8.diena:Pas de la Casa-Refugee Montmalús

September 26, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 7 °C

Ap 15km, kāpums? No rīta tieku aizvests uz pirmo ciematu Andorā. Tā kā Andorā nav akcīzes, ciemats sastāv tikai un vienīgi no veikaliem un ir pilns ar frančiem. Tūrisma info birojā noskaidroju, kur man jādodas un čalis saka, ka šodien noteikti varu nokļūt līdz pirmajai kalnu mājiņai. Sniegs esot bijis, bet vakardienas negaisā viss esot nokusis.
    Iepērku pārtiku, kaut ko uzkožu, un dodos ceļā.
    Sāku ar kāpienu uz sedliem 2650m augstumā. Augšā mani pārņem sajūsma, jo viss tālākais būs tikai uz leju. Kāpju lejā un plkst.14:39 tieku atpakaļ uz GR7. Krustcelēs satieku francūzi, kurš pa GR107 dosies uz citu mājiņu.
    GR7 ir viltīgs. Izrādās, tas met līkumu un, lai tiktu līdz mājiņai, man vēl 2 reizes jāršķērso vairāk kā 2700m augstums. Pirmajā kāpju stundu. Nolaidiens prasa tikpat. Apjaušu, ka pa gaismu līdz mērķim netikšu. Līdz mājiņai, uz kuru pa citu ceļu gāja francūzis ir jāiet 1h40m. Mainu plānu un dodos turp, kaut arī šeit ir jāšķērso sedli virs 2700m, ceļš ir īsāks. Krēslā ierodos galapunktā, francūzis jau priekšā. Izrādās, ja nebūtu tik spītīgi turējies pie maršruta, būtu pa īsāku ceļu mierīgi ticis līdz oriğināli plānotajam galamērķim.
    Bildes:
    1) Pas de la Casa.
    2) Skats no pirmajiem sedliem 2650m augstumā.
    3) Yahooo! Esmu atpakaļ uz GR7.
    4) Skats no 2700+. Augstăk vairs nav kur. Brīžiem bija jāiet pa kori, brīžiem pa kores maliņu.
    5) Refugee de Montmalús. Mana nakšņošanas vieta.