viajó a 3 países Leer más
  • Día 21

Tizenketto - szaguldas, Dec 9 szombat

9 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ☀️ 22 °C

Erzem az otthoni felto torodest, hazavarast. Ehhez hozzajarul, hogy mi is megerkeznenk mar. Beteljesiteskent az elmult 24 oraban 20-28 csomos szelekben folyamatosan 8 csomo feletti atlagokat megyunk. Van hullamzas is boven hozza, csak amulunk, hogy milyen lehet a Deli Oceanon... Neha mar azt erezzuk, lehetne lassitani is: a propellerek olyan rezonanciajatekot porgetnek, hogy lassan csapagyasnak tunik a rendszer.

Tuccano velunk ejszakazott a hajon, kint a dekken, folyamatosan tollaszkodva. Mi neha vitorlakat allitottunk, ejjel fejlampakkal vilagitottunk es jottunk-mentunk, de o ugyet sem vetett minderre. Egyelore ugy tunik hosszabb tavra lett utastarsunk.

Talan ma van a talalkozo a foti gyermekekkel. Jo lenne ott is lenni. De leginkabb a szeretteimmel mar!

Robi friss bagettet sutott es ham&eggs a reggeli, a hozott szalonnam mellett igazi Serrano sonkabol, magyarosan. Friss zoldparadicsom, kaliforniai paprika, es fokhagyma volt a zoldseg hozza... Sztivivel nyalogattuk a szank szelet rendesen!

Napkozben egy jo ideig egy togriisdelfom(?) vagy magyarosan orca kisert minket, tipunk szerint 5- hosszu lehetett, szurkes-fekete szinu, feheres foltokkal a hasan es uszonyain. Tuccano napkozbem hazajatt meg a hajora, es innen portyazott, de az orcazas kozben ugy erezhette, hogy vossza alarjuk foglalni a dekket, mert minden iranyban allva es neha hadonaszva figyeltuk a vizet. Raadasul Laci korabban elhajtotta a flybridge sprayhoodjarol, mert jol lefossantotta draga madarunk. Igy hat az allandoan dioptrias uszoszemuveget hordo madarunk nagy lelke nem talalt marvigaszta, pedig mi becsszora hazavartuk!

Jo nap volt a mai is, meg 1-2 ejjeli szolgalat es vege lesz kialakult rendszeressegunknek. Megerkezunk. Az atmenetet az is jelzi, hogy ma Laci javaslatara atallitottik a mikrohullamu suto referencia-orajat Barbi idozonara, ot oraval az otthoni utan. Bioritmus-sztrajk volt, mivel a tegnap ejjeli erosszeles duplaugyelet mindenkit lefarasztott. En most szerencses helyzetben vagyok, mert este es reggel is 7-9 kozott vagyok szolgalatban.

Buen Camino!

• Día 20

Tizenegy - December 8

8 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ☀️ 17 °C

Kezdodik a Nap!

Tuccano napja. Ezt a nevet kapta potyazo tomocskosunk, aki orakig pihen nalunk. Elobb a hatso napozon, majd elso orrkorlaton, vegul megallapodott Laci mellett a hajo oldalanal, kozepen. Kozben tett egy kort, repulo-halakra vadaszott. Mi is adtunk neki egyet, sutesre volt mar bekeszitve, de Tuccano csak nezett egyugyu fejevel: ez nem az a nap, o nem haziallat.

20 csomo feletti szelekben rohanunk 8-10 csomo kozott, a hajo remeg, poharak, tanyerok tornek. Ejjel valoszinuleg dupla-ugyelet lesz, az eddigi legnagyobb hullamzasban.

• Día 19

Tizedik nap

7 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ 🌙 3 °C

Reggeli ugyelet alatt ujabb gyonyoru Napkeltet nezunk Lacival. Most felhos elottunk, korulottunk, de 16-os szelben 6 csomo koruli sebesseggel tartunk Barbi fele. Csabaekon kivul harom masik hajo van latotavolsagon belul, ez igazi csucsforgalom az ocean kozepen!

Delelott delfinek kisertek kb 20 percig, volt egy kis fekete, aki eloadast tartott az ocean kozepen. Megunhatatlan volt, ahogy kisertek minket!

Pecara nem akadt semmi a valtozatossag kedveert. Csomokat kotottunk gyakorlaskeppen, es egy gyonyoru naplementeben szep kis front rajzolodott ki elottunk kicsit jobbra. Beoltoztunk, negyen is kijottunk, de vegul semmi izgalom nem volt azon kivul, hogy suru felhos vaksotetben haladtunk egy ideig. Aztan a csillagok elkezdtek elobujni, es mar legalabb a horizont kezdett sejleni: sotetebb es kicsit kevesbe... szerencsere a napkozben latott negy hajos csucsforgalom is alabbhagyott, csak Csabaekat lattuk valamilyen iranybol.

Emlekezzunk meg Robi mesterszakacsunk fokhagymakrem-leveserol is, hozza a ma(h)i-mahi helyett tegnapi-mahi volt natur grillezve porehagymas szosszal. Megszokotta valt, hogy rendkivul jokat eszunk naponta ketszer.

Kovetkezo nap hajnalan irom e sorokat, december 8-an. Tizenkettediki erkezesunk egyre valoszinubbe valik, ezt keszleteink elapadasa fogja erzekeltetni. Jo szelet kivanok mindannyiunknak!

• Día 18

Mikinapi finomsagok

6 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ 🌙 3 °C

Sorozes szivarral, spanyol capahalaszhajo az ocean kozepen parszaz meternyire, puding, ananasz, csoki, es harom hal, ebbol a mahi-mahit alig birtuk kiszedni.

Naplementeben csere a masik hajoval (atadtunk tesztat, tejet, krumplit es tonhalat, kaptunk kenyeret es fokhagymat, kertunk rumot es noket is, de azt nem kaptunk), este matine laptoprol. Hibatlan nap volt, ilyen Mikulasbulit legszebb almainkban lattunk.Leer más

• Día 17

Nyolcadik nap - Este jar a Miki!

5 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ☀️ 27 °C

En pedig mar ebredes ota azon agyalok, mikor hivjam Ancsit es Zsigit. Gondolatban allandoan! Arra jutottam, hogy este 8 korul probalom meg, hatha sikerul kicsit nyugodtan beszelni. Nagyon hianyzik mar a csalad! Nem is tudom, voltam-e harom hetig tavol korabban, es meg egy bo het hatravan... Otthon gesztenyet sutnenk, elmennenk korcsolyazni es forralt bort innank este, karacsonyi dalokat hallgatva.

Lemostuk a dekket Stevvel. Kidobtuk a pecat Lacival. Most deli szieszta zajlik, amit Laci megzavart: balnaaa!! Mi sajnos lemaradtunk rola, kardszarnyu delfin vagy orca volt vegul, nem balna, 4m-re tolunk, ket kort is tett a hajo korul.

Irtam smst Ancsinak, hogy 8 ora korul telefonalok. Vegul nen tudtam, mert Steve muholdas perc-kerete lemerult. Igy gondolatban voltam otthon segiteni kifenyesiteni a cipoket, kis bejglit kostolni, es megsimogatni, olelgetni szeretteimet.

Delutan delfineket lattunk, es valami vizimadarat halfogas kozben. Az ocean kozepen a delfin rendben is van, a madarakat csak nezzuk, szo szerint.

Estefele elcsereltem Stevvel a szolgalati idonket. O ket hete 7-9 kozott volt, egyedul egy kabinban, es bar jelezte, hogy kicsit hosszu mar az ut, a vegere nekem is jolesik egy kicsit jobb alvas, allando megszakitas nelkul. Egy hetet ejjel-nappal 3-5 kozott nyomtam, a masodikat 11-1-ig, remeljuk a hatralevo napok kegyesebbek lesznek es tudok meg nehany hasonlo napkeltet es napnyugtat ebren tolteni.

Vegul Zsoltival feltettunk egy matracot a kapitanyi hid moge. Hetek ota hatszelben jolesik mar egy kis huzatmentes kenyeztetes.

Mar csak 899 merfold van hatra Bridgetown-ig! Ez kb 6 nap, ha minden jol megy. Tudunk motorozni is, mert nem sokat jarattuk idaig. Es minden nappal, ahogy kozeledunk, fogynak a keszleteink ea a turelmunk. Mindenki mas okokbol varja, hogy ujra parton jarjon. Erdekes, Laci mondta, es tulajdonkeppen nem is erdekes, alap pszivhologia: korabbi csapat is egyben volt, amig partot nem ertek, utana ezerfele igeny, kivansag, az addigi osszezartsagbol kitores szet is forgacsolta a csapatot. Egyelore igy erzem, mi meg jol elvagyunk, de fogynak a keszletek, akar egy hetig is mehetunk meg, ezert neha figyelmeztetnunk szukseges magunkat.

Felut

4 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ 🌙 13 °C

En vagyok ejjeli szolgalatos es a telihold kiser. Mindjart felebresztem a tobbieket, lesz egy kis feles koccintas. Es holnap este jar a Mikulas!!! Szivem, lelkem egyre jobban hazahuz. Sajnos e-olvasom bekrepalt, pedig itt is nagyon jo szolgalatot tett!!Leer más

Hetedik - majdnem feltav

4 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ⛅ 22 °C

Ejjel mar a tulpart lesz kozelebb. Belassultunk a tegnapi peca utan rendesen, ejjel Lacie volt a kabin, en keson fekudtem es koran keltem, a tegnapi iszogatasra pedig egyebkent is pihenni illett, igy reggel kisse morcosan ebredtem. AZ osszhangulat is leult kicsit, a masodik felut hosszabb lesz - fogynak a keszletek, no az egyutt megtett uttal az alkalmazkodasi igeny is. De a merfoldek legalabb csokkennek.Leer más

Breaking!

4 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ☀️ 22 °C

Kb 1000 merfoldre a legkozelebbi parttol, az ocean kozepen??! Egyedul???

Korbejarja a hajot, elelmet keres talan. Meg nem talaltuk el az izleset, pedig fagyasztobol kivett, microzott halikra is kerult elo tonhal-maj es panirra varo karaj mellett.

Korbejart, be a szalonba, ujra ki, majd ujra be. Erezd otthon magad, pajti!!

Kb fel oras piheno utan a szalonban nyomott egyet, majd egy jol koordinalt szarnycsapassal meglodult, a hajobol kiroppenve pedig azonnal raallt a mi iranyunkra is, egyenesen Barbados fele, tippunk szerint kb. 15 csomos, 30 km/h sebesseggel. Jo szelet, jo utat!!!

• Día 15

Hatodik nap

3 de diciembre de 2017, North Atlantic Ocean ⋅ ⛅ 22 °C

Vasarnap van, ha jol szamolom hetfotol hatodik napja vagyunk uton, es meg nem ertuk el a felutat. Az unnepi hangulatot ma nemcsak Advent elso vasarnapja adta, hanem a peca is. Elobb egy kisebb mahi-mahi, majd egy 12 kilos tonhal, amit alig birtunk kiszedni. Teljesen elvitt minden damilt, az orso fekjet ledaralva, utolso pillanatban kaptuk el, hogy kezzel huzzunk be kb. 200 m fonott zsinort. Vegul Steve a kampoval jol beakasztott, es kiemeltuk. Nagy orom volt, feldobta a napot, ilyen friss es finom tonhal-steaket meg sosem ettunk!!

Csabaek annyira lementek delre, hogy meg a radiozast is csak neha halljuk ket napja - pedig nem veszes, 8-15 tmf kozott lehetunk. Osszetartunk, elobb utobb ujra latnunk kell egymast. Jo hir, hogy az AIS-en ket hajot is latunk altalaban magunk korul.

Estefele volt kis nutellas keksz es a Breaking bad sorozat aktualis resze.

Únete a nosotros:

FindPenguins para iOSFindPenguins para Android