Egy délelőtt Furnasban

September 7, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Mivel volt még vagy 2-3 óránk, ezért körbe néztünk a környéken. Először természetesen a Furnas tavat akartuk, de kiderült hogy pár euró belépő van, ha be akarunk menni abból az irányból, ahonnan kocsival lehet jönni. Mivel amúgy is körbe akartuk sétálni, ezért most ezt kihagyjuk.
    Láttunk egy táblát, miradouro valami nem messze, menjünk. Miradouro do Lombo dos Milhos, és innen látszik az egész település. Nagyon szép, plusz megláttuk hogy itt ott gőzölög a város. Juhuuu, furmeolák vagy mi, vissza a kocsiba, keressük meg őket :)
    Caldeiras Vulcânicas, már a neve is izgi. A caldeira itt nem kaldérát jelent, hanem kazánt, úgymint gőzölgő tűzforró gáz, víz és sár kitörések a földből. Volt egy, ami tiszta kén volt körben, az konkrétan a fortyogó pokol bugyrára emlékeztetett.
    Amikor leparkoltunk, ott volt egy ananászos pult és egy srác batman pólóban, én is abban voltam, össze mosolyogtunk, hát muszáj volt tőle venni ananászos vodkás koktélt :D
    Utána körbe jártuk a sok caldeiras-t. Tényleg sok van, körülötte szokás szerint rendezett gyönyörű park, meg sétány. Mindenhonnan folyik a víz a kő falvakból, van ahol langyos, van ahol tűzforró. Plusz random helyeken is gőzölgő lyukak vannak, van ahol a szuvenir bolt mellett be van szakadva a talaj és az alján fortyog a szürke sár, vastól barnás sok helyen a patak és a falak, kéntől sárga itt ott a föld, szóval nagyon izgalmas, ahogy rájössz, hogy itt tényleg aktív vulkáni tevékenység lehet a föld alatt mindenhol.
    Említettem a kénes bugyrot. Körbe volt rakva zsákokkal, nem is értettük miért. Biztos hogy ne fojjon ki. Jött egy srác, kampóval kivett egyet, basszus, főtt kukorica 😁 ami ott fő meg. Megkérdeztük egy lánytól aki azt majszolta hogy honnan vette. Biztos őrült, tele volt a szája, de elmondta. Tőlünk pár méterre. Azonnal venni kell. Isteni volt, nagyon édes, roppanós, valahogy kicsit más. Ja, és 1 euró összesen 👍Elmajszoltuk mi is a gőzölgő parkban.