Stuttgart 🤍

August 2020 - February 2023
Нашите няколко пътувания до този голям и жив град 🥰 Read more
  • 0kilometers

First visit in Stuttgart

August 8, 2020 in Germany ⋅ 🌙 32 °C

Август 2020 ни беше първото трипче разходка до някой град в провинцията. Щутгарт е на 1 час с бан и беше по 4,50€ на човек на посока.
    Първо видяхме музея на Мерцедес. Много бяхме впечатлени, имахме снимки до всеки модел кола. На Ночко също много му хареса накрая шоурума, където можеш да се качиш в някоя от колите вътре.
    След това се отправихме до природонаучния музей, който принципно ми го даваше да е някъде в центъра на Щутгарт, а пък на телефона като зададохме локация и ни отпрати ехеее… някъде много много далече… и се оказа, че сме на музей, но с динозаври 😂🦖🦕 нищо де, разгледахме си него и пак беше много хубаво, защото досега никога не бяхме били в такъв тип музей.
    Върнахме се до центъра, разходихме се там, хапнахме по един дюнер и седнахме на едно плажно кафе, beach bar, който беше много готин 😍 пихме по един коктейл, масладихме се на последните лъчи слъмце за деня и после си се прибрахме пак с бан.

Second visit in Stuttgart

June 18, 2022 in Germany ⋅ ☀️ 30 °C

Тук ни се мърдаше от града и най-лесното и близко място беше точно този град. Тук обаче билетите за влака бяха поскъпнали, по 7€ бяха на човек на посока. Имаше палачинки на центъра и даже не се и замислихме 😍🥞Read more

My 23rd birthdayy 🎉🎊🎂

February 16, 2023 in Germany ⋅ ☁️ 14 °C

На 16ти февруари празнувах 23тия си рожден ден в Щутгарт с моите германки. Не бяха в пълен състав, Ванеса не успя да дойде, защото се беше разболяла, но пък Аника и Хаджар дойдоха☺️ което беше много интересно и много мило, защото всъщност никой от нас не живее в Щутгарт, а все някъде другаде като Аника даже живее на 2 часа от Щутгарт и на 3 от Карлсруе. Хаджар е от Еслинген, което на 10-15 мин от Щутгарт и Ванеса в Лудвигсбург, на 40мин. И аз на 1 час. Избрах Щутгарт за дестинация са рдто ми, защото предния пък беше в Карлсруе с Ванеса и Мариел и беше хубаво, но в Щутгарт ще има повече какво да се прави. Е, поне тези, които миналата година не успяха да дойдат, сега дойдоха 🥰
    Срещнахме се в 12ч. на гарата в Щутгарт, те двете ме посрещнаха и ми дадоха подаръка от тях 3те (Аника, Ванеса и Хаджар), който беше 45€ за малка татуировка, набутани в едно прозрачно пликче, залепено за картичка🥰, клонки някакво растение и бонбони🍬🍭 Аника я беше надписала, много беше хубава!!
    Ето я и нея:
    “Скъпа Кристина,
    Пожелаваме ти от сърце за рождения ден много любов и шастие! За новата ти година ти пожелаваме една страхотна практика, много късметлийски моменти, много време със семейството и приятелите ти и много много нови приключения и изживявания…. например една нова татуировка!
    ~ Твои Хаджар, Ванеса и Аника”
    Ох, много си ги обичам🥰🥰🥰 *не обръщайте внимание на превода, малко е счупен*
    Та след като се събрахме, Хаджар предложи едно заведение, където да отидем да хапнем. Беше на 15тина минути от гарата и беше много готино и много вкусно. Аз принципно нали не съм привърженик на арабски или такива видове кухни и храни *дюнерите са изключение, дюнерът е религия✨*, но храната страшно много ми хареса, бях си поръчала нещо като дюнер на 3 етажа… не успях да го изям естествено, но пък имах рожден ден и ми е простено. Те двете си взеха Mautaschen-и с бял сос и бяха също доволни. Интересното за ресторанта беше не само, че беше обзаведен много хубаво, но и че нямаше персонал, сервитьори. Поръчахме си на едни роботи какво искаме, платихме и за 6-8 минути бяха готови нещата ни като истински готвачки ни ги даваха. После на един робот ги слагаха и той ни ги донесе до масата. Аз много се впечатлих 🤩
    Говорихме си, смяхме се, беше много забавно, Хаджар нещо също изръси, че ще се жени скоро… ама не беше обект на много разсъждения. Аника се зарадва, защото тя е сгодена и също ще се жени и тържеството ще е или тази есен, или другата… когато сме завършили.. не помня вече.
    На тръгване платих, след като с 300 зора трябваше да ги убедя аз да платя, понеже така правим в България, така сме свикнали, а те се чувстваха неудобно… но успях все пак и те много ми благодариха.
    След това пеша се разходихме до центъра, там разгледахме няколко магазина и понеже видях сладкарница със сладоледи и палачинки, седнахме и там. Аника нищо не хапна, но аз и Хаджар си взехме😄 аз палачинка, Хаджар айскафе. Говорихме си, а-у, след това изпратихме Аника, купихме си вода с Хаджар от Мюлер и ние също се прибрахме.
    Мисля, че всички останаха доволни, аз бях може би най-доволна🥰 много мили и добри момичета, кротки, забавни, оцеляващи ме☺️ и допускащи ме до тях самите…. Което за мен е много важно и го тълкувам по-скоро като признание от тяхна страна☺️ също и това, че тогава все пак дойдоха и си бяха отделили деня за мен 🤍