Mexico 2019

October - November 2019
Najino prvo rajsko potovanje za moj 30. rojstni dan. Read more

Isla Mujeres - Playa del Carmen

October 29, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 31 °C

Dobro jutro. Današnji dan začneva z bolečino v duši 😪. Ob 6:00 vstaneva in izveva novico, da mi je umrla babica. Na današnji dan bo vsekakor v mislih z nama. Ker nimava možnosti predhodne vrnitve v Slovenijo, saj sva vezana na letalo, bova to potovanje izpeljala do konca. Danes se iz Isla mujeres seliva v Playa del carmen, kjer bova ostala 3 nočitve. Ta čas bova namenila za raziskovanje Mayevskih kultur in podvodnih jam, katere domačini imenujejo Cenote.
    Pred hotelom pojeva zajtrk, ter se odpraviva v sobo spakirat prtljago. Odideva na recepcijo na check-out ter počakava na taxi da naju zapelje do pristanišča. Ob 9:30 se vkrcava na katamaran, ki naju v 20 minutah pripelje nazaj na Playa tortugas. Od tam, naju na glavno avtobusno postajo odpelje taksi. Avtobusni prevoznik ADO, vozi vsakih 45 minut v Playa del Carmen. Kupiva karto in sploh na rabiva čakati, avtobus odpelje takoj. Odštejeva slabih 12USD, ter se odpeljeva dalje.
    Vožnja traja cca 1 uro in 30 minut. Prispemo v Playa del Carmen na vročih in soparnih 32°C.
    Ko iztopiva iz busa, se nama pred očmi pojavi McDonalds kje na hitro nekaj pojema. Tukaj se slišim z domačimi, kjer ponovno doživim bolečino ob izgubi.
    Sprehodiva se po 5 Aveniji Playa del Carmen ter poiščeva hotel. Postrežejo naju s svežo vodo in Margarito.
    Stopiva v sobo in se odločiva, da danes ne bova hodila na okoli, zato bova ostala kar v hotelu. Odšla sva na bazen, ki je na strehi hotela. Bila sva skoraj sama. Pogovarjala sva se jaz pa sem obujal lepe trenutke in spomine z babico 😪.
    Večkrat sva se osvežila in počivala pod senčnikom na ležalniku. Nato odideva na recepcijo, kjer nama nadvse prijazna lastnica agencije organizira izlet, na katerega se podava jutri. Ogledala si bova slavno Chitzen itzo, eno od mnogih cenot in nazadnje tudi prikupno mesto Valladolid. Izlet bo kar celodneven, tako da se bova vrnila v večernih urah.
    Ker naju je mikalo na plažo, sva se sprehodila po njej in zavila v muzej iluzij, ki je v neposredni bližini hotela. Sprejel naju je prijazen vodič z imenom Vladimir, ter naju popeljal skozi zanimivo dogodivščino samega muzeja.
    Ker sva bila kar lačna, se odpraviva po 5. aveniji ustavila v prvi restavraciji. Pojedla sva vsak svojo pizzo in seveda Coca colo. Ulica živi in to na polno. Majevski bojevniki, moški ki ponujajo heroin in kokain, marijači, spider man in batman, v glavnem ni da ni.
    Ker je ob 21:00 še vedno soparno, sva še skočila v bazen preden ga zaprejo.
    Po celem dnevu, ki je bil kar pester, utrujena leževa v posteljo in zaspima.
    Moje misli tavajo daleč stran 🙏😪♥️.
    Lahko noč

Playa del Carmen - Valladolid

October 30, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 29 °C

Jutro, mislim da nama je uspelo premagati časovno razliko, saj sva se danes prvič zbudila z budilko in to ob 6:00. Danes je čas za prvi organiziran izlet.
    Ob 7:00 odideva na zajtrk, ter v lobbyju hotela počakava na najin prevoz, ob 7:45.
    Dostavijo naju do bencinske črpalke, kjer prestopiva na avtobus, z ostalimi udeleženci izleta. Vožnja v eno smer traja kar dobri dve uri. Prehod med pokrajinama Quintana roo in Jukatanom, loči časovni pas, zato se ura med vožnjo prestavi za eno uro nazaj.
    Potujemo po hitri cesti, katero iz obeh straneh obdaja gosto zaraščen gozd. Nikjer žive duše, samo tu pa tam kakšen mimovozeči avto ali bus. Ob 8:50 prispemo v Valladolid. Na hitro si ogledamo osrednji del mesta, ki ga krasi čudovit park z vodnjakom ter cerkev samega mesta. Po 15 minutnem postanku, nadaljujemo pot naprej.

