• Na de storm

    24 Oktober, Perancis ⋅ 🌙 18 °C

    Vannacht ging het aardig tekeer, Octobus kreeg steeds klappen te verduren en stond dan behoorlijk te schommelen.
    Vanmorgen toen ik buiten kwam lagen er overal grote takken, grote stukken bast van de eucalyptussen en ook hele omgewaaide bomen op het gras.
    Wonderlijk was het om te zien dat er rondom Octobus bijna niets lag terwijl ik toch onder de bomen sta. Waarschijnlijk een beschermengeltje gehad vannacht.
    De buren, die hier voor langere tijd staan, hadden een grote tak op de luifel gekregen en waren begonnen met het weghalen van alle takken en bast die bij hen wel om de caravan heen lagen.
    De eigenaar liep met een kettingzaag waarmee hij de grote takken klein maakte en vervolgens ging hij aan de omgevallen boom beginnen.
    Hij had een korte broek, t-shirt en flipflops aan, dat was best wel eng om te zien. Een zaagbroek en veiligheidsschoenen zouden beter op zn plaats zijn geweest.
    Hij vertelde dat op andere plekken op Corsica het water heel hoog was, waardoor veel wateroverlast. Ook dat er een duitse toerist verdronken is doordat hij meegesleurd werd door het snel stijgende water in de rivier waar hij aan het zwemmen was met zijn vrouw en 2 kinderen, deze laatsten zijn op tijd gered.
    Nou dan zit ik hier op deze plek toch wel goed.
    Ben een beetje aan het plannen geweest waar ik heen wil op Corsica, ik moet zeggen dat het feit dat campings gesloten zijn en de bevolking zich agressief opstelt naar camperaars die vrij staan mij wel onveilig laat voelen. Het is een behoorlijk groot eiland, ik kan de tochten niet vanuit hier maken, ik zal ergens anders moeten overnachten als ik het eiland wil zien. Ik weet nog niet hoe ik dat ga doen.
    Ik had echt behoefte aan helemaal niets hoeven, daar heb ik maar aan toegegeven, de ervaring heeft geleerd dat het dan het snelst over is.
    Dus lekker koffie gezet, ontbijtje gedaan, boek uitgelezen en zoals gezegd alvast gaan kijken waar ik naar toe wil. Heerlijk lunchen met de soep van gisteren, afwassen, alvast eitjes bakken voor vanavond.
    Aan het eind van de middag wilde ik toch het strand even zien. Ik ben dus werkelijk van de camping af gekomen vandaag. Heerlijk om over het strand te wandelen. Leuke strandtenten, maar ook allemaal gesloten. Met het fietsje nog even een stuk over de weg die tussen het strand en de bergen in ligt en wat denk je? Een tankstation, wel wat vreemd dat je daar op de fiets aankomt, maar ze hebben er koffie. Toen ik vroeg of ze ook brood verkochten zei de man nee. Het brood dat aan de zijkant van de toonbank lag was van hem. Hij vroeg of ik er een stuk van wilde hebben. Ik zei natuurlijk Nee, want het was zijn eigen brood. Maar hij had het brood al in de hand en vroeg of ik de helft wilde? Ik wees een kleiner stuk aan en hij brak het af. Toen ik wilde betalen mocht dat niet en hij zei dat hij het mij graag wilde geven.
    Dat Frans versta ik echt beter dan het Italiaans. Alhoewel na 2 maanden Italiaans, en dan vooral het laatste stuk dat ik alleen reisde, is het nu lastig om de knop om te zetten naar Frans. Komt vanzelf wel weer goed. En deze man heeft mijn gevoel van onveiligheid wel een beetje weggenomen, als Corsicanen zo aardig zijn dan valt het allemaal vast wel mee 😃
    Baca lagi