

Maja navyše rozbehala svoj prekladač, ktorý fungoval perfektne, takže sme sa nasmiali na našej minikonverzácií. Nakoniec sme tam presedeli a prekecali s ňou celý večer a keďže sme si vážili, ako sa o nás stará, rozhodol som sa obetovať jednu slovenskú Fidorku (a to je u mňa drastická strata) a podarovať jej ju.

No a tu nastal šok. Kým sme sa nepozerali, ona s tou malou Fidorkou odišla preč a začala ju ako tortu krájať na 6 miniatúrnych kúskov (pre seba aj pre nás). Úplne nečakaný vývoj situácie. To len poukazuje na povahu a vlastnosti, ktorú thajky (budhistky) majú.

Do toho všetkého uhladené pohyby pri akejkoľvek činnosti a krásna gestikulácia.
      Všetko musí mať svoju úroveň - je to fascinujúce. Kto to nevidel a nezažil na vlastné oči ťažko môže pochopiť, o čom hovorím. V pohyboch to v niečom pripomína japonské geishe z filmov.

Cítili sme sa tam tak dobre, že Ňaňo si zabudol objednať aj mariškovú cigaretku na večerné zlepšenie nálady, ktorú tu zjavne legálne predávali.

Po odvážlivcovi s dobrým srdcom z Libongu, ktorý nám požičal tuk tuk je toto druhá osôbka, ktorá nám pobyt v thajsku veľmi spríjemnila. Kto a čo nás ešte čaká?

P.S. V rámci konverzácie sme jej povedali, že ak raz príde do európy, že ju radi uvidíme na Šírave :), že jej tiež urobíme nejaký shake. Mrkvový? :)

Tour en bateau : 4 Îles

January 30, 2023 in Thailand ⋅ 🌬 28 °C

Ballade en bateau et visite de 4 iles : Ko Chuek - Ko Maa - Ko Mook - Ko Ngai. Le soleil n'etait pas au rendez-vous mais la température, elle, était bien présente et la mer était super chaude 🙂
      Sur l'île de Ko Mook : nous avons nagé dans la grotte pendant un bon moment dont une partie dans un noir total uniquement éclairés par la lampe frontale du guide et on débouche sur une plage déserte car inaccessible en bateau ni pas la terre....

Tyrkysová pláž na Ngai

March 3, 2023 in Thailand ⋅ ☀️ 26 °C

Ostrov Ngai to je jedna asi 2km dlhá krásna piesková pláž s krásnou tyrkysovou vodou, ktorá sa po asi 200m od brehu prepadáva do tmavej hlbočiny tvorenej korálovým útesom plným farebných rybičiek (dúfam, až tam sme zatiaľ nedošli).
      A na brehu v strede tejto pláže máme bungalowiky s krásnym výhľadom (pozri foto fotené cez okno domčeka).

Takže hneď po vybalení z lode (a najedení sa - to je vždy základ sečovského dňa) naskáčeme do vody s pomaly až metrovými vlnami a šantíme.
      Peťka je doslovne naša morská panna. Voda je jej živel, skáče si v nej, ponára sa, preteká ako malý delfínik. Pri kúpaní v mori vždy doslovne ožije.

P.S. Tomčo porovnaj svoju farbu po mesiaci v Thajsku s Ňaňovou farbou (foto pri červenom kajaku) po tom ako sa 1,5 hodiny cesty z Libongu na Ngai opekal na prednej palube longtailboat :)

P.S. part 2 na fotke s motorom kapitán opravuje motor len zopár 10 sekúnd po vyrazení (v pozadí na motore dôležitá vrtuľka :), to jedlo v alobale, to som skúšal "Playboy salat" a tá biela ovečka je náš rezortový pes

Koh Ngai (Tag 1-5)

December 19, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Gegen 10 Uhr kamen wir am Sala Dan Pier an und trafen dort auf Oma Lisl 👵🏼. Wir waren ganz gespannt, ob Milan sie auf Anhieb erkennt. Tatsächlich hat er sie trotz der ungewohnten Umgebung und den vielen anderen Menschen drumherum sofort erkannt und sich sehr gefreut 🤗!