Chitzen Itza - Cenote Oxmán

October 30, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 30 °C

Do Chitzen Itze prispemo ob cca. 10:30 uri. Izbrali smo super čas, saj je bila gneča kljub svetovno znani destinaciji, zmerna.
    Slabost vseh javnih prevozov je v tem, da s klimo totalno pretiravajo, nato pa stopiš ven in te oblije. Majice sva imela skoraj premočene.
    Sonce žgoče in veliko vlage, cca 32,°C. Vodič nas skozi pripovedovanje pelje skozi zelo zanimivo / šokanten čas Mayev. Vse razloži do potankosti, nato pa nas pusti zadnjih 30 minut, da še pofotkamo in raziščemo druge kotičke Chitzen Itze.
    Kot zanimivost, smo videli samo 3% celotne Chitzen Itze, ki meri 20km2.
    Prispemo do avtobusa, kjer nas postrežejo z hladno ustekleničeno vodo.
    Večkrat na dan pomislim na družino, sprašujem se kaj se dogaja in še vedno ne dojamem da babice ni več 😪.

Naslednji postanek je v Mayevski vasi, kjer še vedno živijo Mayi. Družili se bomo z njimi, spoznavali njihovo kulturo in nenazadnji kosili tradicionalno kosilo.

Razvajali so nas z tradicionalno Mayevsko pojedino.
    Cca. 30 minut, je bilo časa za kosilo. Hrana je bila oblična. Imeli smo samopostrežni biffe, tako da sva lahko poskusila vsega po malem. Dejan si je ob hrani privoščil limonado, jaz pa hibiskusov sok, ki je bil odličen.
    Pred avtobusom nas je čakal prijazen mladenič, ki nam je prinesel rojstno karto po Mayevskem kolendarju. Glede na to, da sva bila v njihovi deželi, sva se odločila, da si jo bova naročila 😀 (pa še rima se). Kupila sva tudi njihovo domače žganje, narajeno iz koruze, medu in fermentiranega cvetja. Ker sva imela še malo časa, sva si ogledala pouk, ki je pravkar potekal v bližnji šoli. Zelo zanimivo.

Pot nadaljujemo do cenote Oxmán, kjer nas čaka osvežitev v naravni podzemni vodi. Cenota Oxmán, meri cca. 30m v globino, katero polni podzemna voda z dodatnimi 50-imi metri globine. Plavala sva med koreninami dreves, ki so rastle skozi odprtino cenote s katere je prihajala tudi svetloba. V vodi so nama družbo delale male ribice, ki so plavale po cenoti.
    Super osvežitev, zaključiva v majhem parku nad cenoto, kjer popijeva kavo in poklepetava z udeleženci našega skupnega izleta.
    Po dvo urni vožnji, utrujena prispeva do hotela.
    Vstopiva v sobo, kjer naju na tleh čaka majhno pismo z napisom Mr. & Mr. Radolič. Kuverti naju je z zapisom, citiram: Upam da sta se imela lepo na današnjem izletu. Lep pozdrav, Sandra :).
    Bila sva prijetno presenečena nad skrbnostjo Ge. Sandre, ki nama je včeraj rezervirala celodneven izlet.
    Šeenkrat sva se se ji osebno zahvalila za vse, ter se odpraviva dalje. Odšla sva na glavno avtobusno postajo ADO, kjer sva kupila karte za jutrijšnji dan. In sicer. Ob 9:00 štartama iz Playa del Carmen, na ogled Mayevskih ruševin v Cobo. Pot iz Cobe nadaljujeva v Tulum ruins, nato pa nazaj v Playa del Carmen. Celoten dan bom zapisal v jutrijšnjem dnevu.
    Sprehodiva se do Starbucksa po vsak svoj jagodni frampučino, nato pa nazaj v hotel.
    Bila sva lačna, zato sva se odločila, da bova večerjala kar na terasi hotela. Še prej, pa sva se osvežila v bazenu in obujala spomine na babico😪.
    Večer zaključiva na terasi eden ob drugem in ozavestiva vso hvaležnost za najlepše trenutke, ki jih preživljava skupaj. Zavedava se, da brez Teorije Eksena nebi bila tukaj kjer sva, povezana v ljubezni. Hvala ♥️

🌜😴Buenas noches😴🌜

Coba

October 31, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 23 °C

COBA
    Buenos dias.
    Pa sva se le ustalila, kar se tiče časovnega zamika 😀.
    Vstanema ob 7:00 z budilko seveda. Odpraviva se na zajtrk v hotelu, ter v lobbyju popijeva kavo. Vmes se preko Whatsapp-a slišima z najino družino, saj sva klic nujno potrebovala ♥️.
    Skupaj smo v situaciji in si dajemo medsebojno podporo. Več od tega ni! Hvala Ekseni!!

