Ukraine
Odesa

Here you’ll find travel reports about Odesa. Discover travel destinations in Ukraine of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Oděsa den první

August 19, 2017 in Ukraine

Po noci strávené ve vlaku v lehátkovém kupé jsme ráno vystoupili v Oděse. První kroky vedly opět na snídani. Po vydatné snídani jsme se šli podívat na místní trh. Dá se tu sehnat vše od ponožek přes bundy, ovoce, zeleninu, maso a ryby asi úplně vše. Místní řezníci bourají maso přímo před očima zákazníků. Ovoce je za směšné nízké ceny oproti tomu u nás.

Po té, co jsme měli dost davů jsme se vydali směrem k moři. Nejprve jsme dojeli do přístavu, kde byly obrovské lodě a nákladní jeřáby. Přímo proti přístavu jsou i Potěmkinovy schody známé z filmu Křižník Potěmkin.

Po výborném obědě jsme šli hledat pláž. Museli jsme popojet tramvají. Místní doprava už má lepší léta za sebou. A v tramvaji bylo tak narváno, že nejlíp to vystihuje povídka Šimka a Grossmanna Moje jízda tramvají. More jsme nakonec našli. Bylo teplé, ale ne úplně čisté, plavaly tam hodně řasy. Ale vykoupali jsme se 😊

Poté, co jsme vyzvedli zavazadla z úschovny jsme se došli ubytovat. Hostel je pěkný, čistý a blízko nádraží. Večeři jsme vyřešili pizzou, ale nic moc dobrého to nebylo... Zítra chci opět na typickou ukrajinskou stravu - tu umí zdejší podstatně lépe 😊

Odessa, Odesa, أوديسا, اوديسا, Одесса, Горад Адэса, Одеса, Ades, Oděsa, Οδησσός, اودسا, אודסה, Odessza, Օդեսա, ODS, Ódessa, オデッサ, ოდესა, 오데사, Odessus, Udessa, Одессе, Одесс, ओदेसा, အိုဒက်ဆာမြို့, Одесса ош, Одессæ, اودیسا, Odess, אדעס, 敖德薩