London Luton Airport

July 4, 2023 in England ⋅ 🌧 15 °C

No rīta vēl mini loku izmetām pa šo Londonas galu. ~35min attālumā no mūsu viesnīcas ir Abby road gājēju pāreja, kura slavena ar The Beattles 1969. gadā izlaisto albūmu "Abby Road", kur uz vāka visi bītlieši raitā solī dodas pāri ielai pa gājēju pāreju. Nu tā ķeksītim aizgājām un pārgājām. Dabā protams pilnīgi vienkārša gājēju pāreja. Nav pat nekādas zīmītes, tikai muļķīgi tūristi, kas kaitina pietiekoši intensīvo Londonas satiksmi stāvot ielas vidū taisot selfijus. Mēs centāmies tādi nebūt.
    Aizgājām vēl līdz The Regent's park. Milzīgs parks, kur pa lielam iegājām tualetē un gājām uz autobusu, kas mūs nogādās uz Lutonas lidostu.
    Stunda ceļā un esam klāt. Lidostā viss ļoti raiti. Cilvēki diezgan daudz, bet cauri drošības pārbaudei plūsma ir bez aizķeršanās. Priekš tā, ka šī skaitās lēto aviokompāniju lidosta, ļoti daudz veikalu un kafejnīcu. Nav slikta lidosta, kur "jānosit laiks".
    Mūsu mini ceļojums noslēdzies. Par spīti tam, ka Vinss no Mōtley Crue nav vairs vokāli spīdošākais dziedātājs vai tam, ka 90% Vemblija apmeklētāju stadions izskatījās pustukšs jocīgās apmeklētāju plūsmas dēļ un pat par spīti tam, ka viena alus pinte maksāja ~8eur, koncerts bija izcils un gandrīz 8h ko pavadījām arēnā paskrēja kā nebijušas. Uz emociju rēķina var norakstīt daudz nepilnības.
    Jau Edinburgā sapratu, ka tā britiskā atmosfēra un brīvā pub'u kultūra uz ielas man patīk. Londonas bāri varbūt nebija tik piesātināti ar cilvēkiem, kā Skotijā, bet kopējās sajūtas un attieksme tā pati. Ieliņas šauras un acīmredzami vecas. Ik pa brīdim kaut kur starp mazajām ieliņām, kuras ieskauj vecas mūra ēkas paspīd kāds debesskrāpis no modernās pilsētas daļas. Vai es noteikti gribētu atgriezties Londonā? Drošivien, ka nē, bet arī nebūtu nekas pretī atbraukt vēl. Es drīzāk gribētu aizbraukt uz kādu citu Lielbritānijas nedaudz mazāku pilsētu. Velsa vēl pavisam neapgūta. Nākošreiz varbūt uz Kardifu? Katrā ziņā šobrīd man no Lielbritānijas 2 apmeklētajām pilsētām Skotijas Edinburga uzrunāja vairāk nekā Londona. Jābrauc vēl.