Ob 8:45 se odpraviva do avtobusne postaje, kjer ob 9:01 vstopima na bus za Cobo. Vožnja poteka po pokrajini Quintana Roo, ki je bujno zelena. Vreme je čudovito, zato bova dan izkoristila na polno.
    Po dvo urni vožnji, prispeva v Cobo. Vroče, vroče, vroče.....
    Najprej odideva na wc nato pa osvežitev z vodo. Kupiva vstopnici za katere odštejev 150   pesosov.
    Coba je ozemlje z različnimi templji, ki so zgrajeni v prečudovitem gozdu in razmetani vse povsod, zato sva imela kar konkreten sprehod skozi gozd.
    Ogled prvega templja je zaznamovala osa, ki me je usekala na ličnico. Ker nisva vedela kaj sledi, sem preventivno zaužil tableto proti alergiji. A kot kaže je bilo vse ok. Za celoten park sva porabila cca. 2uri.
    Za na konec pa češnja na torti. Piramida, po kateri sem se vzpel samo jaz, saj bi bila zelo strma. Na samem vrhu se odpre čudovit razgled na gozgove. Zelo lepo. Sliko ki jo zazna oko, dodatno polepša modro nebo z oblaki 😀.
    Ker sva vezana na avtopus iz Tuluma nazaj v Playa del Carmen, sva se odpravila počasi nazaj. Vzela sva si taksi, kateri naju je do Tulum ruins peljal cca. 25 minut in zanj odštela cca 30 USD.

Tulum ruins & BEACH

October 31, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 29 °C

Pa sva prispela 😀, v oblačen Tulum (Zona aheologica). Zavila sva v prvo Mehiško restavracijo nekaj pojest. Burito in česnova juha.... Njami! Dejan si je izbral piščančjo poslastico, jaz pa z škampovimi repki.
    Čudovit lokal z trabicionalno glasbo in z prelepim ambientom, skrbi da nama je lepo.
    Tukaj ananas in ostalo sabje, služijo kot dekor. Res je lepo 🍍🍈🍉

Ko sva okrepčala svojo potrebo po hrani, sva se odpravila na raziskovanje Tulumovih ruševin. Ne glede na to da ni sonca, sva mokran od švica do gat 😂.
    Po nacionalnem parku, sva občudovala lepote Mayevskih kultur. Vmes pa obilica legvanov in drugih živali, ki sploh ne vem kako se jim reče, največji približek bi lahko bil dihur, Mehiški 😀.
    Same ruševine se vzpenjajo tik nad rajskimi plažami. V tem obdobju, je morje kar precej umazano, zato nama ni bilo namenjeno pofotkat čudovite turkizne vode.
    Ena od njih je bila zaprta zaradi odlaganja želvjih jajčec. Videla žau nisva nobene. Razen legvana, ki je verjetno stražil na plaži 😂.
    Povzpela sva se do slavnega templa kralja vetrov in občudovala naravo.
    Sam park, sva kar hitro obhodila, tako da nama je ostalo še nekaj časa za skok na bližnjo plažo Tuluma. Na samih tablah je opozorilo, da je možnost naleta na želve, tako v vodi kot pa na plaži. Osvežila sva se v vodi in popila ledeno/hladno Coca colo.
    Ker se nama čas počasi izteka, sva se odpravila nazaj proti avtobusni postaji. Pot iz plaže do ADO busa je trajala cca 25 minut peš.
    V trgovini z spominki, kupiva ročno izdelan magnetek, ki nama bo pričaral spomin na najino rajsko potovanje.

