August - September 2015

San Diego

September 8, 2015 in the United States ⋅ ⛅ 27 °C

Tak uz sme tady :) od pobrezi k pobrezi :) vcera jsme si dali peknych 1000 mil v kuse a dneska vzhuru do Sea Worldu. Proste takova odpocinkova dovca!:)

Odessa, Texas

September 6, 2015 in the United States ⋅ 🌙 29 °C

Uz tam skoro budeme! Nase auticko si zaclo stezovat na potrebnou vymenu oleje. Nepomohl ani nakup oleje na pumpe a tak musine v Dallasu na letiste pro vymenu. Bohuzel nemaji to nase puvodni a tak bereme o generaci starsi model. Dale byly na vyber same obri dodavky, aneb Everything is bigger in Texas. S bilym Jeepem sme ujeli pres 5000 mil a bylo to super, tedka mame cerny tak snad to bude podobne!Read more

Little Rock, Arkansas

September 6, 2015 in the United States ⋅ ⛅ 25 °C

Arkansas az napadne predstavuje jizni dakotu. .... Vubec nic tu neni. Poslal bych i nejakou fotku, ale radeji se podivejte z okna, pohked bude urcite zajimavejsi. V motelu si berene informacni mapku nejvetsiho mesta Arkansasu, Little Rock. Dle typu a zazloutlosti papiru to vypada, ze tento stusek map byl vytisknut nekdy kokem roku 1970 a porad velka cast map ve vazbe zbyva. Ve meste zadna pametihodnost neni a tak jdeme spat :)Read more

New York

September 2, 2015 in the United States ⋅ ☀️ 28 °C

We made it! Jsme v New Yorku:) vice infa pozdeji, akorat jedeme na lodi na vyhlidku na cele NYC

Detroit

September 1, 2015 in the United States ⋅ 🌙 26 °C

Tak a sme venku z USA. Prislo nam jako dobry napad se jet podivat na Niagarske vodopady. Jedeme z Kanadske strany. Prechod hranice OK. Jen je strasne zajimaji moje dve razitka z Egypta hned za sebou:)

Niagara Falls

September 1, 2015 in Canada ⋅ ⛅ 23 °C

Jsme tu! Vice infa a fotek pozdeji

Chicago

August 31, 2015 in the United States ⋅ 🌙 22 °C

Ihned po probuzeni jsme si to zacali upalovat smer velke jezera s prvni zastavkou v Chicagu. Cesta byla relativne dlouha a po 6 hodinach (oba sme se vystridali pri rizeni) jsme dorazili primo do centra Chicaga. Bydlime v centru v hotelu Felix, ktery jsme dostali za pouhych 29EUR pres Hotel Tonigh. Parkovani vsude v okoli je silene drahe a tak pres aplikaci ParkingPanda nachazime ze “levnych” $17. Normalni cena vsude jinde je kolem $50. Silene.

Pri nekonecnem rizeni nas napada jit vecer na Baseball a stestena tomu preje, ze dneska hraje Chicago Cubs domaci zapas proti Cincinnati Reds. Kupujueme listky ($29/listek pred taxama, ktere jsou ale asi $10) online po ceste na dalnici ve 120km/h a opet rozpocitavame nas program na minuty abychom vse stihli. Musime najit hotel, parkovani a dojet na stadion. Vse stihame a jeste davame lehkou auto-prochazku kolem reky v centru Chicaga. Kupujeme si napul porci cinskych nudlich, ktere jime ve vlaku na stadion, bohuzel jidlo v restauraci uz nestihame :p

Baseball v Americe je opet uzasnym zazitkem. 34 000 lidi a bajecna atmosfera. Listky mame zhruba doprostredka stadionu, taky byly jedny z nejlevnejsich, ale vidime uplne bajecne. Domaci tym Cubs bohuzel prohrava 5:13, ale alespon jsme videli spousta akce a odpalu.

Dojizdime hromadnou dopravou zpet do hotelu a padame do luxusni postylky, aneb Povedlo se nam koupit hotel, ktery normalne stoji $200 za 29EUR, trosku nam zacinaji schazet motely za $50, ktere v cene zahrnuji brouky a svaby v pokoji.

Minneapolis

August 29, 2015 in the United States ⋅ 🌙 18 °C

Tak sme dojeli az do Minneapolis. Setkani s rodicema bylo uzasne. Detaily sem dopisu zitra. Zatim jsem doplnil vsechny denicky z minulych dni