Hazaút azaz ugyanaz a sör, másik terasz

August 14, 2023 in Hungary ⋅ ☀️ 32 °C

A végső erőpróba mindíg a hazaút. A terv ugye az volt hogy 7-re lepakolás és indulás amihez képest a valóság csak piciben tért el, mert 7:16-kor írattam ki a kocsival hogy már csak 846 km, 7 óra 39 perc, és otthon is vagyunk.
    Én fél 6-kor keltem, Zsuzsi 6-kor, Arti 6:30, Brúnó kb 6:50, szóval jól hoztuk az időket. Reggel már csak a hűtőt kellett kiüríteni, minden kint maradt apróságot behajigálni és kezdődik a Mission Impossible 2, a visszapakolás a csomagtartóba. Egész hamar lehoztuk a feladatot de persze már megvolt a technika.
    Kovácséktól tanulva fél-fél dedalon a srácoknak, ami nem csak hányingerre jó, de elvileg altat is. Hát nem csak elvileg, mert 3,5 óra múlva, Szlovénián átrobogva, Zsuzsival mi már mindent megadtunk volna egy pihenőért, de ezek még aludtak tovább 😀😀. Szerencsére a magyar határig semmi torlódás, dugó, akadály nem volt, ami azt jelenti hogy tényleg gyorsan haladtunk. Magyar oldalon viszont Brúnó már a felkelés után majd bepisilt szóval egy rövid pihenőt tartottunk egy nem benzinkutas pihenőnél. Kis átmozgatás, jöhet a második etap egészen az érdi MOL kútig, ott tankolnunk is kell.
    A gyerekek egész jó nevelést kaptak éhezésből, mert hiába volt nálunk egy halom szendvics, meg péksüti, egyedül Bubu evett 2 szelet tegnap estéről megmaradt hideg pizzát, Arti éhségsztrájkol általában a kocsiban (IS).
    Érd, Mol kút, 2 hotdog anyának meg Brunónak, édesség, kávé, pisi és fél óra múlva újra úton. Szerencsére M0 hibátlan, az M31 szintén, szóval egészen Hatvanig semmi fennakadás nem volt. Ott volt egy jó 20 perces dugó egy építkezés miatt, de mindent összeadva 8 óra 15 perc alatt lenyomtuk a hazautat. Nesze neked Waze, nem versz át.

Itthon kipakolás, gyorsan be egy mosás mert holnap a fiúk mennek is tovább Parádra, aztán egy sörrel a teraszon kezdődhet a nyaralás kipihenése. A fű az mint a dzsungel, a pari meg az uborka viszont megállt a növésben nélkülünk, ami csak azt jelentheti hogy igaz a mondás, hogy a gazda szeme hízlalja a disznót 😀...

Végezetül egy kis magyarázat a teljes út elnevezéséhez, azaz mi a franc is az a Hi-Story of (H)Isztria. Szokásomhoz híven minden legalább 3 értelmű benne.

A Hi az részben a köszönés mind Horvátországnak, mind Kovácséknak, mind mindenkinek akivel találkozunk.
    A Story az arra utal hogy történetírás lesz róla, az egész nyaralás leírásra kerül.
    Együtt a kettő meg arra, hogy nem csak a mi történetünket próbálom beleszőni, hanem egy kicsit a történelmi hátteret is, mint history.

A (H)Isztriában a H lehet az is hogy magyarok Isztrián, lehet az is hogy lehetne magyar is Isztria ha Zsigmond nem baltázza el, de leginkább az hogy az olasz túránkból kiindulva attól tartottam hogy Arti oldaláról azért lesz HISZTI rendesen. Jelentem, nem volt. Iszonyat jól elvolt végig, mindenben partner volt, szuper hangulatban, tényleg pihenéssel telt a hét.

És akkor a statisztika a végére:

Összesen 1935 km-t tettünk meg, 3 országon át.
    Ebből
    - 1793 km, azaz 20 óra 8 perc kocsival négy keréken
    - 142,7 lábon, azaz kétderéken, amiből 40,15 km futva
    - ez 8 nap alatt 169.558 lépés
    Ezen felül még kb 8 km kenuzás, nem tudom mennyi úszás, és ha összeadjuk legalább 1 tonna cipekedés.

Szép volt, jó volt, ideje kipihenni... 😀