V svojem občutku doživljava, kot da sva tukaj že cel mesec. Vse skupaj je zelo ležerno kombinirano z avaturistiko 😀.
    16:20 stopiva na avtobus, kateri bo vozil cca. 1 uro do Playa del Carmen.
    Vmes pa opazovanje narave, luksuznih rezortov in vsega kar ponuja pokrajna Quintana Roo.
    Ko prispeva v Playo del Carmen, najprej zavijema v Starbucks. Osvežilni jagodni frampuccino in seveda bela Café late za mojega dragega. V lokalu spoznava prijaznega vlogerja iz južne Caroline. Ko naju povpraša iz kot sva, od sosednje mize odreagira prijazen gospod in reče: aaaa Jugoslavija 😀
    Na kratko poklepetamo in se odpraviva v hotel. Glavna ulica Playe del Carmen živi na polno. Hallloween, maske, barve in vsega kar se za ta praznik spodobi. Vmes naju ploha prežene v hotel. Počakava da preneha deževati in se odpraviva na bazen.

Ko stopiva v sobo naju je ponovno čakalo sporočilo od Ge. Sandre.
    Zapisala je da je zelo vesela, da bova ostala z njimi še do ponedeljka. Veselo noč čatovnic, Sandra :)
    Nisva planirala ostati dlje kot pa do jutri, ampak sva si premislila, saj je Playa del Carmen odlično osrednje izhodišče za izlete.
    Po bazenu odideva nazaj v sobo in na večerjo te divje večerne ulice. V trgovinici z Japonskimi dizajnerji, sva za Sando kupila majhno pozornost, ki ji bo pričarala spomin na naju.

Nato odideva v ulični vrvež, na večerjo v prikupno mehiško restavracijo z imenom Karen's.
    Privoščiva si Mehiške dobrote. Tortilije z salso za začetek. Sledila je glavna jed in sicer Cordon blue z poparjeno zelenjavo v paradišnikovi omaki in pečenimi kruhovimi oblati, zame, Dejan pa si je privoščil Fajitas z piščancem, ki je kar pricvrčalo na mizo 😀.
    Nato se sprehodiva do hotela ter utrujena od celotnega dne, ki je bil mimogrede pohodniško obarvan, zaspima.

Buenas noches 🎃🌜

Cenote Cristalino & Cenote Azul

November 1, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Jutro :)
    Današnji dan pričneva malenkost kasneje.
    Dia de Muertos je dan 1. 11. kot ga poimenujejo Mehičani. Njihov praznik traja kar 3 dni. Verjamejo da se duše vrnejo nazaj na zemljo. 1.novembra pridejo duše otrok, 2.novembra pa duše odraslih in starejših. Ker verjamejo v življenje po življenju, doma postavijo oltarje z slikami umrlih, ter jih okrasijo z oranžnim cvetjem (cempoalxóchitl), prižgejo svečke z imenom veladore, stvarmi, ki so jih umrli imeli najraje ter z okostnjaki, ki so pobarvani v vseh živih barvah. To ponazarja življenje po življenju.
    Na grobovih se veselino, pojejo in nenazadnje tudi jejo. 2.11. ob 12:00 pa se duše po njihovem mnenju vrnejo nazaj v njihov svet.
    (na kratko o njihovi tradiciji).

Zbudila sva se ob 8:30 ter na balkonu hotela popila kavo. Slišala sva se z družino, preko video klica.
    Danes se bova bolj kot ne zadrževala v okolici Playe del Carmen in si jo tudi bolj ogledala. Ob cca.11:00 uri, sva se odpravila do recepcije hotela, kjer nama je Sandra priskočila na pomoč. Nisva se najbolje znašla glede prevoza do cenot, ki so v bližini.
    Odpeljala naju je do postajališča, kjer parkirajo lokalni prevozniki pod imenom Colectivos.
    Odpeljal naju je do cenot in za vožnjo računal cca 3,5€ za oba. Smešno poceni.
    Najprej sva se odpravila do cenote Cristalino, ki je po Sandrinem mnenju, lepša. Za vstopnino odštejeva 300$. Spustiva se po gozdni potki navzdol, kjer se nama odpre čudovit pogled na cenoto.
    Gneče ni bilo, zato je bilo zelo prijetno. Voda čista in po okusu sladko/slana. Zanimivo.

Po kopanju sva se usedla na rob vode, kjer sva imela zastonj pedikuro 😂.
    Ribice ki plavajo v vodi, so se lotile najinih nog, kar je na začetku bilo malenkost žgečkljivo a je postajalo prijetno, sploh Dejanu, ki je ekstra žgečkljiv. Kr predstavlajte si ga, kakšne face je delal in zvoke, ki jih je spuščal 😂.

