- Show trip
- Add to bucket listRemove from bucket list
- Share
- Aug 6, 2024, 9:15 PM
- 🌙 21 °C
- Altitude: 213 m
United StatesBrandywine Creek42°59’49” N 85°43’20” W
It’s Raining Tamales

Voordeel van een woning in een kelder/onder de grond is dat het lekker koel is. Nadeel is dat je geen idee hebt wat het weer buiten is. Dus toen we vanmorgen de trap op liepen en de garagedeur openden, was het een grote verrassing: koud en regen. Dus de keuze was…museum of shoppingmall. Het werd de shoppingmall.
Ongeveer 10 kilometer rijden en we zijn bij een enorme mall met honderden winkels, meest ketens. En in de mall lopen honderden mensen, schreeuwen kinderen, rijden peuters in kleine bestuurbare autootjes, zitten ouderen in de foodcourt te prikken op hun plastic bord met instant Chinees. In de vrije ruimte tussen de winkels staan stalletjes met onzinproducten, telefoonabonnementen, massagestoelen, suikerspinverkopers en ijstappers. Niet echt een inspirerende omgeving, maar nu kunnen we de kledingkast van Robbie een beetje aanvullen.
Als de regen langzaam stopt rijden we een paar kilometer oostwaarts naar de wijk Easttown. Easttown is een beetje de liberale, creatieve, vrijgevochten wijk van Grand Rapids. Op de kruising van 5 wegen midden in de wijk staat een block oude karakteristieke pandjes waar alle sociale activiteiten van de wijk plaatsvinden. Winkels, bierbrouwer, Salvation Army, restaurants, buurthuisje, kerkje, hotdogtent, kroeg. Wij stoppen bij het meest gezellige pandje. Een kale witbetegelde ruimte, kerstballen boven de balie, slechte zelfgemaakte foto's op canvas van eten, twee grote lege metalen warmhoudwagens voor voedsel tegen de muur, een blauwe grote jerrycan waar je je eigen water kunt tappen, een metalen koffiecontainer waar je je eigen koffie kunt tappen, twee grote bruine vuilnisbakken met daarop afwas van vorige bezoekers gestapeld, 10 formica tafeltjes met houten stoeltjes. Achter het balietje aan het einde van de zaak staat de kleine "Tamales Mary" bestellingen via de telefoon op te nemen. Boven haar branden de rode, gele en groene lampjes in de vorm van Mexicaanse pepertjes. Ook nog van de kerst, net als het kerstboompje van rode pepers op de koelkast. "Sfeervol zaakje hoor" sneert Robbie. Maar we komen hier voor de tamales (gestoomde maïsmeel met vulling). Een van de lekkerste Tex-Mex snacks van Amerika. En ze zijn goed. Mooi op een wit plat bord gekwakt, 3 plastic cupjes pepersaus erbij, smullen maar. Naast het ongezellige tamales-restaurantje staat een gebouwtje van een Caribisch restaurant, gemaakt van hout en ontworpen door een architect die net een blowtje op had (denk ik). Prachtig is het, maar de tegenstelling kan bijna niet groter. Pal ertegenover is een pannenkoekenrestaurant in de vorm van een Nederlandse molen, alleen zijn de wieken iets te heet gewassen…beetje uit verhouding.
De zon is weer gaan schijnen. We sjouwen nog wat door downtown, Robbie laat haar nagels doen in een salon, we drinken een kop koffie en bezoeken de Downtown Market.
We eindigen de avond met bier. Dat moet wel haast hier. Want Grand Rapids bezit maar liefst 40 brouwerijen en is daarmee het dichtst "bebierde" gebied van Amerika (meeste brouwerijen per hoofd van de bevolking). Je kunt zelfs een gratis bier-t-shirt verdienen als je op 1 dag op de fiets minimaal 8 brouwerijen bezoekt en een biertje nuttigt. Weet niet of dat de verkeersveiligheid echt bevordert (maar gelukkig is Grand Rapids ruim voorzien van fietspaden). Wij bezoeken, geheel willekeurig, Greyline Brewing Company. In de proefkamer kun je gelijk de nodige snacks bestellen. Na de bier, een enorme pretzel met gesmolten kaas, tortillachips met kaas en ge-BBQ-d vlees en 6 gevulde halve eieren gaan we huiswaarts. Moet me inhouden want ik moet nog rijden en Erica mag hier niet meer rijden omdat haar rijbewijs (ook) gestolen is. Dus we nemen er nog ééntje in onze frisse kelder.Read more