Joined October 2018 Message
 • Day26

  Hanoi

  June 5, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 34 °C

  הביקור שלי בהנוי התחיל ממש לא כמו שתכננתי- במהלך הנסיעה התחלתי להרגיש ממש רע ואת רוב הזמן בהנוי ביליתי פשוט בנסיון להחלים.
  בשאר הזמן הספקתי להצטרף לסיור רגלי קטן בעיר- עברנו בשוק, באחת מהכנסיות והחלק היותר מעניין היה הליכה על גשר עם מסילת רכבת שעדיין פעילה (כמה פעמים ביום) ושתיית קפה ברחוב הרכבת- רחוב קטן מלא בתי קפה שגם בו עוברת הרכבת.
  מעבר לזה נהניתי מעוד קצת אוכל רחוב ויאטנמי, קניות אחרונות לפני הבית ואפילו התפנקתי במסאז' לסוף הטיול.
  Read more

 • Explore, what other travelers do in:
 • Day23

  Ha Giang Loop

  June 2, 2019 in Vietnam ⋅ ☀️ 31 °C

  אחת החוויות היותר מרשימות שחוויתי בטיול בויאטנם.
  3 ימים באופנועים וג'יפ באיזור הצפוני של ויאטנם, עד לגבול עם סין.
  הנוף ההרי שנשקף מהדרכים היה פשוט גדול מהחיים ונראה לא אפשרי לפעמים ונהניתי מכל שנייה בדרכים.
  מעבר לזה עשיתי את הטיול בקבוצה של 10 ישראלים שטיפה חששתי מזה בהתחלה אבל התברר ככיף גדול ונהנינו מאוד ביחד.
  המדריכים היו מצויינים ואפילו עשו לנו טיפה שיעורי ויאטנמית בתמורה לשיעורי עברית, האוכל היה טוב והמלונות היו הרבה מעבר למה שהתרגלתי בטיול.
  ההתחלה הכי טובה שיש לסוף הטיול בוודאות.
  Read more

 • Day19

  Sapa

  May 29, 2019 in Vietnam ⋅ 🌧 19 °C

  סאפה היא עיר בצפון ויאטנם הידועה בעיקר בנופעים ההרריים שלה ובכפרים המקיפים אותה בהם חיים מיעוטים אתניים שונים. על העיר עצמה אין לי הרבה מה לומר, הגעתי אליה כדי לצאת לטרק בכפרים.
  הטרק היה בעצם הליכה במורד ההרים ובין כפרים עד הגעה להומסטיי בו שהינו, ולמחרת עוד הליכה בין כמה כפרים,יער במבוק ומפלים.
  הנופים היו מיוחדים ומדהימים- טרסותהאורז הירוקות, ההרים המרשימים וגם הכפרים עצמם שהרגישו אחרים לגמרי משאר המקומות שראיתי בויאטנם.
  המסלול אמנם לא היה קשה אבל רובו הגדול היה בדרכים בוציות וכתוצאה היו לא מעט החלקות.
  הרבה מקומיות הצטרפו אלינו למסלול, דיברו איתנו ועזרו לנו לא להחליק רק כדי לשלוף בשניה הנכונה את הדברים שהן מוכרות- היה מאוד מעניין לדבר איתן אבל אין ספק שזה המקום הכי אגרסיבי מבחינת דחיפת קניות שפגשתי בויאטנם, בכל מקרה זה לא העיב על החוויה הכללית המאוד חיובית ומרשימה שהייתה שם.
  Read more

