Joined August 2015 Message

Oslo Airport

March 4, 2016 in Norway ⋅ ☁️ 0 °C

King in the castle!

Prave jsme pristali po zhruba 2 hodinovem letu do zasnezeneho Osla. Nas let mel zhruba 50 minut zpozdeni a to prave kuli mnozstvi snehu, ktery tu pada! Kez by takle bylo alespon jeden weekend v Jankach. Snih je opravdu vsude a div nedriftujeme po pristavaci draze, ktera pres dobrych 30cm snehu neni ani videt. Alespon je to jak do perinky.

Vzhledem k cene vlaku a hotelu v Oslu, ktera se lehce vysplha na 5000CZK za jednu noc v nejlevnejsim hotelu se rozhodujeme spat na letisti. Je to predem promyslena akce a Martinek nevaha a jeste pred odletem kupuje Deluxe nafukovaci luzko o velikosti manzelske postele (198x140). Ostatni cestovatele, ktery se rozhodli na letisti prespat, vypadaji velmi zaskocene kdyz za pisklaveho zvuku nafukovaciho mechu se temny kout letiste v Oslu promenuje na luxusni apartman.

Adelka prichazi s ulovenou veceri. Fish & Chips za pouhych 170 korun. Super zprava, pouze pokud by to nebylo norskych, tedy krat tri. Jidlo je ale vyborne a po veceri ulehame zhruba kolem 10 do nasi postylky. Chtel bych se omluvit Saudskym aerolinim za ukradnuti jejich dek z posledniho letu co jsem s nimi letel, ale tedka opravdu prisli vhod. Ostatni cestovatele, prochazeji a krouti hlavou, pravdepodobne ve smyslu, ze toto uz je mozna trochu moc. Nakonec se vsak poskladaji na nepohodlne kreslo s operkou uprostred. No nechtel bych.

Noc jsme preckali bez vetsich potizich jen Adelce byla lehce zima a prave dokoncujeme snidani v salonku British Airways a chystame se vyrazit ke gatu na let do Londyna, ktery bude kratkou zastavkou na ceste do Miami. Melo by svitit slunicko a byt 27 stupnu. Tak uvidime!

Kamila Semberova

Uplne vas vidim 😃, stastnou cestu, ted uz to bude jen lepsi.

Jitka Ulrychova

Těšíme se, a budeme sledovat, zda padne minulý americký rekord v počtu mil/den.

To doufam, ze nepadne 😉

3/5/16Reply

Oslo... Tak trochu jina cenova kategorie

August 21, 2015 in Norway ⋅ 🌙 15 °C

Oslo.... To ti je krasny mesto... Vsechno novy....

Presne tahle replika Saši Mašlana z Pelisku plati v Oslu dvojnasob. Oslo je moderni a zive mesto. Mozna diky tomu, ze je patek, slunce a 25•C byly vsechny zahradky a restaurace preplnene.

Centrum Osla je relativne male a tak se vsechny hlavni pamatky se daji projit pesky behem par hodin. Krasny je park mezi Parlamentem a Kralovskym Palacem. U Kralovskeho Palace jsme omylem poukouseli ostrazitost hradni straze, kdyz jsme se chteli jen zeptat, jestli opravdu nemuzeme dovnitr. Bylo nam vysvetleno s vystrahou pazby bajonetu, ze opravdu ne. Ostatni turiste, kteri asi tusili, ze za vydlazdeny pulkruh se nesmi nas obdarili smichem a misty skoro az potleskem.

Z pristavu u moderni mestske radnice odjizdeji ruzne vyletni lode na "fjord tour", diky nasim nevolnostem z jizdy na lodi jsme zvolili jen 10 minutovou linku do muzeu polarnich objevu s obri lodi uprostred.

Nemile prekvapeni nas cekalo k obedu. Oslo je opravdu drahe. Nominalni ceny jsou zde stejne jako v CR, az na to, ze jedna norska se rovna trem ceskym korunam. Takze hlavni jidlo stoji kolem 250 korun. Sandwich 100. Nakonec jsme narazili na supermarket s luxusnim salat barem (Martin to spis pojal jako jako krevetovy bar) a grilovane kure. Salat, pecivo a pulka kurete za "pouhych" 150NOK. Piknikovali jsme v jiz zminenem parku mezi Parlamenem a Palacem.

Adelka si v obchudku chtela koupit lahvicku dzusu (0.3L). Kdyz zjistila, ze stoji 40NOK, tak si to rychle rozmyslela.

Za zminku jeste stoji budova Norske Opery. Moderni budova na brehu more, na kterou se da vylezt a rozhlizet se na cele mesto ze sikme strechy.

Mirime do postele. Zitra vstavame v 4AM. Ceka nas cesta rychlovlakem na letiste a v 8AM let do Londyna. V Londyne mame 4h layover a v 12:15PM odlet smer Los Angeles. Zatim ahoj, ozveme se z Londyna!

Adelka u Norske Opery

Martin Popelak

Royal Palace v centru Osla

Martin Popelak

Vyhled ze strechy Opery

2 more comments

HTL Karl Johan

August 21, 2015 in Norway ⋅ 🌙 11 °C

Pozde, ale prece. Jsme ubytovani v rozkosnem malem hotylku v centru Osla. Rozkosny je natolik, ze v nem neni misto skoro ani na otoceni :) Cela polni lekarna doletela v pohode! Uvidime co rekne Strycek Sam v USA:)

BTW, muzete si tu udelat registraci a nase cestovani komentovat :p

Oslo Airport

August 21, 2015 in Norway ⋅ 🌙 10 °C

Po v krasnych dvouch hodinach jsme v Oslu. 15 stupnu a moc pekne letiste :) jezdi tu rychlodraha :) Tonda Blanik se asi inspiroval tady :p

V letadle byl pasazer, ktery byl alergicky na buraky. Letuska na zacatku letu zadala cestujici aby nekonzumovali ani neotvirali zadne jidlo, ve kterem jsou buraky. Vzhledem k tomu, ze jsem letel v rousce se na me vsichni lidi koukali a skrz prsty si rikali: "that's the peanut guy". Fakt super!:)

Tedka uz jen cesta do hotelu v centru Osla!

Klara Popelakova

Haha :) tak to musela být sranda :)

Kamila Semberova

Tak jeste sehnat nekoho takoveho do letadla do USA a proniknes tam inkognito 😉

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android