En ja, daar is dan de traditionele foto van de souvenirtjes! Niet zo heel veel, maar ik heb toch wat leuke dingetjes gescoord. En mooie stickers voor op mijn reisboek, vooral die twee met engeltjes. Die vond ik in een kerk en zijn natuurlijk schitterend op een boek van een kloosterreis.
Terugkijkend op de reis moet ik zeggen dat ik het heel leuk heb gevonden, dat logeren in of vlakbij kloosters. Ik vond het alleen wel jammer dat je zo weinig meekreeg van het echte kloosterleven. Maar ja, realiseer ik me ook, die zusters en paters wonen daar, dat is hun huis, en die willen natuurlijk niet iedere dag omringd zijn door toeristen. Heel begrijpelijk, maar toch een beetje jammer.
Het leukste klooster vond ik nummer 3, Roggenburg. Daar voelde ik me het beste thuis en sprak de sfeer me het meest aan. Heel jammer dat al dat Gerüst in de kerk stond, maar wel een mooie aanleiding om nog eens terug te gaan.
Op de tweede plaats staat nummer 1, Maria Hilf. Daar vond ik zo'n heerlijk dicht bij de mensen staande sfeer hangen. En ook het personeel was (een beetje onbeholpen) heel aardig en attent.
Nummer 3 is klooster 4, Sankt Josef, een groot gebouw, maar met dezelfde sfeer als Maria Hilf. Het was ook van dezelfde orde. Wel vond ik het daar erg druk, het had meer weg van een jeugdherberg dan van een kloosterherberg.
En als laatste het Klooster Hegne, met St. Elisabeth. Het was het meest luxe en deftigste onderkomen van allemaal, maar ik vond het meer op een chique hotel lijken dat toevallig naast een klooster staat.
Ik heb genoten van alle uitstapjes die ik gemaakt heb, daar ga ik geen top3 lijstje van maken, maar ik ben wel heel erg blij dat het me toch gelukt is om nog twee "echte" wandelingen te maken, en dat ik toch nog behoorlijk wat klimwerk heb kunnen doen!
TravelerHet was leuk je reis te volgen, Dankjewel voor alle interessante info, ik ga je tips zeker een keertje gebruiken. Ik vind al dat kloostergedoe ook altijd heel prettig. En ook genoten van je wandelingen. Precies mijn bereik 👍
TravelerHet was leuk je reis te volgen, Dankjewel voor alle interessante info, ik ga je tips zeker een keertje gebruiken. Ik vind al dat kloostergedoe ook altijd heel prettig. En ook genoten van je wandelingen. Precies mijn bereik 👍
TravelerWeer een heleboel mooie herinneringen erbij. 🤗