Um 10:30 Uhr starteten wir von Koh Lanta Richtung Koh Ngai. Nach etwa 40 Minuten mit dem Speedboot 🚤 wurden wir auf verschiedene Longtailboote verteilt, die uns direkt zu den Hotels gefahren haben.

Koh Ngai, oft auch als Koh Hai bezeichnet, ist nur 5km2 groß. Es gibt keine Straßen, keine Geschäfte, nicht einmal einen Geldautomaten. Lediglich ein paar Hotelanlagen, ganz viel Ruhe und eine traumhafte Strandkulisse 🏝️ 🌊 ☀️ .
      Wir waren bisher noch nie hier, sind aber absolut begeistert von dieser wunderschönen Insel. Das Wasser ist glasklar und türkisblau, wir sind überwältigt 🙏🏼😍! Die Aktivitäten auf der Insel sind ziemlich einfach: Schnorcheln 🤿 , sonnen ☀️ , Kayak fahren 🛶 , entspannen und die Seele baumeln lassen ❤️.

Opa Viktor ist zwischenzeitlich auch endlich in Thailand gelandet 🛬. Eigentlich sollte er bereits an seinem Geburtstag bei uns ankommen. Leider gab es ein paar Komplikationen am Flughafen in Abu Dhabi (das Flugzeug war überbucht und er konnte erst nach mehr als 10Stunden weiterfliegen 😲). Somit schaffte er es leider nicht mehr pünktlich auf das Boot nach Koh Ngai und kam erst einen Tag später bei uns an. Milan hat auch ihn sofort am Strand erkannt und kann sein Glück kaum fassen - Oma und Opa sind beide hier in Thailand 😍!

Auch unsere Freunde Cori und Alex sind uns für eine Nacht besuchen gekommen. Wir haben eine wunderschöne gemeinsame Zeit miteinander verbracht und Viktor’s Geburtstag nachgefeiert 🥳 🍹 🍻.

Wir machten einen Spaziergang zum Cliff Beach Resort und hatten vom Pool eine einzigartige Panoramasicht 🙌. Auf dem Rückweg zu unserem Hotel haben wir ein paar Nashörnvögel gesehen - wirklich schön!

Milan kann seit heute ganz alleine mit seiner Schwimmweste schwimmen. Er ist dabei irre stolz - und wir natürlich auch 🤭! Wo rennt die Zeit nur hin … Er wird einfach so schnell groß 🥹.

Nach 4 Nächten geht es für uns morgen weiter und wir freuen uns auf die gemeinsame Reise mit Oma und Opa im Schlepptau 😊!

Ko Ngai - eine Insel nur für Urlauber

February 21 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Früh aufstehen war heute angesagt, denn es gibt nur einmal am Tag ein speedboat von phuket nach ko ngai,mit umsteigen in ko lanta, wo wir auch noch hinfahren.
      Ko Ngai ist eine reine Ferieninsel mit etwa 10 Unterkünften und hat nur von Januar bis April "geöffnet".
      Wir haben einen traumhaften Blick auf die Bucht und es sieht auch hier einfach nur paradiesisch aus. Das glasklare Wasser ist unglaublich und die vielen Inseln drum herum ein Gedicht. Mehr als im Pool und/oder Meer baden,schnorcheln und bissl am Strand und Dschungel spazieren gehen,kann man hier nicht machen und das ist auch gut so.
      Samu hat heute seinen ersten riesigen Gecko gesehen, bei den kleinen normalen hat er mittlerweile über 100 in ganz Thailand gezählt...Ach ja und schwimmen hat er übrigens auch gelernt und will jetzt ständig üben. Der Ehrgeiz ist gepackt, von wem er den nur hat ;-)

Vymetáme miestne bary

March 3, 2023 in Thailand ⋅ ☀️ 26 °C

Na Ngai nie sú žiadne cesty, chodníky a teda ani autá, motorky, bicykle, proste nič.
      Jediný spôsob presunu je pešo, od rezortu do rezortu po pláži.

Poobede teda začíname náš beachwalking prieskumom vedľajších rezortov.
      Končíme tak v luxusnom rezorte na luxusnej kávičke za luxusnú cenu z originál kávovaru, o ktorej tu ženy snívajú už od začiatku pobytu.

