Jiri Vahala

Joined December 2016

Nelson

April 18, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 15 °C

Nelson je mestecko i nazev pro region lezici v severozapadni casti jizniho ostrova Noveho Zelandu. Nelson je vsak i udajnym geografickym centrem Noveho Zelandu a mistem prvniho ragby utkani v dejinach NZ.
    V sobotu jsou zde farm. trhy se spoustou lakadel, obzvlaste pro chutove bunky - idealni misto pro sobotni snidani/brunchRead more

Přejezd do Napier

February 28, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 28 °C

Blair, kterýho jsem poznal v baru v Rotoruře nám dal práci v Patuluos Tree Nursery, a tak jsem se ze dne na den přesunuli z Taupa do Napieru. Cesta po SH5 trvá asi 1,5 hod. a vede přes nižší pohoří. Po cestě zastávka u výhlídky na vodopád (-name) a pak příjezd do jedinýho free kempu v okolí Napier. Přímo na pláži ale narváno backpackery už od 5.hodiny odpolední. Byl to první freecamp takovýho typu co jsme viděli - parkoviste plny aut - jedno velde druhýho, 2x záchod, 2x umyvadlo. Bylo to OK. :)Read more

Rybaření na pláži nedaleko Waiotahi

January 13, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 34 °C

Už jsem v životě párkrát ryby chytal, ale spíš s než s prutem u Pacifického oceánu to bylo s pytlačkou u rybníku někde na Vysočině před víc než deseti lety.
    A tak když mi David při dnešním dnu volna nabídl, jestli s ním nechci zajet odpoledne na ryby, odvětil jsem WHY NOT, protože cokoliv nové mě zajímá a rád se něčemu užitečnému přiučím (nemluvě o tom, že miluju rybu na talíři). Přestože jsme nakonec nic nechytili, vidim to narozdíl od Davida pozitivně, jelikož jsem aspoň nátrénoval nahazování. ))Read more

Privydelek v Opotiki

December 16, 2016 in New Zealand ⋅ ☀️ 29 °C

Je to takovej zvlastni pocit kdyz vam je 27 a na ucte mate zase tolik, jako kdyz vam bylo 18.
    Na druhou stranu nebydlite u rodicu, ale ve vlastnim aute/campervanu, ve kterem mate veskery svuj majetek, ale zaroven mnohem vic. Mate totiz pocit obrovske svobody, jako kdyby vam bylo 10. Jen s tim rozdilem ze misto chozeni do skoly musite nejakym zpusobem vydelat penize na to abyste zili, ale jinak muzete jit na jakekoliv "hriste" vas napadne a temer kazdy den si hrat jinde a poznavat nove kamarady z jinych "nejbrů". Jasne to muzeme diky internetu kazdej, ale tohle je skutecny, autenticky a obohacujici.
    OK, nemuzu kazdej den jist v asijskych restauracich a chodit na pivo do Rozy, Lokalu apod a videt se se svyma kamaradam z Cech(a Moravy) se kteryma bych tohle vsechno fakt chtel sdilet. Muzu ale kazdej den delat neco zajimavyho a zrat toustovej chleba s cimkoliv. Jsem nadsenej.

Auckland Car Fair

December 12, 2016 in New Zealand ⋅ 🌧 18 °C

Po 15 dnech v Aucklandu jsme konecne narazili na kousek, se kterym jsme oba celkem spoko a nikdo nam ho nevyfoukl pred nosem. Takze kupujem nas van, Nissan Largo 1997 a jsem poprve (spolu)majitelem auta! :)))
    Ted uz jen vypadnout z Aucklandu, sehnat praci a vydelat loove.. :-)

Never miss updates of Jiri Vahala with our app: