April 2019

Skvělý Lovin

April 27 in Italy ⋅ ⛅ 6 °C

Livigno

April 23 in Italy ⋅ 🌬 6 °C

Jelikož se nám zastesklo po našem oblíbeném Livignu, rozhodli jsme se prodloužit si Velikonoce a zakončit naši dovolenou 5 dny v Livignu. Počasí nám sice moc nepřálo, ale náladu nám to nezkazilo! 😉

St. Moritz

April 23 in Switzerland ⋅ 🌧 6 °C

Na lyžování v tomto luxusním středisku asi nikdy nebudeme mít, tak jsme si ho alespoň prohlédli, dali si oběd a na cestu si koupili proslulý engadinský ořechový dort s karamelem zdobený vlašskými ořechy v místním vyhlášeném pekařství Hanselmann. 👍

Bern

April 22 in Switzerland ⋅ ⛅ 21 °C

Jedno z nejkrásnějších švýcarských měst na řece Aare, které je sídlem vlády, má krásné historické centrum a medvědí příkop se 3 medvědy. 😍

Curych

April 21 in Switzerland ⋅ ☁️ 18 °C

V neděli jsme vyrazili na procházku po Curychu. Začali jsme obědem ve stylovém podniku Frau Gerolds Garden, pokračovali projížďkou lodí po jezeře, procházkou v parku a den jsme zakončili na vyhlídce Lindenhof hill. 👍

Lucern

April 20 in Switzerland ⋅ ☀️ 23 °C

Pokračovali jsme do Lucernu, který představuje dle našeho průvodce Lonely Planet úžasné švýcarské město. Což o to, město je to krásné a hory v pozadí jeho krásu ještě podtrhují, jen by tu nemuselo být milion turistů. 🙈

Pilatus

April 20 in Switzerland ⋅ ☀️ 11 °C

V sobotu jsme vyrazili lanovkou na horu Pilatus, která se vypíná do výšky 2132 metrů a nabízí úchvatné výhledy. Bohužel zdejší nejstrmější ozubnicová železnice na světě byla ještě kvůli sněhu zavřená. ⛄

Schaffhausen

April 19 in Switzerland ⋅ ☀️ 21 °C

Od vodopádu jsme zamířili do malebného historického Schaffhausenu, který je proslulý bohatými freskami a arkýřovými okny, která byla v minulosti symbolem bohatství. Město se nám moc líbilo. Byl tu oproti vodopádu příjemný klídek a hezká pevnost. 👍