• Chang Mai

    2024年11月17日, タイ ⋅ ☀️ 28 °C

    For men: สวัสดีครับ (sa-wah-dee krub) 
    For women: สวัสดีค่ะ (sa-wah-dee ka)  

    De volgende dag stonden we dus vroeg op om de tempels in de stad te verkennen. In een tempel hebben we nog een ceremonie met monniken mogen bijwonen.

    Na 3 uur de verschillende tempels lopend! bezocht te hebben kwamen we oververmoeid en oververhit terug in het hostel om na een korte pauze door te gaan naar een kookklas die in de middag op de planning stond.

    We begonnen de kookklas met een tour door een lokale markt om vervolgens door te gaan naar de kooklocatie. Het was een gloednieuwe onwerkelijk mooie locatie met allemaal buiten keuken midden in de natuur! We mochten per persoon in totaal 5 gerechten maken:

    Veerle:
    1. Loempia's
    2. Tom Yum Soep
    3. Pad Thai
    4. Green curry met kip
    5. Mango met sticky rice

    Tom:
    1. Loempia's
    2. Tom Yum Soep
    3. Pineapple Fried rice met garnaal
    4. Khao Soi
    5. Mango met sticky rice

    Zo nemen we zeker nog nieuwe recepten voor thuis mee!

    De dag hierna besloten we (met het inmiddels gerepareerde gordijn) uit te slapen. Terwijl Veerle voor haar nagels ging was het dan ook voor mij eindelijk tijd om naar de kapper te gaan, een vrij spannend moment. Gelukkig viel het mee en sprak de kapster goed Engels!

    In de avond bezochten we weer een food market. Na de zoveelste keer langs wat insecten gelopen te zijn, was ik toch overtuigd. Terwijl Veerle met afgrijzen toekeek bestelde ik een bakje insecten en at ze op. De smaak was het meest te vergelijken met popcorn, dus dat viel reuze mee.

    สวัสดี (sawasdee) 
    Tom & Veerle
    もっと詳しく