Pokračujeme drinkami v plážovom bare. Drahé to je ako na Slovensku, ale kvalita 200%. Taký shake sme nepili ešte nikde, tak výrazná chuť a ľad rozomletý na mikročiastočky, že v celom shake po ňom nie je ani stopa. Top shake, top cena.
      Jedine Peťka nespokojná po hláške usmiatej barmanky "Fanta finish".

Peťka je náš "odborník" na thajské dobroty. Najviac jej chutí Fanta, toast, vajce a čistá ryža (rizoto už je príliš kontaminované mikročiastočkami inej zeleniny, ktoré sa musia vytriediť).
      Aby som jej nekrivdil, shaky jej chutia tiež.

Večer končíme v rodinnom bare na pláži s autentickou atmosférou a živou hudbou.
      Pozbíjané z toho, čo pláž dala to spravuje skupinka výzorovo výrazných thajčanov fajčiacich ušúľané cigaretky (jointy?) - viď. foto.

Tam si dáme nejaké dobroty, v našom prípade v originál thajskej štipľavosti (uhh, ale že to bola kvalitná žieravina)... Niečo popijeme, ale hlavne sa zabavíme.
      Danka podgurážená silným drinkom z predchádzajúceho baru je v nálade. Ešte jeden drink a sedí pred mikrofónom a spieva naše ľudovky.
      Ňaňo so svojou nenapodobiteľnou angličtinou (alkohol po anglicky je podľa neho špiritus) dohaduje s bossom, že v sobotu, keď sa tam bude konať veľká párty sme tam zas aj s jeho zásobami slovenského alkoholu.

Pripomína nám to barové časy na Ko Jume.

P.S. Cesta do posledného baru a z posledného baru prebiehala už po tme a bol to minimálne kilometer, ktorý si Ňaňo užíval tým, že plašil občas aj 10 cm krabov takým spôsobom, aby vbehli pod nohy rovno nám... Joj ani som nevedel, ako sa dá s tou mojou zošrubovano-polámanou nohou skákať. Navrešťali a nasmiali sme sa kvalitne. A že tam tých krabov bolo požehnane, že občas sa na nás vyrútili doslovne teamovo...

Urlaub so wie er sein soll:-)

February 22 in Thailand ⋅ 🌙 28 °C

Vor dem Frühstück ging es erstmal ins Meer. Das war sogar mal richtig erfrischend. Allerdings gibt es hier Feuerquallen und leider haben uns ein paar erwischt. War aber nicht so schlimm,nach dem Duschen ging es schon wieder.
      Bei der Inselerkundung am Vormittag hat Samu Napu kennengelernt, der ebenfalls 6 Jahre alt ist. Die beiden haben gute 2 Stunden gespielt und Mama konnte sich in der Hängematte entspannen. Rührend zu sehen, wie die beiden sich auch ohne die gleiche Sprache zu sprechen super verstanden haben. Ich musste Samu versprechen, dass wir morgen nochmal hier her kommen...
      Den Rest des Tages wurde weiter gechillt, schwimmen geübt,lecker gegessen und natürlich Tiere beobachtet und gezählt. Guckt euch dieses Prachtexemplar an, der Gecko den Samu entdeckt hat,ist riesig und so schön. Er liebt es,die Krebse, Krabben, Frösche und eben Geckos zu beobachten...

Beste Freunde für 2 Tage

February 23 in Thailand ⋅ 🌙 29 °C

Heute "Same same but different". Morgens vor dem Frühstück ins Meer, dann in den Pool und dann auf zu Napu, Samus thailändischem Freund, bei dem wir den ganzen Tag verbracht haben. Ich mit Fruchtshake im Schatten baumelnd in der Hängematte und Samu fröhlich und jubelnd mit seinem Freund um mich rum. Herrlich!! Achja und spannend waren heute auch die Entdeckungen von Waranen, Chamäleons und "hornbills".
      Der Waran leider ohne Foto, aber mit gut einem Meter Größe ein ordentlicher Brocken.
      So,jetzt schnell wieder auf die Terrasse und das letzte Mal hier den Fastvollmond bewundern.
      Ko Lanta wir kommen!

Ko Ngai Winla, เกาะไหยวิลลา