July - August 2020

Tak a jsme doma...

August 16, 2020 in Czech Republic ⋅ ☀️ 26 °C

Naše letošní putování trvalo 24 dnů a moc jsme si to užili. Už je to dávno, co jsme grilovali v Týně nad Vltavou, putovali do Bechyně a zpět, poprvé se zanořili do Klopeiner See, ochutnali víno v Novém Šaldorfu, Wachau atd.
    Letos to bylo proti našim dovoleným velmi netradiční putování. Nejenom destinacemi, které jsme navštívili, ale hlavně i tím, že po většinu naší cesty jsme měli společnost. A ne ledajakou! Moc děkujeme za všechny společné chvíle (chronologicky) Ivě, Jirkovi (staršímu), Ivaně, Pavlovi, Martě, Juli, Zbyňkovi, Léně, Tomovi, Zuze, Fandovi, Nikol, Karlovi a Laďovi! Rádi jsme vás všechny viděli a těšíme se na další společné zážitky! 😍

Martina M.

Vitejte zpet doma, vypada to, ze jste si uzili super dovcu a tak to ma byt :-) diky, ze jsem se mohla alespon vasim prostrednictvim zase nekam podivat :-)

8/17/20Reply
    Martina a Jirka

Zdravíme naši věrnou čtenářku a moc děkujeme za přízeň 😘!

8/17/20Reply

Mathausen

August 16, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 24 °C

Naše poslední zastávka v Rakousku nebyla rozhodně veselá. Na druhou stranu by tento bývalý pracovní tábor, kde zemřelo odhadem neuvěřitelných 120 000 lidí v důsledku nelidských životních podmínek, těžké práce, týrání, lékařských pokusů, cílených poprav aj., měl vidět snad úplně každý. Z pochopitelných důvodů nepřikládáme žádné fotky, neb ani žádné nemáme.Read more

Schwertberg

August 15, 2020 in Austria ⋅ 🌧 22 °C

Na konci naší dovolené jsme si chtěli trochu odpočinout v pěkném hotelu a protože v Čechách nebyly žádné solidní nabídky, zavítali jsme do Schwertbergu, ve kterém, jak jsme záhy zjistili, je jen jeden zámek (jak jinak než soukromý a zavřený), kostel, o víkendu 2 restaurace (se stejným, pravděpodobně řeckým majitelem) a náš hezký rodinný hotýlek s pěkným spa, skvělými snídaněmi a fajn restaurací na večeři (otevřenou jen ve všední den). Tak jsme alespoň nikde netrajdali. 😀Read more

Třikrát obléhán, ale nikdy nezničen

August 14, 2020 in Austria ⋅ 🌧 24 °C

Po cestě do našeho posledního ubytování jsme se zastavili u impozantního hradu Rappottenstein. Hrad je bohužel přístupný jen v rámci prohlídky, tak jsme si alespoň dali oběd v místní restauraci a ochutnali skvělý bezlepkový makový koláč. 😋Read more

Klášter Zwettl

August 14, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 27 °C

Středověkým klášter Zwettl má krásné zahrady a je v něm ohromující klid. Objevili jsme jej téměř náhodou a hned nás okouzlil. Jen nám není jasné, z jakých zdrojů se financuje jeho údržba, protože je opravdu až neuvěřitelně krásně zachovalý a udržovaný. 👍Read more

Krems

August 13, 2020 in Austria ⋅ ⛅ 28 °C
    Martina a Jirka

Klášter kapucínů zvaný Und slouží od svého zrušení v roce 1783 jako vinařské centrum. V kostele je stylová vinárna, která byla bohužel zavřená.

8/16/20Reply

Road trip Wachau

August 13, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 27 °C

Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet do Wachau, kde to máme moc rádi. Dali jsme si kávu, víno, aperol a zmrzku v Kremsu, ovocné knedlíky v Dürnstein a výlet zakončili výborným vínem ve Spitzu. 😊