September - October 2016

Lotnisko

October 2, 2016 in Australia ⋅ ⛅ 19 °C

Na lotnisko przyjeżdzamy 5 h przed odlotem. Mieliśmy coś jeszcze zobaczyć w Grampianach, ale się rozpadało, więc jesteśmy 2 h wcześniej niż planowaliśmy. Znowu urzeka nas jakie przyjazne rozwiązania wymyślają AustralijczycyRead more

Grampians

October 2, 2016 in Australia ⋅ 🌙 28 °C

Park Narodowy Gór Grampianów to zupełnie niezaplanowany przystanek (tzn. dorzuciliśmy go dwa dni temu). Ale jaki! Wodospady, lasy, serpentyny na zboczach gór wijące się jak pijany wąż. I te punkty widokowe. Jednym słowem rewelacja. Pogoda wariowała, od słońca do ulewy.Read more

Great Ocean Road

October 1, 2016 in Australia ⋅ 🌧 13 °C

Wielka Droga Oceaniczna to świetny chwyt marketingowy. Nad oceanem jedzie się stosunkowo niewielki procent ten dwustu-kilkudziesięcio-kilometrowej drogi. Większość, szczególnie jeśli doliczyć 100-kilometrowy objazd, wiedzie przez lasy (piękne!) i pastwiska (tys ładne!). I to właśnie krowy dominują w krajobrazie, ale dobrze, że jakiś marketingowiec na czas zmienił "Krowia" na "Oceaniczna" ;)Read more

Yarra Valley

September 30, 2016 in Australia ⋅ ☀️ 14 °C

Wycieczka robiona w formule last minute. Degustacja niezłych do świetnych win pysznych serów. Do tego piękne widoki rodem z Francji. A na koniec - fabryka czekolady z degustacją! I jeszcze pogoda dopisała, choć rano się nie zapowiadało.Read more

Uluru

September 26, 2016 in Australia ⋅ ☀️ 24 °C

Czyli serce Australii, obok Wielkiej Rafy Koralowej najbardziej znany pomnik przyrody tego kraju-kontynentu. Z daleka, czy to przez złe światło (pełne zachmurzenie), czy nasze niewprawne oczy, wyglądało, oględnie rzecz ujmując, nieciekawie. Z bliska natomiast było niezwykłe i zajmujące. Ponadto, co już powtarzane było, w tym roku pada jak nigdy, to i zieleni jest nieporównywalnie więcej. Chmur też, więc zachód słońca nad Uluru był spektakularny tylko dzięki świetnym stekom z kangura.Read more

Alice Springs

September 26, 2016 in Australia ⋅ ⛅ 11 °C

Jak dla wielu tak i dla nas jedynie przystanek na drodze do Uluru. Lokalsi bardzo nad tym ubolewają, ale co zrobić. Na razie jedyne zdjęcie stamtąd mamy z porannego (5:45) wyjazdu w kierunku właśnie Uluru. Droga z Alice Springs do Uluru to bite 5 godzin, więc można pospać, a na przystankach robić zdjęcia tej jakże uczęszczanej drogiRead more