Спутник
Показать на карте
  • День 23

Tizennegy

11 декабря 2017 г., North Atlantic Ocean ⋅ ☀️ 22 °C

Ugy tunik utolso nyiltvizi napfelkelte. Kis fazonigazitassal kezdtem a hatso teraszon az apolt matrozborostaert, majd fogmosas es egy kis reggeli naploiras. Tornazni fogok mindjart, aztan 7-tol ugyelet. De meg csak 6:15 van, a nap kb 6-kor jon fel. Csoda!

Harom het alatt nem lattunk ennyire kisimult oceant. Mintha ezzel is megerositene Hobo es regi Nagyok uzenetet: uton lenni boldogsag, megerkezni a halal. Mi mar nagyon megerkeznenk. Illetve en szivesen mennek tovabb Panama fele, csak legyen a hajon kis csaladom es friss keszletek.

Laci megdicserte a csapatot reggelinel. Mindannyian szuperjol ereztuk magunkat, azt hiszem, a hajon kialakult szojatek szerint ezt en pontosan igy xeltem a megrendelolistan.

A hajotemporol sokat elmond, hogy kb egy hete elkeszitettem a koltsegvetesunket, de valahogy sosem jut eszunkbe ilyen foldi dolgokkal foglalkozni a nyilt vizen. De lassan le kell zarni, a parton nem akarjuk ezzel tolteni keves idonket.

Reggeli elott alaposan kitakaritottuk Kupat. Nagyon megszerettem az elmult hetekben, igazan kenyelmes uszaly, es ilyen szelekben, amilyenekkel talalkoztunk, idealis volt. Nagy, kenyelmes, jol felszerelt, sok terrel kint es bent is. Negyedszelezni, felszelezni egyebkent sem kellett, 30 csomo alatti szelekben egyet reffelve biztonsagosnak ereztuk.

A meleg deli szalonban irom e sorokat, perceken belul bemegyunk 100 tmf ala. Onnan varjuk lassan majd a helyi radioadokat, mobilhalozatot, stb. De ez a kivasalt, szelmentes ocean most turelmet ker!

A foton a kinyitott kabrio-ajto alatt a nappali, alul Nos Capitanos, hatul a boci, belsejeben szelektiv hulladekgyujto, vodrok, kinti tarolos dolgok. Csipesszel kifeszitve felul a peca kapasjelzo, a vastag kotelek fix kapaszkodokkent mukodnek. Es mivel igeretet tettem magamnak, hogy vigyazok magamra, tenyleg ki is kotom magam, ha ejjel megyek ki ugyeletbe. Mar csak ma este, mert holnap reggelig csak motorozva is be kell futnunk.

Steve gondolataval jatszadoztam. SMS a bazisra Ancsinak: Hello Anyu, bejon nekunk ez a dolog, ugy dontottunk megyunk tovabb Panama fele. Majd jovok, olellek!

Robi delutan palacsintat sutott... azt neztuk a naplementeben majszolgatva a csupanaturcsokikremes toltelekest. Koszonom ezt a par hetet!

65 tmf - latjuk a sziget fenyeit!!!

Haromnegyed tizkor lefekszunk aludni az orrdekken, vagyis a ‘kertben’. Elso alkalom 3 het alatt, akarcsak a mai oceani furdes. Olyan lassan vitt a vitorla, hogy tulajdonkeppen megallitottuk a hajot a belogatott kotelvegekrn lubockolva. Barbados fenyei derengenek kb. 40 merfoldnyire, es az esti kerti parti kozben a budapesti repteri mc lounge-bol hozott pezsgovel koccintottunk.