Afficher sur la carte
  • Jour 5

Świątynie Kandy

24 avril, Sri Lanka ⋅ ⛅ 24 °C

Zaczynamy na poważnie odkrywać Sri Lankę! Jako pierwsze odwiedziliśmy dziś Royal Botanic Garden, założone tu jeszcze przez Brytyjczyków. Bardzo ładne miejsce pełne zieleni, w którym zjedliśmy Roti. Tak jak wszystko tutaj, było oczywiście zabójczo pikantne, ale dobre! Potem pojechaliśmy tuk tukiem do Herbal Garden, czyli takiej jakby pokazowej plantacji przypraw. Zobaczyliśmy jak rośnie w naturalnym środowisku pieprz, kardamon, cynamon, wanilia, gałka muszkatołowa i wiele innych. Wypiliśmy tu również ziołową herbatę oraz mieliśmy mini masaż w jungli🧘🏼‍♀️😌 Następnie udaliśmy się do fabryki herbaty! Pani opowiedziała nam jak robi się herbatę oraz jakie jej rodzaje są uprawiane na Cejlonie. Było ciekawie i bardzo pysznie! Przed obiadokolacją wspięliśmy się jeszcze do świątyni z największym buddhą w postaci stojącej. Byłoby to naprawdę fajne miejsce, gdyby nie parząca, nagrzana od słońca ziemia (na terenach świątyń chodzi się tylko boso). Momentami było bardzo ciężko. Szybki obiad, w trakcie którego popadało z czego bardzo się ucieszyliśmy bo na koniec mieliśmy w planach najważniejszą świątynie Sri Lanki oraz posąg Buddy górujący nad miastem, a deszcze schłodził trochę podłoże. Do świątyni zęba (podobno samego Buddy) udaliśmy się wieczorem bo tylko raz dziennie o 18:30 ząb ten pokazywany jest odwiedzającym. Tłumy były ogromne, ale doświadczenie ciekawe. Zmęczeni całym dniem spędziliśmy wieczór chłodząc się na basenie❤️En savoir plus