Hubitchka

Joined April 2016Living in: Prague, Czechia

Milan

October 17, 2019 in Italy ⋅ ⛅ 18 °C

Máš dvě hodiny času na Milan a chceš je využít na maximum. Na konci si chceš ještě užít oblíbené 🍺. Co uděláš? Zrychlíš to! Neuvěřitelné, co se dá stihnout za dvě hodiny. 5 zajímavých míst, nákup pidibatohu v Decathlonu, a sedět 35 minut v pivnici s dvěmi skvělými pivy a hotdogem, nad kterým by amík pukl závistí a pak klidnou chůzí dojít zpět na bus směr letiště. Život v 🏃‍♂️Read more

Kuwait

April 21, 2017 on the Philippines ⋅ ☁️ 27 °C

Kuwait, ropa, poušť, dlouhé čekání na boarding pass. A pak ještě jedna velmi milá skutečnost. Jsou tu Filipínci a tak ještě nejsem v Manile a už jím sušené mango. Ach. A zase si uvědomuji, že jsou to v našem divnosvětě takoví krásní mimozemšťané. Vždy s úsměvem, vždy v pohodě a hlavně jim to lze věřit. Žádný úsměv číslo dvě nebo tři jako od amiku. Už teď vím, že to zase bude návrat:-DRead more

Na cestě do Manily

April 20, 2017 in Iran ⋅ ⛅ 12 °C

Pegas(us) vzlétl k nebesům a přistál v Istanbulu, aby se opět vznesl k ropným vrtům Kuvajtským. Zde bude čekat jiný okřídlený oř. Koňů bude asi více. Několik desítek tisíc pravděpodobně. Jistě budou dobře krmeni, aby zdolali těch několik tisíc mil do země perel, pláží, usměvavých lidí, potápěčů, šnorchlistů, o život bojujících kohoutů, bohatého podmořského života, skútrů, pláží, piva, rumu, činných sopek, zemětřesení, hurikánů, kachních zárodků s octem po kterých prý každá žena v extázi je.... tedy pokud to partner neprežene s rumem..... je to krásná zem.Read more

Frankfurt - Praha

May 13, 2016 in Czech Republic ⋅ ⛅ 16 °C

Cesta domů je celkem v pohodě až na páteční zácpy kolem velkých měst, takže to jedeme delší dobu než standardně. Přijíždím úplně rozsekaný z té dlouhé cesty a těším se na děti a Ingrid, kteří pro mne jedou do Prahy. Stav insomnie mi fakt nedělá dobře.Usínám brzy a probouzím se také brzy, abych alespoň dopsal tento minblog:-) A to je krásné pohádky konec. Byla to nejúžasnější cesta ze všech, které jsem doposud absolvoval. Důvodem proč to tak je, jsou dva faktory. První a ten nejdůležitější jsou lidé na Filipínách. Nelze slovy popsat. Moc bych si přál, aby se lidé u nás k sobě chovali alespoň na 20 procent. Začít musí každý sám u sebe. Druhým faktorem je příroda. Je to něco, co si chrání. Je to boží nádhera.
    Tak a teď už jen dostat hlavu z Filipín do reality:-) Neříkám, že to bude lehké.

Shanghai - Frankfurt - day 23

May 13, 2016 in Germany ⋅ ⛅ 21 °C

Cesta trvá 12 hodin. Uff. Je to nářez. Trochu jsem spal, kouknul na dva filmy a napsal pár footprintů do Penguina, než mě soudružka letuška zjebala za to, že používám telefon, byť v letovém režimu:-) Přistáváme ráno kolem sedmé a jdeme na vlak, kde se máme přepravit na místo, kde budeme vyzvednuti spolujízdou (blablacar.cz). Jedeme vlakem někam na předměstí Frankfurtu a snídáme v McDonalds, protože tu nic jiného není. Čekáme na slováka, který nás veze do Prahy, přijíždí se značným zpožděním, že měl ještě nějaké vyšetření, které se protáhlo. Ale to už mi fakt nějak nevadí. Vyrážíme na cestu domů.Read more

Manila - Shanghai - day 23

May 12, 2016 in China ⋅ 🌙 19 °C

Pokud mám začít dnem, tak jak začal, tak začal v 0:30 příletem do Manily na terminál 4 domestic flights. Kupujeme pivo, objednávám UBER a přepravujeme se na terminál 1, kde jsou mezinárodní lety. Sejdeme o patro dolu, kde si dáváme další a poslední filipínské pivo. Letadlo nám odlétá až ve 4:55. Už jsme takoví polomrtví. Letadlo nakonec odlétá až o hodinu později a my v 9 hodin ráno přistáváme ve smogové Šanghaji. Jdeme koupit lupen na metro (denní za 18 juanu) a jedeme se podívat do města, ale celkem utahaní. Po asi hodině cesty metrem dojedeme do čtvrti, kde má být JingJang Temple. No je tam, ale spíš to vypadá, že slouží jako obchoďák. Jdeme si dát jídlo, které je tedy skvělé! Hovězí připomínající lehce PhoBo, ale trochu jiné s velkými kusy masa. Super. Pak začíná hon na telefon. Lůca chce za ten svůj utopenec koupit něco levného. Jenže.....v celé Šanghaji asi není obchod s telefony! Nenašli jsme nic! Unavení jedeme poblíž letiště, kde jsem dle předchozí únavné zkušenosti objednal hotel jen na přespání pár hodin. Dojedeme na stanici metra a bereme taxík, kdy později zjišťujeme, že nás zase pěkně natáhl. Mimochodem...za tuto cestu v Šanghaji jsme nepotkali kromě personálu letiště nikoho, kdo by mluvil anglicky. Takže posunková řeč je na místě. Dojedeme do hotelu a tam se s recepční domlouváme pomocí translatoru:-) Uspáváme se v celkem fajn pokoji na 6 hodin a kolem půl desáte bereme UBERA, který tu kupodivu taky funguje (ne za hotovost, ale kartou) a necháme se odvézt na letiště. Funguje to skvěle. Napíšeš do mapy odkud a kam chceš jet, automaticky se ti platba po jízdě strhne z karty a dostaneš krásný účet, kde je mapička a všechny detaily cesty. Na letišti dáme ještě jídlo za poslední Juany, které taky není špatné. A jdeme si sednout a čekat na 0:30, kdy máme odlet.Read more

Boracay - Kalibo - Manila - day 22

May 11, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 30 °C

Rano v 6:45 se slepenyma ocima a s tezkym oderem z predeslene noci dochazim do Dive centra. Rikam si, jestli to tak trochu neni blbost. Asi je, ale co uz. Delam porad nejaky blbosti:-D Je to nadhera pod vodou. Opravdu rozhodne nelituju. Vylezam z vody totalne nadseny. A pekne probuzeny. Asi i na hangover je to dobry! :-D Jdu na snidani a jsem opravdu nenazrany:-D Pak pomala priprava na odjezd s malym pribehem filipinskeho typka, ktery chce Lucu za zenu. Kupuje ji kvetiny a pote uhanime na lod a Van do Kalibo. Jeste nakup v shoping mallu a pak uz na letiste smer Manila. Do Manily priletame se zpozdenim asi 2 hodiny. Porad mame ale fora.Read more

Never miss updates of Hubitchka with our app: