Japan
Kitakasugaoka

Piknikowanie pod Tower of Sun

August 12, 2023 in Japan ⋅ ☀️ 36 °C

Bardzo przyjemny dzień spędzony w Osace razem ze znajomymi Bary. O poranku dziewczyny wybrały się do kina, ale niestety okazało się, że film jest po japońsku, bez angielskich napisów. Dołączyłam więc do nich trochę wcześniej, spacerując z focaccią, którą upiekłyśmy.
      Pijemy kawę, gadamy, potem idziemy zakupować sukienki! Następnie zaopatrzone w jedzenie rozpoczynamy nasz piknik. Jest bardzo przyjemnie :)) Dołączyli do nas inni znajomi dziewczyn i przynieśli przepyszne ciasta - czekoladowe i o smaku matchy.

Trochę pada, więc ewakuujemy się z parku. Idziemy do centrum handlowego, gdzie robione są zdjęcia w fotobudkach i gramy w Mario Carts - zajęłam drugie miejsce!

Potem idziemy do Kura Sushi na jedzenie! Zjadłam sporo sushi :))
      Potem zrobiłam dużo pożegnalnych zdjęć, bo jedna z koleżanek wyjeżdża :((. Potem wracamy do ich akademika, zaczęło nieźle padać. Siedzimy i służymy wsparciem w pakowaniu. I to by było na tyle, bardzo miły dzień.

Osaka i zakupy, jedzenie, filmy

August 14, 2023 in Japan

Wstałam, gdy Bara jeszcze słodko śpi. Wychodzę na „zakupy”, a dokładniej, moja misja polega na kupieniu paru zeszytów i długopisów oraz być może innych mniej użytecznych przedmiotów. Misja została zakończona spacerem i powodzeniem. W drodze powrotnej zatrzymałam się w mekce wszystkich kawiarni - Starbucksie - na moją ostatnią matchę. Była wyborna jak zwykle.
      Wracam, Bara zamieniona w śpiącą królewnę, dalej śpi.
      Piszę w kalendarzu, potem wraca współlokatorka Bary i siedzimy sobie razem w kuchni. Poszłam jeszcze do sklepu kupić ostatnie przekąsko-pamiątki.
      Pod wieczór gotujemy przepyszny makaron i razem z resztą dziewczyn jemy, gadamy i na koniec oglądamy film :)) bardzo miły dzień.

Kitakasugaoka, 北春日丘