Projekts Tarifa

Projekts Tarifa - ceļojums kājām no Karkasonas uz Tarifu. Plānotā sākumvieta Tulūza atkrīt, pēdējā brīža piedāvājuma dēļ - vākt vīnogas Burgundijā. Mājās būšu, vēlākais, decembrī.
Living in: Riga, Latvia

Get the app!

Post offline and never miss updates of friends with our free app.

New to FindPenguins?

Sign up free

Šodien nolemju nedaudz atpūsties, pirms sākas nopietnie kāpumi augšup. Naktī biju savilcis abus termokreklus un jaku, bet vienalga salu. No rīta ilgāk pagulēju, izžāvēju telti, izmazgāju dažas drēbes un īsi pirms pusdienaslaika metu pāris km līkumu caur veikalu. Kopā šodien veikti 19.90 km. Par bildēm:
    1) Ciemats Lagarde un pilsdrupas. Sestdien, Svētdien tur būs bezmaksas pasākums ar viduslaiku tērpiem un izdarībām. Esmu ieradies pāris dienas par ātru...
    2) Īsi aiz Lagardes pirmais pārsteigums- tilts, kuru man jāšķērso, ir nojaukts. Upe nav plata, bet vienalga peldama. Rezultātā jāiet 5 garlaicīgi kilometri pa asfaltu.
    3) Esmu apmeties ganībās. Ceru, ka šeit neielaidīs govis.
    4) Skats uz Pirenejiem no teltsvietas.
    5) Bilde priekš Ilzes...

Šodien 40km ar astīti. Pa ceļam tikai viens nenovākts vīnogu lauks, tādēļ pārtiku galvenokārt no sēmuškām (skat.foto). Uz vakarpusi nogurums nežēlīgs - pēdējā atpūtas pauzē, ceļot uz pleciem mugursomu, zils gar acīm sametās... Biju domājis, ka šodien jāiet mazāk, bet mērķis bija tikt līdz Mirepoix, tādēļ kapāju līdz galam. Par laimi šeit ir kempings, ja meklētu kādu pļavu aiz pilsētas, būtu jau pustumsa. Esmu paēdis, tagad kafija un pilnīgs bezspēks...pat uz dušu kājas nenes. Varbūt rīt iešu nedaudz mazāk, jo tagad sākas grūtais posms - 130 km līdz Andoras robežai kopējais kāpums ir tuvu 7km. Gandrīz piemirsu - šodien visu dienu kreisajā pusē vai priekšā bija Pireneji. Un skaidrs ir tas, ka pilnīgi noteikti būs jāiet pa sniegu....Read more

Nogāju apm. 37km. Ņemot vērā, ka iepriekšējā nakts nav gulēta un lielāko dienas daļu bija diezgan liels pretvējš, ir ok. Nedaudz jūt pēdas, gurnus un plecus. Mugursoma kļuvusi smaga, jo tajā ir ūdens, viena vīna pudele un šodien nopirktā pārtika. Katru reizi to liekot mugurā gribas ievaidēties. Pēc veikala apmeklējuma iegāju McDonalds, lai nopirktu kafiju. Man par milzīgu pārsteigumu, darbiniece bija dikti laipna un teica, ka kafija man ir par brīvu....
    Tagad par bildēm:
    1) lielāko dienas daļu pārtiku no vīnogām, jo daudzi lauki vēl nav novākti.
    2) vakarpusē, ejot laukā no pilsētiņas vārdā Monreāla, pirmo reizi ieraudzīju Pirenejus. Ceru, ka bildē var saprast - visotnes sniedzas līdz mākoņiem un daļa ir sniegotas.
    3) Mana pirmā teltsvieta dabā.

Pēc negulētas nakts autobusā attapos uz ielas Karkasonā plkst. 5:20. Sāku lēniņām iet uz viduslaiku nocietinājiem, kas esot vieni no labāk saglabātajiem Eiropā. Gaidīju, ka būs cietoksnis, izrādās - aiz mūriem vesela pilsēta.
    Tagad jau esmu pirmos km nogājis, kam ir vēlme, var pasekot līdzi edmundā.

Vakar bija pēdējā vandāžas diena un svētku pusdienas 4 stundu garumā. Tagad esmu ceļā uz Lionu, lai ar nakts autobusu dotos uz Karkasonu. Ieskatam daži foto no iepriekšējām dienām. Rīt reportēšu no Karkasonas.

Kā jau laukos- jāēd ir kārtīgi. Mums dienā ir 4 ēdienraizes: 6:30 brokastis- kafija, bagete, ievārījums; ap 9:00 otrās brokastis uz lauka - bagete ar gaļu vai sieru, kafija, vīns; ap 12:30 pusdienas - 4 ēdieni- salāti, pamatēdies, siers ar maizi un saldais; vakariņās ap 20:00 tā pati kombinācija, tikai salātu vietā zupa. Saime (tie kas strādā līdz pusnaktij) vakariņas ēd ap 22:00. Skat. bildes, ar ko mūs baro.
    Franči pie visiem gaļas ēdieniem lieto sinepes. Kečups kā suga nav manīts. Lai būtu labāks priekšstats - šovakar mums vakariņās bija Spageti Bolognese- arī pie šī ēdiena klāt tika liktas sinepes....