 • Day18

  Hoa Lu Ancient Capital

  May 28, 2019 in Vietnam ⋅ 🌧 30 °C

  ביום השני באיזור טם קוק יצאתי על האופניים בלי לדעת בדיוק מה התכנית שלי, ואחרי נסיעה של כשעה ומשהו לאיזור מסויים נשברה חתיכה מהאפניים ונתקעתי- למזלי ליד אגם יפהפה.
  נחתי ליד האגם כמעט שעה עד שדיברתי עם ההומסטיי ועדכנתי על הבעיה. אחרי בערך חצי שעה הגיעו שניים מההומסטיי- אחד על אופניים ואחד על אופנוע, נתנו לי את האופניים האחרות והעמיסו איתם את האופניים השבורות על האופנוע, מחזה מאוד ויאטנמי בסך הכל.
  משם המשכתי בשיטוטי ובסוף הצטרפתי לכמה אנשים לעיר הבירה העתיקה הואה לו ששימשה כבירת ויאטנם לפני בערך 1000 שנה. העיר הייתה מרשימה במקדשים שלה ואחרי קצת זמן בעיר עברנו להסתובב בשבילים הצדדיים ובין הכפרים המקומיים באיזור. זכינו בנופים מדהימים, מזג האוויר המעורפל התבהר לאט לאט והאנשים שפגשנו בדרך היו ידידותיים מאוד (גם כשלא ידעו מילה באנגלית).
  Read more

 • Day17

  Tam Coc

  May 27, 2019 in Vietnam ⋅ ☁️ 35 °C

  איזור טם קוק מפורסם בשדות האורז שלו ובנוף היחודי שלו- כל האיזור מלא בגבעות/ סלעי גיר ענקיים ונחלים עוברים בין השדות. אין ספק שזה אחד המקומות היפים והמיוחדים שראיתי עד עכשיו בויאטנם.
  אחרי מנוחה של כמה שעות אחרי האוטובוס, לקחתי אופניים מההוסטל ויצאתי לחקור את איזור העיירה- ביקרתי בפגודה שנמצאת ממש בשקע באחת הגבעות, שם הצטרפתי לעוד מטיילת יחידה, משם המשכנו למקדש ליד מרכז העיר בו פגשנו נזיר זקן שהדגים לנו נגינה על כלים ויאטנמים מסורתיים ולבסוף הגענו לפגודה שמשמשת גם כנקודת תצפית מעולה על האיזור, מה שכלל קצת טיפוס אבל היה בלי ספק שווה את זה. אמנם מזג האוויר לא היה מאוד לטובתינו והראות לא הייתה מעולה אבל עדיין הנוף היה מאוד מרשים ולפחות לא ירד גשם- עד לעשר הדקות האחרונות של הרכיבה חזרה להומסטיי בהן נספגתי לגמרי.
  Read more

 • Day16

  Phong Nha- Paradise Cave

  May 26, 2019 in Vietnam ⋅ ☁️ 33 °C

  ביום השני באיזור פונג נה לקחתי איזיריידר (נהג אופנוע מקומי) ונסעתי איתו לסיבוב מסביב לפארק הלאומי, בו עצרנו בשני מקומות-בגן הבוטני, שחוץ מתצפית יפה על האיזור לא היה מעניין יותר מדי ובמערה שנקראת Paradise Cave, והיא בעצם מערת נטיפים עצומה בגודל ומאוד מאוד מרשימה. הדרך למערה כללה עליה די ארוכה שבשילוב עם היום החם והלח הייתה די מגעילה אבל המערה עצמה הייתה קרירה מה שהוסיף לחוויית ההגעה למערה.
  המערה הייתה מדהימה בגודלה וביופיה וגם הסיבוב בנופים של הפארק הלאומי היה מרשים ויפה ברמות.
  בסוף היום עשינו ארוחה משותפת בהומסטיי, לאחר מכן Quy הבעלים של ההומסטיי נפרד מאיתנו, הודה לנו ונשאר איתנו עד לרגע שעלינו על האוטובוס. האירוח אצלו היה מדהים וממש שמחתי שהגעתי אליו.
  Read more

