- Show trip
- Add to bucket listRemove from bucket list
- Share
- Day 152
- Friday, December 6, 2024 at 8:39 PM
- 🌬 27 °C
- Altitude: Sea level
Caribbean Sea12°4’39” N 60°58’44” W
De grote oversteek
December 6, 2024, Caribbean Sea ⋅ 🌬 27 °C
We zijn er bijna! Ik schrijf deze post tijdens mijn aller- aller- allerlaatste hondenwacht, Nog een paar uurtjes doorbijten en dan komen we aan in Grenada. HOERA!
Alhoewel het ons niet tegen is gevallen, is deze reis loeizwaar. Je kunt niet verslappen want daarvoor is de zee veel te onvoorspelbaar en dus gevaarlijk. We hebben het tweede gedeelte van deze oversteek veel te maken gehad met squalls. We beschikken gelukkig over radar aan boord dus zien we ze aankomen maar dan nog is de tijd om te handelen en de zeilen te laten zakken vaak erg kort. Vooral in de nacht kan dit beangstigend zijn en moet je je hoofd erbij houden.
Het gaat niet altijd goed tijdens een oversteek en soms gaat het zelfs gruwelijk mis.
Een paar dagen geleden ontvingen we het verdrietige bericht dat een deelnemer, een 33-jarige Zweed, in de nacht overboord is geslagen, Ze hebben hem niet meer kunnen vinden. De boot waar deze man op voer alsmede de 2 boten die mee hebben gezocht zijn na 2 dagen genoodzaakt geweest om hun zoekactie te staken en door te varen.
Een andere catamaran bleek vol te lopen met water waardoor een gezin met 3 kinderen gedwongen werd om over te stappen op de boot van een andere deelnemer en hun boot achter te laten. Naast dat het overstappen een vreselijk enge ervaring zal zijn geweest, zijn deze mensen ook hun "huis" kwijt.
Ook hebben boten schade opgelopen door squalls, denk aan kapotte zeilen etc. Zelf zijn we er gelukkig zonder kleerscheuren door gekomen. Onderweg hebben we een gek geluid uit de roeren gehoord maar dat kwam door de gigantische hoeveelheid zeewier wat bleef steken. We zeilden soms door complete velden van dat spul, het viel ook niet te ontwijken.
Alleen vandaag hebben we de motoren aan gedaan, verder hebben we de gehele tocht gezeild. Vandaag stond er zo weinig wind dat zelfs ons parasail niet veel meer deed. Verder ging ook dat de hele oversteek erg voorspoedig zodat we nog genoeg brandstof in de tanks hebben. Een geruststellende gedachte.
We zijn nu alledrie echt er aan toe om de haven in te varen en aan te leggen. Het continue lawaai van de zee, de hondenwacht en het doorlopende geschommel van de boot is erg vermoeiend. Niet dat we ons niet hebben vermaakt overigens. We hebben spelletjes gespeeld, boek gelezen en geluierd op dek, dus beslist niet alleen maar kommer en kwel.Read more










Echt diep respect voor jullie drie!!!! Fijn dat jullie er bijna zijn, het genieten kan dan echt beginnen!!! Wij blijven jullie volgen. [Judith]
TravelerDank je wel, wat lief ❤️
TravelerGeweldig!! Gefeliciteerd met jullie oversteek!! Zeezeilers van formaat! Benieuwd naar meer!
TravelerDank je! ❤️❤️