• Aveiro naar Nazaré

    27 августа 2024 г., Португалия ⋅ ☀️ 18 °C

    Vanochtend zijn we slalommend om de talrijke vissersbootjes de oceaan opgegaan vanuit Aveiro. Alhoewel de stad best aardig is, is de omgeving daar niet heel mooi, zeker niet vanaf de oceaan.

    We zijn na een vaartocht van zo'n 12 uur aangekomen in Nazaré. Omdat er een aantal dagen geleden een orca attack is geweest in deze buurt, zijn we binnen 20 meter diepte bij de kust blijven varen. Dat schijnt te helpen maar we zijn onderweg wat minder ontspannen.

    Ankeren is hier niet mogelijk en we konden gelukkig nog een plekje in de haven krijgen maar dan wel tussen de vissersboten. Nu ik dit schrijf is het 23:40 uur en is het hier een drukte van belang. De vissers maken zich klaar om uit te varen. Het is een prachtig gezicht maar de geur hier is even wennen. Hopelijk kunnen we morgen een plekje krijgen tussen de andere zeilboten al is dit voor een avondje leuk om te zien en mee te maken.

    We hadden vandaag de deining mee en nadat de zon rond het middaguur tevoorschijn kwam hebben we een mooie dag op het water gehad. We waren wat laat binnen dus om zelf nog te koken had ik weinig zin meer in. De vriendelijke havenmeester heeft ons op zijn golfkarretje een lift naar de uitgang gegeven waarvandaan het nog een 10 minuten lopen was naar de gezellige boulevard waar we een leuk restaurantje zagen. Hier heb ik voor het eerst octopus gegeten. En dat is toch even wennen. Vooral omdat je de tentakels met daarop de zuignapjes in je bord ziet liggen. Maar met de heerlijke witte wijn heb ik een paar happen weg kunnen spoelen. Arnold had ook wat moeilijkheden met zijn bacalhau waar deze wijn ook goed dienst bij deed.

    We zijn teruggewandeld naar de boot, doen hier nog een drankje en dan kijken of we morgen kunnen verhuizen. Sowieso gaan we morgen kijken of we de beroemde golven van Nazaré kunnen bewonderen. Voor surfers schijnt dit the place to be te zijn.
    Читать далее