• ElandBij de havenOp de bootOeps een mens, oeps een schaapDe gletsjer

    Gletsjer in Steindalsbreen

    July 19, 2024 in Norway ⋅ ☁️ 19 °C

    Een pittige hike van bijna 3 uur heen, maar dan heb je ook wat: een schitterende lange gletsjer in een absurd landschap omringd door bergtoppen. Je wordt er stil van als je daar bent en niet alleen van uitputting. Wat is de wereld mooi, wat zijn bergen rustgevend en immens. En daar dan even zitten en kijken op een steen, met stralende zon om een uur of zeven ‘s avonds.
    Na wat klauterglijpartijtjes aan het begin was de terugweg een stuk eenvoudiger en opnieuw schitterend. De kolkende rivier, de steeds verschrikt opvliegende weidevogels, de bloemen, schaapjes die je verbaasd aankijken en dan met z’n vieren in een zijpaadje met je rug naar je toe gaan staan totdat je er langs kunt. Dit keer was het een hele duidelijk aangegeven wandeling, we hoefden alleen maar achter elkaars muggenspullucht aan te lopen. Deze wandeling was in een ander gebied dan waar wij wonen, de Lyngenalpe, waarvoor we ook 2 veerponten namen om de fjorden over te steken. Fantastisch!
    Hoewel we stoer de tent en slaapzakken in de auto gelegd hadden, vonden we het toch wel fijn om naar huis te rijden, lekker te douchen en het vermoeide lijf in een bed te leggen. Nog even het zomerfeesten-en-vierdaagse-gevoel opgesnuifd via telefoon en laptop en weer met een heel gelukkig gevoel in slaap gevallen.
    Read more