A 20-day adventure by Martin

San Diego

September 8, 2015 in the United States ⋅ ⛅ 27 °C

Tak uz sme tady :) od pobrezi k pobrezi :) vcera jsme si dali peknych 1000 mil v kuse a dneska vzhuru do Sea Worldu. Proste takova odpocinkova dovca!:)

Kamila Semberova

Je to proste trosku netradicni zpusob leceni, ale jak se zda, tak opravdu plati - vesela mysl, pul zdravi. Treba po navratu bude pan primar doporucovat tuhle kuru 😉

Klara Popelakova

Like k předchozímu komentáři :)

Jitka Ulrychova

Ještě že pojištění auta neplatí v Mexiku :))

9/9/15Reply

Odessa, Texas

September 6, 2015 in the United States ⋅ 🌙 29 °C

Uz tam skoro budeme! Nase auticko si zaclo stezovat na potrebnou vymenu oleje. Nepomohl ani nakup oleje na pumpe a tak musine v Dallasu na letiste pro vymenu. Bohuzel nemaji to nase puvodni a tak bereme o generaci starsi model. Dale byly na vyber same obri dodavky, aneb Everything is bigger in Texas. S bilym Jeepem sme ujeli pres 5000 mil a bylo to super, tedka mame cerny tak snad to bude podobne!Read more

Kamila Semberova

Ja jsem si zrovna rikala, ze cas od casu kazdy auto musi do servisu, jen to nebyva za dva tydny 😉

9/7/15Reply
    Jitka Ulrychova

Auto nevydrželo, havně když to vydržíte vy!

9/7/15Reply
    tonda tata

......tak na cestu popěvek.........veď mě dál, cesto má, veď mě dál, vždyť i já, tam kde končíš, chtěl bych dojít.....

tonda tata

teprve teď jsem si všimnul, že přibyly fotky.....pěkný.....

Little Rock, Arkansas

September 6, 2015 in the United States ⋅ ⛅ 25 °C

Arkansas az napadne predstavuje jizni dakotu. .... Vubec nic tu neni. Poslal bych i nejakou fotku, ale radeji se podivejte z okna, pohked bude urcite zajimavejsi. V motelu si berene informacni mapku nejvetsiho mesta Arkansasu, Little Rock. Dle typu a zazloutlosti papiru to vypada, ze tento stusek map byl vytisknut nekdy kokem roku 1970 a porad velka cast map ve vazbe zbyva. Ve meste zadna pametihodnost neni a tak jdeme spat :)Read more

Jitka Ulrychova

Ale zase uz víte, že tam nikdy víc nemusíte jezdit, také dobrá zkušenost.

9/6/15Reply
    Kamila Semberova

Zase jste ujeli velky kus cesty, nekde clovek prespat musi a nebyt Billa Clintona, tak by zrejme o Arkansasu nikdy nikdo neslysel...

9/6/15Reply

New York

September 2, 2015 in the United States ⋅ ☀️ 28 °C

We made it! Jsme v New Yorku:) vice infa pozdeji, akorat jedeme na lodi na vyhlidku na cele NYC

Klara Popelakova

Doufám, že zpátky do LA letíte letadlem a nejedete to celé zpět :)!

Kamila Semberova

Teda, vy jste fakt dablove!

tonda tata

jediný možný komentář.....úryvek z písničky greenhorns "když náš táta hrál"....už jsem projel celý Státy a teď táhnu zpět.......

Detroit

September 1, 2015 in the United States ⋅ 🌙 26 °C

Tak a sme venku z USA. Prislo nam jako dobry napad se jet podivat na Niagarske vodopady. Jedeme z Kanadske strany. Prechod hranice OK. Jen je strasne zajimaji moje dve razitka z Egypta hned za sebou:)

salám alejkum!

Niagara Falls

September 1, 2015 in Canada ⋅ ⛅ 23 °C

Jsme tu! Vice infa a fotek pozdeji

Teda me ta vase cestovatelska vasen az desi. Kam dal? Na Aljasku? 😉

Jitka Ulrychova

Přeji Adélce vše nejlepší k svátku. Je to taková dovolená "on the road", ale je pravda, že i cesta může být cíl.

tonda tata

takže New York z Kanady.........aspoň víme, odkud letíte zpátky.....Higway 61..........

Klara Popelakova

Ode mě taky vše nej, Adélko :)!

Chicago

August 31, 2015 in the United States ⋅ 🌙 22 °C

Ihned po probuzeni jsme si to zacali upalovat smer velke jezera s prvni zastavkou v Chicagu. Cesta byla relativne dlouha a po 6 hodinach (oba sme se vystridali pri rizeni) jsme dorazili primo do centra Chicaga. Bydlime v centru v hotelu Felix, ktery jsme dostali za pouhych 29EUR pres Hotel Tonigh. Parkovani vsude v okoli je silene drahe a tak pres aplikaci ParkingPanda nachazime ze “levnych” $17. Normalni cena vsude jinde je kolem $50. Silene.

Pri nekonecnem rizeni nas napada jit vecer na Baseball a stestena tomu preje, ze dneska hraje Chicago Cubs domaci zapas proti Cincinnati Reds. Kupujueme listky ($29/listek pred taxama, ktere jsou ale asi $10) online po ceste na dalnici ve 120km/h a opet rozpocitavame nas program na minuty abychom vse stihli. Musime najit hotel, parkovani a dojet na stadion. Vse stihame a jeste davame lehkou auto-prochazku kolem reky v centru Chicaga. Kupujeme si napul porci cinskych nudlich, ktere jime ve vlaku na stadion, bohuzel jidlo v restauraci uz nestihame :p

Baseball v Americe je opet uzasnym zazitkem. 34 000 lidi a bajecna atmosfera. Listky mame zhruba doprostredka stadionu, taky byly jedny z nejlevnejsich, ale vidime uplne bajecne. Domaci tym Cubs bohuzel prohrava 5:13, ale alespon jsme videli spousta akce a odpalu.

Dojizdime hromadnou dopravou zpet do hotelu a padame do luxusni postylky, aneb Povedlo se nam koupit hotel, ktery normalne stoji $200 za 29EUR, trosku nam zacinaji schazet motely za $50, ktere v cene zahrnuji brouky a svaby v pokoji.

tonda tata

je to napínavý.....kam dál........

9/1/15Reply

Minneapolis

August 29, 2015 in the United States ⋅ 🌙 18 °C

Tak sme dojeli az do Minneapolis. Setkani s rodicema bylo uzasne. Detaily sem dopisu zitra. Zatim jsem doplnil vsechny denicky z minulych dni

Klara Popelakova

Nechápu, že jste dojeli až tam, super :)! Pozdravujte :)

8/30/15Reply
    Jitka Ulrychova

No to je dálka .. teď doufám, že trochu zvolníte a odpočinete si. Najdeš tam nějaké bývalé spolužáky nebo se rozutekli do světa?

8/31/15Reply
    Kamila Semberova

Taky bych se primlouvala za nejaky odpocinek, abyste si pak po dovolene nepotrebovali vzit volno na zotavenou 😉

8/31/15Reply