Ko sva imela dovolj, sva odšla peš do cenote Azul, ki je bila cca 5 minut oddaljena od cenote Cristalino.
    Plačava vstopnino (240$), ter si ogledava še to cenoto. Tukaj je bila večja gneča, zato se nisva predolgo zadržala. Sama cenota je čudovita, saj ima ob čisti vodi, še velikansko belo kamenje, ki domujejo na samem dnu. Osvežila sva se v vodi, jaz pa sem dvakrat skočil iz višine 3,5 m v kristalno čisto vodo.
    Sama narava v okolici cenot je zelo lepa. Občutek je takšen, kot da si sredi pragozda. Gosto rastje vse povsod. Zelo lepo.

Ob cca. 13:00 se odpraviva s Colectivosom nazaj v Playa del Carmen. Izstopiva v centru, ter se odpraviva na kavo in nekaj sladkega.
    Kot sem že omenil, je osebje vse povsod zelo prijazno in sprejmejo te z veseljem.

Playa del Carmen

November 1, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 30 °C

V majhnem lokalu z imenom AHOCACAO, si privoščiva najboljšo kavo, ki sva jo pila te dni v Mehiki, zraven pa kolaček po imenu PAN DE MUERTO. Malenkost počijeva in se odpraviva dalje.
    Sprehodiva se do znanega napisa Playa del Carmen. Tam se pofotkama in ponovno občudujeva lepoto morja in narave. Ker nama je vroče se osveživa na plaži, ki je izven samega centra. Malo se sprehodivs po plaži, ter si najdeva prostor z senco. Ker je sama plaža oddaljena od mestnega vrveža, je tukaj bolj mirno. Morje je toplo! Palme, beli pesek, sprehajajoči domačini, ki ponujajo sveže sadje.
    Kupila sva si vsak svoj lonček z mangom in kokosom. Njami 😊🥭🥥.
    Tukaj sva skoraj 2 uri, zato se do dobra naužijeva sonca in morja.

Počasi se odpraviva nazaj. V pristanišču, kjer plujejo ladje na otok Cosumel, katerega si bova ogledala jutri, si privoščiva kavo in frapuccino v Starbucksu.
    Postojiva na razgledni terasi in se odpraviva dalje.
    Do hotela sva se sprehajala kar po plaži. Vmes pa marijachi, turisti in domačini, ki ponujajo od masaže, sadja, tequile,itd....

V nedeljo planirava izleg v Rio Secreto (čudoviti podzemni svet jam, kapnikov in podvodnih rek), zato sva še za las ujela Go. Sandro, da nama je rezervirala vse kar je potrebno.
    Odideva v sobo, ter se odpraviva na bazen, kjer dočakava sončni zahod. Iz daljave prihajajo nevihtni oblaki za katerimi sonce ustvarja čudovite barve.
    Po kopanju, se v sobi preoblečeva, ter odideva na avtobusno postajo ADO, po nakup kart za Chiquilo (Holbox). Iz Playa del Carmen odideva v ponedeljek zjutraj, zato sva si že sedaj rezervirala sedeže, saj je kar gneča za dotično destinacijo.
    Ker celi dan nisva nič kaj konkretnega jedla, si na glavni ulici privoščiva pravo Mehiško pojedino.
    Juha morskih sadežev ter škampov in piščančji buritos. Odlično! 😊
    Ob hrani opazujeva ulično dogajanje. Domačini se ukvarjajo z vsem živim, samo da pridejo do zaslužka. Do mize pristopi prijazen gospod, ki iz palmovih listov izdeluje klobuke, vrtnice in ostale rože. Zelo lepo, vendar nisva kupila, ker nimava prostora za vse te lepe stvari. Ampak za majne spomičke se bo pa našel prostor 😊

Isla Cozumel

November 2, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 28 °C

Dobro jutro 😪
    Danes je zelo zahteven dan, saj je pogreb naše zlate babice. Ob 14:00 popoldan po Slovenskem času, poteka zadnje slovo. Po Mehiški uri je to ob 8:00. Zjutraj pravočasno vstanema in sva z mislimi in v podpori najinim najbljižjim. Skupaj smo 😪♥️. Spominjam se vseh lepih trenutkov, ki sem jih doživel z njo. Hvaležen sem, da me je sprejela takšnega kot sem in da me je imela iz srca rada. Hvala ti za vsak trenutek, ki sem ga lahko preživel s tabo draga mama Tončka ♥️♥️😪.
    Z Dejanom ozaveščava kako je pomembno graditi na odnosu sedaj, ko so ljudje še z nami, kajti kasneje je prepozno!
    Hvala Teoriji Eksena za pot ljubezni, saj brez nje resnično nebi zmogla iti skozi tako zahtevno situacijo. Ne glede na to, da je bolečina prisotna, se imava z Dejanom zelo lepo in namenjava trenutke dnevu, ko se spomnima na babico ♥️♥️.

