Thailand
Mae Nam Khwae Yai

Here you’ll find travel reports about Mae Nam Khwae Yai. Discover travel destinations in Thailand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Le pont de la riviere kai

October 20, 2014 in Thailand

Apres donc la visite des fabuleuses cascades d Erawan , et un petit bain au millieu des poisson. Retour a bangkok en passant par le celebre Pont de la riviere kai

Kanchanaburi

February 3, 2016 in Thailand

Po 3 hodinach ve vlaku pouze s vagony 3. tridy a velmi unfriendly 100bahtovou cenou pro turisty (Thaici plati asi 20ku) jsem vystoupila v Kanchanaburi, ktere hralo vyznamnou roli v udalostech 2. svetove valky. Mezi lety 1942 a 45 tady Japonci za pomoci POW (prisoners of war, valecnych zlocincu predevsim z Australie, Britanie a Holandska) vybudovali zeleznici spojujici Barmu s Thajskem. A taky vyznamny most pres reku Kwai, co uvidim zitra.
    Pres mesto jsem se nakonec uspesne dosourala do Nika River Guesthouse, naprosto cool mista, kde budu 3 dny ubytovana. Guesthouse plovouci na vode, s nadhernymi vyhledy na zapad slunce nad rekou. Super pratelske misto, kde mi udelali sice pidi, ale vynikajici vajecnou omeletu se syrem. Syr jsem nemela snad 100 let!

Kanchanaburi

February 4, 2016 in Thailand

Za 20 bahtu na den jsem si pujcila kolo (dokonce s prehazovackou, na ktere fungovaly cele 3 stupne!) a jala se prozkoumavat mesto. Nejdriv samozrejme jeden z 8 ocelovych (z celkem 688) mostu na 415 km Death Railway, znamy most pres reku Kwai. Je dlouhy skoro 400 metru a doted po nem 2krat denne v kazdem smeru prejizdi mistni vlaky. A v mezicase se prochazi hory turistu. I tak to tu ma ale atmosferu.
    Kousek od vlakoveho nadrazi je Thailand-Burma Railway Centre s muzeem venovanym historii zeleznice, na jejiz vystavbe 16 mesicu pracovalo 60 000 valecnych zajatcu a na 200 000 placenych asijskych delniku. Pres 100 000 jich na zraneni, nemoci, podvyzivu nebo tyrani zemrelo. Vstupne je drahe (140 bahtu ), ale stoji to zato. A clovek na konci dostane free kafe nebo caj v hodnote tak 2 THB ;-).
    Prosla jsem se po nadherne udrzovanem valecnem hrbitove hned naproti, a pak si slapla asi tak 5 km ke Khao Poon jeskynnimu chramu. Cilova rovinka signifikantne do kopce a i na nejvyssi z mych funkcnich 3 stupnu jsem se pekne zapotila. A jeskyne se za to fakt neodvdecila - hruza, jak tady z krasneho prirodniho utvaru dokazou stvorit upraseny buddhisticky kyc :-(.
    Po ceste zpatky jsem na mensim z valecnych hrbitovu snedla par bananu. Za 5 bahtu jsem se nechala prevezt trajektem pres reku a dalsich asi 5 km slapala k Wat Tham Mangkonthong, tzv. Floating Nun, chramu vznasejici se mnisky. Pojmenovany je podle svetice, co se tu pry vznasela ve vode a pritom meditovala. Kdyz jsem tu byla ja, nikdo se tu nevznasel. Ale k chramu vedlo x schodu (ufff), a tak odsud byly hezke vyhledy. Dole bylo palacu nekolik, v jednom z nich vypelichana mrsina telatka s 5 nohama a specialni masinka s mnichem uvnitr. Kdyz do ni clovek hodil 5 nebo 10 bahtu, vylozila mu osud. Hodila jsem tam ceskou petikacku a ted uz vim ;-).
    Chinese Cemetery, zidovsky hrbitov, co mi doporucil muj domaci, jsem nenasla. A tak jsem prejela reku a sla si dat studenou sprchu. Na cyklistiku celkem vedro :-/.

Mae Nam Khwae Yai, แม่น้ำแควใหญ่