• Manali: vlucht tussen de bergtoppen

    September 29, 2024 in India ⋅ ☀️ 24 °C

    Om 4 uur opstaan valt mee, we wekken de Uber chauffeur die voor het hotel ligt te slapen in zijn auto. Deze rijdt ons door de verlaten straten van Delhi naar het vliegveld. Het inchecken en overige formaliteiten zijn zo gepiept en we halen een ontbijt bij de Subway.

    We boarden op tijd en worden met de bus naar het ATR-72 propellervliegtuig van Alliance Air gebracht die ons naar de Himalaya zal brengen. De vlucht naar Kullu is vaak vertraagd of gecancelled vanwege bewolking (dan kunnen ze niet tussen de bergen landen), maar vandaag hebben we geluk. Na drie kwartier doemen de eerste bergen op en zetten we ook de daling in. We zakken langzaam tussen de bergen en met een bocht naar links zwieren we de Kullu vallei in. Dorpjes en tempels zijn tegen de bergwanden gebouwd , het is gek om lager dan de omgeving te vliegen. Niet veel later staan we weer aan de grond.

    Onze huurauto zou klaar staan op het vliegveld, maar de jongen die hem zou brengen is nergens te bekennen. Na een belletje zou hij er met 20 minuten zijn, dat wordt natuurlijk het dubbele. Hij komt aan met een Maharinda Thar, de auto die we hebben geboekt, alleen wat ouder en hij heeft een platte band. Dat was allemaal geen probleem volgens hem, maar de overige banden zijn ook niets waard. Na aandringen belooft hij dat we de auto omruilen voor een nieuwe.

    Het is anderhalf uur rijden naar Manali. We volgen een rivier, welke tijdens de moesson ver buiten zijn oevers is getreden, met veel schade aan de weg en gebouwen. Dat is nog duidelijk te zien aan alle gapende gaten langs de weg. Het de gebruikelijke Indiase chaos op en langs de weg, alleen minder druk. In Manali ruilen we de auto om en regelen de betaling.

    Ons hotel ligt aan de overkant van de rivier. We hebben een kamer op de bovenste verdieping met een groot balkon en uitzicht over de bergen die ruim 5000 meter hoog zijn. De rest van de middag genieten we van de aangename temperatuur, het uitzicht en eten een lekkere lunch.

    Eten bestellen doe je via een QR code, het menu is gigantisch. Met de hulp van Google kiezen we een aantal gerechten uit en bestellen deze. Het is gebruikelijk om op je kamer te eten in India, maar wij gaan beneden in de lobby zitten. Dat vond men erg raar en het duurt heel lang voordat we eten krijgen. Tijdsindicaties doe je hier altijd maal twee. Alles wordt vers bereid, dus dat kost tijd, in ons geval een Jogan Rosh lamscurry.
    Read more