Joined September 2018 Message

Sospel

October 21, 2019 in France ⋅ ⛅ 16 °C

Po cestě se stavujeme na výlet do Nice, koupel v moři (na sílu), procházka po historickém centru se skvělou zmrzlinou. Po neklidné noci strávené v centru Nice radši opouštíme civilizaci. Počasí se trochu umoudří tak se Ondřej vrhá na místní traily. Sospel je roztomilá vesnice s rozeklatýma uličkama, trochu temná a ošoupaná, ale žije to tam. Luxusní spaní přímo u bunkru na startovačce, na kopci uprostřed ničeho nás poprvé kontroluje policie, naše spaní jim nevadí, popřejí nám dobrou noc, asi budeme v bezpečí :-)
    Ráno začíná brigáda při odstraňování starého koberce na startu, místní lítání máme odpracováno, škoda že ani na ten slet to v uragánu nevypadá. Tak asi pojedeme radši do Bassana...

Gorges de Loup

October 20, 2019 in France ⋅ ⛅ 15 °C

Tak už to přišlo i na nás, spravedlnost existuje, konečně máme pořádně hnusně. Projíždíme malebné údolí Gorge de Loup, občas vyleze z mlhy majestátní vodopád. S deštníkem procházíme nejnaparfemovanejsi městečko na světě, Gourdon, ale po deseti minutách se s úplně mokryma nohama vracíme zpátky do auta, ještě že už umíme péct ty jablečné koláče a máme tak alespoň nějakou útěchu. Výlet podél aquaduktu s milionem tunelu, návštěva předražené čokoládovny a kandovny ovoce. Asi radši pojedeme k moři...Read more

Verdon

October 16, 2019 in France ⋅ ⛅ 14 °C

Úchvatný kaňon verdonu, vzdušné lezení přímo nad kaňonem kam je třeba slanit. Přijíždí na návštěvu Patrik s ženskou, kteří tu i přespí. Válící se mlhy, obří orli lítající bez mávnutí křídel těsně nad hlavou nad celým kaňonem a kanonáda z nedalekého vojenského prostoru dodávají hutnou atmosféru.
    Jeden den se rozdělujeme a Ondřej vyrazí na kolo kolem Verdonu a Kačka jde na výlet po dně kaňonu sérii tunelů.

Saint Michael a okolí

October 15, 2019 in France ⋅ 🌧 15 °C

Objizdime menší vesnice: Mane, Saint Michele, Reillane. Pravý francouzský venkov-nic honosného, kamenné domy a úzké ulice. Kačka je obdivuje při pěším výletu, Ondřej se pachtí na kole po trailech.
    Obdivujeme levandulové pole okolo Prieure de Carluc a pajtlujeme dýně (který nám byl čert dlužen).

Orpierre

October 11, 2019 in France ⋅ ☀️ 16 °C

Vesnice ze všech nejhezčích je Orpierre. Příjemný náměstíčko s dědkama co hrajou petangue, kamenný uličky a průchody. A nad vesnicí parádní lezení po skalách co se tyčí na všechny strany.
    Přijel za náma i Patrik a naškubali jsme pytel jablek.

Saint Hilaire - Coup Icare

September 20, 2019 in France ⋅ ☀️ 16 °C

Legendární festival paraglidingu, karneval lítacích masek, spousta pouličních vystoupení, představení odvážných pilotů a hromada festivalových filmů. Všichni chodí s výbavou v malým batůžku. V prodejní výstavě mají všechny věci co si toužím koupit.
    A kačka si kupuje krásnou lehkou zelenou sedačku! Se kterou vyšlapáváme na kopce a letíme skrz mraky nemraky dolů.

Annecy

September 15, 2019 in France ⋅ ⛅ 24 °C

Švýcarsko jsme profrčeli rychle, nebyl tam internet ani moc míst na spaní. Objevujeme další startovacku nad jezerem Annecy, hromada lidí,ale všichni milí,snadné stopování, Ondřej se drží ve vzduchu fakt dlouho a obleti všechny kopce v okolí, Francouzi tady mluví alespoň trochu anglicky, všichni mají super lehkou vybavu a hodně jich chodí nahoru pěšky, trochu jim zavidime, koupání v nejčistším jezeře v Evropě,ani nebylo tak studené...Read more

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android