Ob cca. 9:00 uri odideva na zajtrk v hotelu. Svaže sadje, ter umešana jajca z slanino, stročji fižol, ter popečen krompir. Kava in sveže izstisnjen pomarančni sok pa za žejo.

Po zajtrku greva v sobo po stvari, ter se odpraviva do pristanišča, kjer se bova ob 10:00 vkrcala na Ultramarjev katamaran, ki naju bo odpeljal na otok Cosumel. Vmes se v pristanišču dogovorima za najem Jeepa z odprto streho, ki naju bo prevažal po otoku. Zanimiva izkušnja. Kot v filmu :)
    Ko vse urediva se vkrcava na katamaran. Divji valovi poskrbijo za nihanje katamarana. Vmes pa živa glasba, moški s kitaro, ki ni tako prepričljiv, kot pa gospod iz katamarana na Isla Mujeres.
    Skupaj sva♥️.

Prispeva na otok in naju takoj očara. Palme, barve, vse urejeno,čisto,...
    MAHI MAHI rentals & tours, je najin naslov za najem Jeepa. Prispema do njihove pisarne, ter uredimo vse kar se tiče dokumentacije.
    Usedava se v avto in VIVA MEXICOOOO 😀.
    Danes je sončno celi dan.
    Zapeljeva se na drugo stran otoka, kjer je manj turistično in manj gneče.
    Rajske plaže z palmami, belim peskom in turkiznim morjem. Dih jemajoče. Kar ne veva kje bi se ustavila. Komaj uspeva slikat, snemat in opazovat. Noro! 😀
    Zaustaviva se v restavraciji El Pescador, ter si na plaži pod slamnikom privoščiva Coca colo.
    Na tej strani otoka je naravni rezervat, kjer je v vodi mogoče videti vse živo. Korale, ribice ter tudi orjaške morske zvezde.
    Po osvežitvi se odpeljeva dalje. Voziva se po obalni cesti in opazujeva mamljive plaže z turkiznim morjem. Ker je vreme sončno, so barve morja res osupljuve.
    Ustavima se ob nama najlepši, ter se odpraviva na kopanje. Divji valovi, beli pesek in midva. Popolno 🏝️♥️. Tukaj ostaneva kakšno uro, ter se odpeljeva naprej. Najina naslednja postojanka je naravni park PUNTA SUR. Narava polna živali. Legvani kar hodijo po cesti in ptice preletavajo nebo. Voziva se po divjini z najinim Jeepom. Precej avanturistična izkušnja 😀.
    Pripeljeva se do plaže, kjer si privoščiva kosilo.
    Navdušena sva nad buritusom, zato si ga privoščiva tudi tokrat.
    Jaz se osvežim še v morju, Dejan pa kar v senci.
    Ker se nama počasi približuje ura vrnitve avtomobila, sva se odločila, da se počasi odpraviva nazaj proti mestu.
    Postojiva v pristanišču Puerto Maya, ter se sprehodiva mimo trgovinic in lokalov. Na konci pristanišča so zasidrane 3 ogromne križarke, ki čakajo na odhod. Ljudje se počasi zbirajo in od daleč, se na pomolih vidi kača ljudi, ki se vkrcavajo na ladje.
    Ob morju se usedeva ter zopet naročiva Coca colo 😀.
    Slišiva se z mami in Romanom, ter poklepetamo preko video klica. Spet nastopi trenutek, ko se spomnim na mamo 😪.

Odpeljeva se v center, ter vrneva avto. Na poti do pristanišča se ustavima v majhne uličnem lokalu, ter spijeva kavo.
    Ob 17:50, se vkrcava na katamaran, ki odpluje nazaj v Playa del Carmen ob 18:00 uri. Vožnja traja dobrih 30 minut. Valovito morje poskrbi, za prijetno nihanje katamarana.

