Pamplona

September 8, 2022 in Spain ⋅ ⛅ 26 °C

Pamplona cudowne miasto, pełne ciekawostek,fantastycznych ludzi no i oczywiście pinchos, wino i piwo.
    Pamiętam opowieści przyjaciół o siescie w ciągu dnia i narodzenie miasta wieczorem.Widzielismy podobny koncept w różnych latynowskich miastach ale tutaj to była matką siesty i życia nocnego. Idąc wczesnym popołudniem myślałem że wszyscy się wyprowadzili, kompletna pustka a wieczorem nie można było się przebić. Fiesta w barach, ludzie siedzący na ulicach, muzyka i gwar. Czuliśmy się doskonale. Po przejściu 20000 kroków daliśmy spokój kończąc jeszcze w hoteliku w którym życie umarło dopiero przed świtem. Niestety żadnego zdjęcia bo telefony padły przed nocą.
    Przeszliśmy Estafeta czując jeszcze zapach potu biegnących ludzi i byków potem jeszcze utrwalając sobie w arenie do której wbiegają byki i odbywają się walki, filmy, zdjęcia, pokoje modlitw torreadorów proszących o lekka śmierć lub zwycięstwo i wejście do areny na piasek nasiąknięty potem i krwią ludzi i zwierząt, zrobiło to wrażenie.
    Potem plaza de Castillo i caffe Irina w której przebywał Hemingway pisząc : Zaś słońce wschodzi Parę kościołów w tym Santa Maria Cathedral no ale o tym później