United Arab Emirates
Jabal Abū Samāsimah

Hatta Dam

September 16, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 35 °C

Šodien laižam uz nākamo pilsētu - Hatta. Aptuveni 250km jeb ~2.5h attālumā. Visa brauciena garumā IZCILS ceļš. Gandrīz nevienu brīdi nebija mazāk par 3 joslām abos virzienos. Un galvenais, ka diezgan tukši un brīvi no satiksmes. Lielāko ceļa daļu atļauts braukt uz 140km/h tomēr mums braucamais tik ātri neskrien. Līdz ar to varam nesatraukties par ātruma pārsniegšanu. Interesanti, ka ar visu to, ka atļautais braukšanas ātrums ir gana liels, tāpat ātruma radari ir burtiski ik pēc dažiem km. Laikam jau tam ir iemesls.
      Gar ceļmalām redzējām diezgan daudz savvaļas kamieļus. Interesanti, ko tas kamielis šeit ēd, ja 99% no redzesloka aizņem smiltis? Smieklīgi izskatās kā vietējie tos kamieļus pārvadā arī piekabēs. Jāpiebilst gan, ka tas dzīvnieks galīgi neliekas traucēts tajā kastē.
      Aptuveni izbraucot 50km no lielajām pilsētām sāk pavērties tādi šķietami ikdienas skati ceļmalās. Vietējie piekabēs ved kamieļus, milzīgi infrastruktūras mezgli, nelieli ciemiņi utt. Godīgi sakot šīs bija arī starp maniem "must-see" punktiem šeit AAE. Ar laiku visas lielpilsētas kļūst ļoti līdzīgas, bet mazie ciemiņi vienmēr ir īsti un unikāli, tāpēc es gribēju arī izbraukt ārpus lielās Dubaijas un Abu Dabi.
      Šoseja ir burtiski izgrebta starp klinšaini smilšainajiem pauguriem, kas parādās tuvojoties Hattai. Nogāzes pamatīgi pastiprinātas, nekas nav atstāts nejaušībai. Arābi par visu padomājuši. Pat nobraucienos ir tāds kā tramplīns, pretkalns, kur pēc mūsu minējuma jābrauc/jāripinās ja bremzes pārkarst un pārstāj darboties. Tad vismaz apstāsies ceļmalā, nevis attapsies kādā no daudzajām aizām tepat uzreiz sāniņā, kur beidzas brauktuve.
      Hattas dambja apakšā masīvi būvdarbi. Šķiet, ka top hidroelektrostacija. Pa 120 AED iznomājam divvietīgo kajaku ar kuru paairēties karjerā. Šeit Hattā ir nedaudz vēsāks, kā lielpilsētās, bet tā laikam ir vienmēr. Ar “vēsāks” es domāju +35 ierasto +45 vietā.
      Ja ir iespēja izbraukt ar kajakiem, tad mēs to parasti izmantojam. Šeit Hatta karjerā skati bija interesanti, bet droši vien nekvalificējas kā elpu aizraujoši. Ja ir dažas stundas ko nosist tad ir ok izvēle, tomēr ja laikapstākļi atļauj manuprāt labāka izvēle kā uzsūkt vietējo dabu un skatus būtu iet pārgājienā. Piemēram uz lielajiem Hatta burtiem piepilsētas kalnā.

Bötchen Fahrt auf dem Hatta Dam

April 6, 2017 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 25 °C

Mit Muskelkraft, eine sehr Schweiß treibende Angelegenheit

Und am Ende wollte sich ein Inder mit seinen Söhnen unbedingt mit uns fotografieren lassen

Jabal Abū Samāsimah, Jabal Abu Samasimah