Πανηγύρι τοπικών χορών

March 10 in Chile ⋅ ☁️ 14 °C

Γυρνώντας από το εστιατόριο είχε στην πλατεία του χωριού 2 σκηνές. Στην πρώτη που πέτυχα έδειχναν στον κόσμο σάλσα και διάφορους τέτοιους χορούς και τους μάθαιναν χορογραφία. Είπα να κάνω κ εγώ κ έκατσα μιάμιση ώρα χορεύοντας ο,τι μπορούσα, τελικά κάτι κατάφερα αλλά είναι δύσκολο! Στην δεύτερη σκηνή είχαν παραδοσιακούς χιλιανους χορούς και τραγούδια, και μετά αφιέρωμα σε παραδοσιακούς χορούς όλης της λατινικής Αμερικής. Ένιωσα σαν παιδάκι που με πήγαν σινεμά. Τράβηξα σχεδόν όλα τα νούμερα από ένα βίντεο για να τα θυμάμαι. Ξετρελαθηκα. Πέρασαν έτσι πάνω από 4 ώρες σε αυτό το φεστιβάλ. Στην πρώτη σκηνή που επέστρεψα 3 φορές ήταν άνθρωποι εκεί που ήταν από τις 4μιση και ο κόσμος χόρευε μεταξύ τους και με ξένους. Υπέροχο. Μπορεί τόσα χρόνια να μισούσα τα λατιν, αλλά τώρα που είμαι εδώ και το Ζω στην κουλτούρα τους έχω ξετρελαθει. Επίσης στην πρώτη σκηνή είχε ένα χορό μια κοπέλα με σύνδρομο ντάουν. Είχε τόσο πάθος ο χορός της και το έζησε στο 1000 τα εκατό, ήταν μια σταρ. Πήρε τρελό χειροκρότημα. Το βίντεο είναι εδώ μαζί με τα άλλα, γιατί είναι πάνω από 20 και δεν μπορώ να τα ανεβάσω. Αξίζει πολύ. https://photos.app.goo.gl/FzVvgsh9dgcqGwKv9Read more