Satellitt
Vis på kartet
  • Dag 5

Halong Bay

30. august 2022 ⋅ ⛅ 30 °C

Kolejnego dnia udałem się w jedno z najpopularniejszych miejsc w Wietnamie. Wykupiłem wycieczkę z biura podróży znajdującego się obok hostelu która kosztowała 1000000VDN. Około 8 rano podjechał autokar, który zabrał nas do portu w zatoce Ha Long. W 1994 zatoka trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO, chociaż w Wietnamie była uważana za szczególne miejsce już znacznie wcześniej. Niesamowity krajobraz tworzy wiele wysp z których większość ma formę wapiennych słupów wyłaniających się wysoko ponad powierzchnię wody. Wapienne podłoże sprzyja powstawaniu licznych jaskiń  i grot. W rosnących tu lasach deszczowych występuje duża różnorodność świata zwierzęcego i roślinnego.  Wycieczka była bardzo udana, składała się głównie z rejsu, podczas którego mogliśmy podziwiać niesamowite widoki, dodatkowo weszliśmy do jednej z największych jaskiń w tym regionie oraz pływaliśmy na kajakach. Całości dopełniał dosyć duży lunch na statku, który był około południa oraz kolacja z muzyką przy zachodzie słońca w tym pięknym miejscu - około 21 wróciliśmy do Hanoi, nie miałem siły już wychodzić na żadne imprezy ale z kolegą z Indii poszliśmy do hinduskiej restauracji, która okazała się bardzo dobra i nawet takie typowe danie jak Chicken Biryani (smażony ryż z kurczakiem) było zrobione w inny sposób niż próbowałem do tej pory.Les mer