Ob 18:30 prispemo v Playo del Carmen. Najprej odideva na kavo in na brownie.
    Ker ni bilo proste mize, sva si vse skupaj odnesla v hotel.
    Ko prispeva v hotel, najprej obesiva brisače in kopalke, spijeva kavo, ter se odpraviva na bazen. Veliko je vlage, zato nama osvežitev kar precej prija.
    Na bazenu ostaneva do 21:00, nato pa si kar tukaj privoščiva večerjo.
    Nadvse prijazen natakar Fernando, nama kar ob mizi pripravi svežo omako za tortilije.
    Nato pa špageti bolognese in testenine štirih sirov.
    Ob 21:20 se odpraviva v sobo.
    Glede na to da sva danes pozabila na sončno kremo, bo svoje delo za konec dneva opravil gel Aloe vere :)

Jutri odhajava na izlet v Rio Secreto, kaj več o tem, zapišem jutri.
    Z mislijo na babico, ležem v posteljo in utrujen od dneva zaspim.

Buenas noches 😪🌜

Rio Secreto

November 3, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 23 °C

Buenos dias Mexico 🇲🇽🌞
    Danes načrtujeva izlet v podvodni svet jam in rek pod imenom Rio Secreto.
    Ob 7:00 se zbudima, ter se odpraviva na zajtrk.
    Po hrani spakirava stvari v sobi in se odpraviv do postajališča, ki je par ulic stran od hotela.

Ob 8:30, naju medkrajevni turistični prevoznik Colectivos, odprlje do same točke izleta. Rio Secreto je od Playa del Carmen oddaljen cca. 7 km.
    Ob 8:45 prispeva v park. Odideva na recepcijo po zapestnico, ter izpolnima dokumentacijo o najinih osebnih podatkih.
    Isabel je vodička skupine desetih udeležencev, v kateri sva tudi midva. Na recepciji parka, si ogledava 5 minutni predfilm o samem parku. Glede na to da je park opredeljen kot naravni rezervat, je mogoče videti različne živali.
    Z mini busom, nas odpeljejo 7km v džunglo, kjer je vhod v podzemni svet.
    Vožnja traja cca 15 mint, po gosto raščeni džungli. Na cesti pa znaki kot naprimer, pozor jaguar na cesti, legvani in druge živali.
    Nismo imeli sreče, da bi karkoli opazili.
    Ko se pripeljemo do lokacije, ugotovijo, da so naju razvrstili v napačno skupino z Francosko in Špansko govorečo vodičko Isabel.
    15 minut sva morala počakati na skupino z Angleško govorečim vodičem po imenu Gustavo.
    Priključila sva se dvema Brazilcema in šestim Američanom iz Michigana.
    Vodič nas lepo sprejme in nam poda navodila za obisk jame.
    Slečemo si oblačila ter obujemo čevlje za v vodo. Dobili smo tudi vsak svoj neopren, čelado s svetilko in rešilno / plavalni jopič.
    Za varnost imajo zelo poskrbljeno. Sledilo je skupinsko tuširanje in to kar na prostem.
    Voda je bila kar precej osvežilna, ampak glede na to koliko je vlage tukaj, je zelo prijalo.

Ko smo pripravljeni, se po ozki potki pričnemo spuščato v samo jamo. Kratek čas smo hodili po suhem delu, nakar preidemo malo globlje in stopimo v kristalno čisto vodo z cca. 23°C.
    Hodili smo med kapniki in po naravnih stopnicah narejenimi kar v vodi.
    Globima vode se je spreminjala. Iz hoje smo prehajali v plavanje in spet pokrčena hoja skozi majne luknje.
    Vmes se ustavimo in poskačemo v naravno ustvarjen bazen. Naredimo krog ter dvignemo noge na gladino vode. Po navodilih vodiča, smo v trdi temi in tišini, poslušali mir v sami jami. Zelo zelo zanimiva izkušnja.
    V sami jami je prepoved kamer in fotoaparatov. Smo pa imeli fotografa, kateri je bil večino časa prisoten.
    V koloni eden za drugim, smo v trdi tebi, plavali eden za drugim. Zelo zanimivo je, kako se povečajo čutila v takšnih razmerah.
    V sami jami smo se zadržali eno uro in pol.
    Na koncu same avanture pod zemljo, smo morali vsak posebej stopiti na rob kapnika v vodi, iz katerega nas je vodiš v trdi temi potisnil v vodo. Zelo smo se imeli lepo.

Iz jame, nas je po džungli vodila pot do samega začetka, kjer smo štartali.
    Vrnili smo jim opremo, ki so nam jo posodili, ter se odpravili na kosilo. Ponovno smo okušali Mayevske specialitete, ter več različnih vrst naravnih sokov.

