Azori 2022

July 2022
A 7-day adventure by Eva & cerotravels Read more

Terceira -Sao Miguel

July 6, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Zbudimo se ob 7:00,se do konca spakiramo,oblečemo,umijemo,pojemo zajtrk.Ob 8:00 nas pride iskati taxist Paulo in nas pelje na letališče ob 8:30 še ne vemo check-in,ob 9:25 pa že bording(na letališčih je NORO).

Pristali smo na zadnjem otoku(kako beži čas😉) Sao Miguelu sredi Atlanskega oceana na Azorih. Čakanje na rent a car spet naporno◉‿◉

Končno pridemo do hotela in nam povejo,da ob soba ob 14:00pripravljena:‑)
    Gremo pa jest in najdemo luštno gostilnico z odličnimi burgerji😋.

In končno pridemo v sobo(lepo,majhno)
    in z mami se greva kopat v bazen.Jaz v vodo mami pa ne (mrzla voda(15-20°C).🥶

Ko prideva nazaj gremo na kratek izlet(nasadi čajev,slap,nasadi ananasov)Kamor koli pogledaš Vidiš samo nasade čajev lepo,pokazana pridelava čaja,poskusiš ga lahko zastonj.
    Obratujejo od leta 1888,še vedno obratuje.Noro.

Slap,lep,mali pohod,malo se znojiš.
    Ko greš do slapa enostavno samo navzdol,ko pa greš nazaj pa umreš.

Nasadi ananasov noter v toplejših prostorih,lepo za videt,potem pa še ananasova večerja za 30€,ni hudo:-).
    (Ananasov sok 3krat,9€).

Zdaj pa še v trgovino in spat,jutri pa nas čaka dolg izlet.😃

Lahko noč😴

Ponta da Ferraria-Sete Cidades

July 7, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Dobro jutro...danes pa je čas za izlet,preden odrinemo na pot,pojemo zajtrk (obilen,okusen...)🥐

Pa gremo,prvo se gremo kopati v topli ocean(topli je zaradi tega ker je spodaj pod oceanom še tunel od lave,ki še malo vre).🤠

Popoti do jezer(bom potem povedala več o tem😉)se ustavimo pri mali cerkvici z drevoredom.

Pridemo do jezer,zanimivo(dva jezerja različnih barv,eden moder,drug zelen).🏞️

Potem smo se odpravili na razgledno točko in zapuščeni hotel.🏚️
    In gremo še na eno eno razgledno točko,na kateri vidiš tri jezera v kraterju od vulkana.🌋
    Pa še še sprehodimo do še enega jezera,ki je tudi za videt(zgleda zapuščeno).🏞️
    Gremo še pojest🍔

Zdaj pa v sobo, kopat,na večerjo in spat.🥘

Lahko noč🥱

Furnas

July 8, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Danes pa je čas za še en izlet.
    Po zajtrku se odpravimo proti dolini Furnas.🏞️
    Prvo si Furnas ogledamo z razgledne točke,na kateri se tudi vidi Furnaško jezero(v obliki gobe)zanimivo🍄

Potem pa smo se spustili v mesto Furnas in se sprehodili mimo še delujočih vulkanskih vrelcev🌋

Po celem mestu so nameščene pipice z zdravilno kislo vodo(npr.za zdravljenje prehlada, ledvice...) zanimivo,ni dobra voda🤢

Potem smo se sprehodili do njihove značilne hrane(cozido)podobna naši enolončnici,za probat,ampak ne za ponovit.🍲🍛🥘
    Pred cozidoto pa smo videli narobe obrnjeno hišo🏡

Potem smo se odpravili do Furnaškega
    Jezera in si tam pogledalai kako se kuha(peče)cozido🥘

Potem pa smo se šli kopati v vrelce z 39°C
    Uživanje, zanimivo 🏊🧖

Potem smo se odpravili v še eno majhno mesto 🌆,ki ima na najvišjem vrhu mesta cerkvico🏫

Potem smo se odpravili proti domu.
    Pred spanjem pa na večerjo na ulici🍔🌭

Potem pa spat🛌

Lahko noč 😴

Gruta do Carvao-Nordeste

July 9, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Danes pa je čas za krajši izlet.
    Ko pojemo zajtrk se odpravimo do jame Gruta do Carvao,si pogledamo en del jame,ker si nismo izbrali dolge ture na kateri moraš tudi plaziti,plezati in takšne stvari 😉 zanimivo
    Po slabi uri smo odložili čelade in se odpravili pogledati jezero Lagoa do Fogo.
    Lepo🏞️
    Pa gremo do mesteca Nordeste,tam tudi pojemo kosilo.

Potem pa smo se odpravili domov,napoti smo si tudi pogledali svetilnik,ki je star več kot 140 let.Lepo, zanimivo 🤩
    Pot je bila zelo dolga,zato smo se igrali stare igrice za v avto🙆🙆‍♀️

In smo prišli v hotel in smo se odpravili ven na večerjo,dobro,okusno🍝🍗
    Ko smo se vrnili domov smo se zrihtali za spanje in se odpravili spat.p😴

Lahko noč 🛌

Lagoa do Congro-Caldeira Velha

July 10, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Dobro jutro...po zajtrku se odpeljemo proti jezeru Lagoa do Congro,ko pridemo do tja se še malo moramo sprehoditi do jezera.Lepo,vse v zelenem(še jezero😉)

Po poti se ustavimo pri termalnem kopališču,kjer se nismo mogli kopati,ker bi morali imeti rezervacijo,si pa ogledamo park,krasno,sama narava🌄

Napoti domov se še ustavimo na ananasovem kosilo.🍍🍍🍍Okusno,dobro

Potem pa v hotel se malo spočiti,biljard igrat,pa še mala večerja in spat🛌🛌🛌

Lahko noč 🌃(slovenščina)
    boa noite 🌃(portugalščina)