 • Day15

  Phong Nha- Abandoned Valley Trek

  May 25, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 36 °C

  פונג נה הוא פארק לאומי הידוע במערות הרבות שלו. הגעתי בלילה לפני להומסטיי הנהדר שבו שהיתי ודרכו קבעתי טרק ביער לשתי מערות לבוקר.
  בבוקר יצאתי לטרק, היינו קבוצה קטנה של 5 אנשים ומדריך והתחברנו די מהר. הטרק היה ממד בתוך ג'ונגל עם נופים מדהימים מההרים מסביב, התוואי היה יחסית קל רק היה מאוד מאוד חם. המערה הראשונה שנקראת בשם המקורי Dark Cave הייתה ענקית ומרשימה ויצאנו לסיבוב בתוכה חמושים בפנסי ראש, נהניתי מההליכה/ טיפוס המאתגרים ומהצורות המיוחדות בתוך המערה.
  לאחר עוד הליכה הגענו למערה השנייה שנקראה E Cave, בה היו מים צלולים יפהפיים וקרים להפתיע. שחינו בכניסה למערה כדי להתקרר מההליכה ואחרי ארויה מפוארת שחינו לתוך המערה, חוויה מיוחדת בפני עצמה.
  אחר כך המשכנו הליכה חזרה לאוטובוס וקינחנו בבירת ניצחון, אחלה יום לחוות את השטח והנופים החדשים!
  Read more

 • Day12

  Hoi An

  May 22, 2019 in Vietnam ⋅ ☀️ 33 °C

  נשארנו בהויאן עוד יומיים- ביום הראשון בעיקר נחנו, שיחקנו פול ובערב הסתובבנו קצת בעיר ובשוק הלילה וביום השני גיא, ינון וסתיו הלכו לסדנת עבודה בבמבוק ואני לקחתי אופניים, תיקנתי את הנעליים שלי, הסתובבתי בעיר העתיקה ונסעתי לכפר הקדרים הסמוך. הוי אן עיר יפהפייה והעיר העתיקה מאוד מרשימה באדריכלות היפנית של המקדשים.
  כפר הקדרים היה חמוד, היו שם כמה דברים באמת מרשימים אבל הרוב זה מזכרות זולות לתיירים, למרות שכן מעניין לראות ממש בתים על בתים שהאנשים פשוט מכינים כלי חימר בחצרות שלהם.
  Read more

 • Day11

  Vinpearlland, Hoi An

  May 21, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 38 °C

  אחרי אוטובוס לילה מדלת ומעט מאוד מנוחה פגשתי את גיא וינון שהכרנו בניו זילנד ואת סתיו שמטייל איתם וביחד נסענו לפארק ענק במרחק 20 דקות מהוי אן.
  הפארק הוא מתחם ענק שמכיל פארק מים, לונה פארק, איזור תרבותי וגן חיות- והמקום ריק כמעט לגמרי! (חוץ מישראלים ששומעים עליו בקבוצות של מטיילים ישראלים)
  אנחנו התלבשנו בעיקר על פארק המים ועוד קצת בפארק השעשועים ובמשחקייה שבתוכו. היה יום מעולה והפוגה משגרת הטיול הרגילה, יצאתי מבסוט עד שהתמוטטי חזרה בהוסטל לשינה עמוקה במיוחד.
  Read more

 • Day10

  Da Lat- Last Day

  May 20, 2019 in Vietnam ⋅ 🌧 25 °C

  ביום האחרון בדלת הלכנו אני ועוד שתים מההוסטל לעוד שתי אטרקציות קטנות בעיר- Crazy House שהוא קומפלקס של בערך חמישה מבנים שבנויים בצורה מושקעת הזויה ומעניינת וההסתובבות שם יכולה לקחת שעות בקלות, ולאיר שמיצינו את המקום הלכנו למפלים הסמוכים לרדת בקרון (סוג של רכבת הרים אישית) בתוך הנוף המיוער ועד למפלים בתחתית.
  עברנו בין כמה נקודות תצפית כשלאחת מהן היה צריך לקחת מעלית בשטח, דבר שמאוד נהניתי ממנו- זאת הייתה פנטזיה בהרבה מסלולים בניו זילנד.
  Read more

Never miss updates of Shuni Bickel with our app:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android