Lai saprastu kopbildi - mēs šeit esam ap 40 cilvēkiem: 2 latvieši, ap 10 franču jauniešu no visas francijas, vietējie iedzīvotāji, pastāvīgie domeina strādnieki un 9 rumāņi. Stāsts būs par Valeriānu - rumāņu bosu. ( bildē skat. vīru melnajā keponā, kurš vienīgais stāv kājās. Un sry par kompozīciju un kvalitāti, jo bildēts slepus). Valeriāns ir vienīgais, kurš neizskatās pēc izbijuša cietumnieka. Viņam ir absolūta vara pār pārējiem rumāņiem un viņam vienīgajam pieder iPhone. Valeriāns runā franciski un ir vienīgā saikne starp rumāņu strādniekiem un darba devēju. Rumāņiem ir aizliegts komunicēt ar pārējiem, tomēr šodien uzzinājām, ka viņi nemaz nezina, cik šeit par darbu maksā. Visu naudu savāc Valeriāns. Un tad padalās. Kamēr visi viesstrādnieki dzīvo šeit pat domeinā, Valeriāns viņus vadā ar busiņu. No rīta atved, vakarā aizved.
    Rumāņi strādā ļoti ātri un nonstopā smēķē. Neskatoties uz to, Valeriāns uz viņiem reizi stundā kliedz. Tā, ka skan pa visu lauku.
    Katrā ziņā mums pārējiem tas liekas trağikomiski. Bet nu kā ir, tā ir...

Šodienu raksturo viens vārds - sāpes. Jau pusdienlaikā mugura ir lupatās. Pirms iešanas pusdienu telpā jānovelk kurpes un ir sajūta, ka pieliecoties vairs neiztaisnošos. Pusdienās iedzeru extra porciju vīna, tipa varbūt sāpes piemirsīsies, tad vēl pa virsu paķeru ibumetīnu un brālis man iesmērē mugurā voltarēnu. Izrādās, šī kombinācija strādā un vaiga sviedros raujam līdz 18:15. Sajūta gan ir, ka Pinot Noir- burgundijas slavenākās vīnogas- rādīsies sapņos. Tagad par bildi: 1) kā smējos, tā izskatās bomzis. Patiesībā, tā izskatās drēbes, ar kurām 2 dienas vāktas vīnogas. 2) fonā ļoti smalks agregāts, kas atdala vīnogas no ķekariem. Iegādāts pirms gada par 250K
    Rīt atkal reportēšu...

To ir grūti aprakstīt, tā vnk pašam ir jāpiedzīvo. Sākām darbu 7:15 un beidzām jau trijos. Laikam strādājam pārāk ātri, jo viņi nespēj tik ātri izspiest sulu ( skat. bildi - vīnogu malējs tuvplānā un sulas spiede (cisterna). Kā noprotu, raža šogad milzīga. Komandā esam ap 40 cilvēkiem, 2 latvieši, 6 rumāņi ( bet viņi turas atsevišķi) un pārējie ir francūži un tikai daži no viņiem nedaudz nedaudz runā angliski. Šodien strādājot aizdomājos - Bužulē reğionā darbs tik pat smags, izmaksas tādas pašas, bet pudele vīna jāpārdod par pāris eināriem, kamēr mūsu saimnieka lētākais vīns maksā virs 20. Un turību šeit var skaidri redzēt. Nav pasaulē taisnības...Mums jau te ir joks - vai uz atvadām tiksim pie Grand Cru vai nē? Domājams, ka nē..Rīt ziņošu atkal.Read more

Esmu kopā ar brāli un Maksi ieradies Mišela Geja domeinā, kurā turpmākās 10-14 dienas piedalīsimies vandāžā jeb vīnogu vākšanā. Vakar jau izbaudīju vandāžas "garu" Uğa iepriekšējā darbavietā Bužulē reğionā. Šeit, savukārt, ir Burgundija un konkrētais domeins skaitās ļoti labs. Citu dienu reportēšu par vīnu.

Tā kā autobuss no Tulūzas ienāca Lionā 30min vēlāk, palika tikai 40 min, lai tiktu cauri pilsētai. Vispirms 2km ar kājām, tad ar metro, kuri, par laimi, kursē ik pa 3 min. Koplaiks no perona līdz peronam - 34min. + vēl vilciens uz Belleville-sur-Saon kavē 5 min

Ļoti silts vakars, ielas pilnas ļaužu. Centrs gandrīz pilnībā atdots kājāmgājējiem un velosipēdistiem.