Po kosilu in kratkem predahu, so za nas na USB kljičku pripravili fotografije iz jame, katere smo po želji lahko tudi kupili. Ker je to izkušnja katero ne doživiš vsaki dan, sva slike brez pomisleka kupila.

Celotni izlet je trajal do 14:00 ure, nato pa nazaj v Playa del Carmen z Colectivosom.

Prispeva v Playo, ter si najprej privoščiva kavo. Najin standardni kafič v Playi. Bela kava grande in wifi 😊
    Pokličema mami in Romana, ter poklepetamo.
    Po kavi se sprehodiva po celotni aveniji, kjer zagledava frizerski salon. Ker moji lasje potrebujejo škarje, sem se odločil za Mehiško striženje.
    Prijazen frizer me uredi ultra dobro. Vmes pa pogovo o frizerstvu in razlike mes Mehiko in Slovenijo.
    Za striženje z umivanjem, sem odštel cca. 16 eur. Primerljivo s Slovenijo.
    Pred salonom Monika v katerem sem bil, se slišiva z Klaro, da vidi moj novi izgled.
    Midva sva navdušena 😊

Iz morja prihajajo nevihtni oblaki, zato se odpraviva nazaj v hotel, ter na poti zavijeva v Starbucks, po vsak svoj jagodbi frapuccino.
    Odločiva se da greva na streho hotela na bazen, dokler naju dež ne prežene.

Še zadnji večer se naužijeva bazena, nato pa se odpraviva v mesto na večerjo.
    Vmes se odločiva, da kupiva manjšo pozornost za receptorko Johano, ki nama je prav tako ustregla vse kar sva si zaželela.
    Kupila sva ji dišečo svečko z dišečim difuzorjem. Ker nama je priporočila naj si v Starbucksu kupiva Kokosov frapuccino z sojo, ker je njen najljubši, sva ga odšla iskat in sva ji ga daja da se osveži, v tem vročem večeru.
    Bila je zelo vesela in naju jd objela. Njene besede so bile: ko bi le bilo več takšnih gostov kot sta vidva, saj sta mi polepšala dneve, že samo s tem, ko sem vaju videla in sta se mi nasmehnila 😊.

Večerjala sva v lokalu z Mehiško hrano.
    Dejan si je privoščil piščančjo chimichango, jaz pa fajitas z piščancem. Hja....čez kuro je ni 😊.
    Glede na to, da sva že 7 dni v Mehiki, pa si še nisva privoščila coctayla, je le ta prišel na vrsto, ampak brez alkohola (jagoda in pina colada).
    Natakar nama jih je do mize prinesel kar na glavi 😀🍹🍹.

Playa del Carmen - Puerto de Chiquilá

November 4, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Dobro jutro 🇲🇽☀️
    Budilka naju prebudi ob 7:00 in čas je za najin drugi premik. Danes potujeva na majhen košček nebes na zemlji, kot ga poimenujejo domačini - Holbox.
    Do 7:30 popijeva kavo v sobi, nato pa se odpraviva na zajtrk.
    V jedilnici naju obišče Ga. Sandra in se poslovi od naju, saj bo ta čas ko midva odideva, na sestanku. Naredimo selfie in odide.
    Odhitiva nazaj v sobo, ter spakirava še nekaj stvari, ter pregledava vse, da česarkoli ne pozabiva.
    Na recepciji narediva Check-out, ter se posloviva še za Johano, ki nama je prav tako veliko pomagala z informacijami, ki sva jih potrebovala.
    Iz hotela, odideva naravnost do postaje ADO, kjer naju čaka prevoz ob 9:15 za Chiquilo.
    Vmes še dvignem denar, skočiva na WC in že čakava v vrsti za na bus.
    Vožnja do same Chiquile kjer je pristanišče, kamor katamaran z imenom FAST FERRY TRANSPORTE MARITIMO 9 HERMANOS, ki pluje na otok Holbox, traja dobri 2 uri.

Sonce, oblaki in Dež..... 💦
    Vmes pa vožnja skozi džunglo, majhne in zelo revne vasice. V trenutku sva ozavestila hvaležnost za najin dom in pokrajno kjer živiva. Na samem avtobusu je udobno. Klima primerna, filmi na tv in lepa pokrajna.

Ob 11:30 prispeva v blatno Chiquilo.
    Kupon za katamaran, ki sva ga kupila v Playi, v pristanišču zamenjava za karto katamarana.
    Ob 12:00 se vkrcava in v 25 minutah nas pripeljejo do Holboxa.