Freiburg 🤍

Следващия град след Констанц ни беше Freiburg 🥰🤍 Read more
  • 0kilometers

Freiburg with friends

May 28, 2023 in Germany ⋅ ☀️ 24 °C

След като напуснахме хотелчето, хванахме трамвай и слязохме на центъра в Стария град. Имаше няколко сгради, които бяха по-интересни, но нямаше нещо много впечатляващо. Наобяд си избрахме едно Уникафе и седнахме да обядваме там. Аз си поръчах мюсли с йогурт и плодове и Мухито, Ночко кури вурст, Ивана омлет с домати и моцарела, а Филип сандвичи на тост. Много бяха вкусни.
    След това отидохме и до университетската им библиотека, която беше най-модерната сграда в града.
    Влязохме в нея и беше много разчупена, ама от експертната ни гледна точка на отличници студенти преценихме, че тази библиотека не е за учене. Имаше много празни пространства просто без нищо, в една стая вместо да е пълна с маси и столове, където да седнеш и да учиш, наред с още 60 човека, тяхното такова помещение има маси за 20тина души като са поотделни масички за 2-3ма, едните барбарони, другите с гледка към града, третите едни шарени сепарета, дето и да си вдигнеш краката… как учат, не разбрахме. Ама ние признахме, че няма да можем да учим там. Може би само аз ще мога, защото няма да уча задачи и теория, а ще си правя проектите, които не изискват тишина или дълбока концентрация, ами вяло отгоре отгоре да ги нахвърлям на принципа на случайността и воала, да сътворя нещо ✨
    Така де, уморихме се след нея и си хванахме банчето да се прибираме. Пак изговорихме света по пътя наобратно. Имахме много късмет през всичките пътувания. Все пак всички бяха тръгнали към езера заради хубавото време и почивните дни и успяхме във всеки бан и влак да си намерих 4ка седящи места, където да сме всички заедно, че даже и винаги на 2рия етаж бяхме. Аз с моя тренинг отпрез годините за бутане в бановете, се справих страхотно. Една е истината: ако си учтив и мил, накрая ще седиш цялото пътуване прав. Така че винаги пръв на вратата и най-неучтиво търчиш напред и сядаш за заплюеш места 👌. Ако битката е само за мен, няма проблем, ако е за мен и Ночко - 2ро ниво на напрежение, и ако е както сега за 4ма…. Трябва като танк да минаваш.
    Прибрахме се до Хадико, оставихме багажите и Филип и Ивана дойдоха нагости да гледаме Карибски пирати 4 ⛵️⚓️🪝
    Рупахме останалата храна, която си бяхме носили за пътуването иии….
    си изкарахме СТРАХОТНО 🌟