France
Le Rivet

Fort de Pattacreuse

July 31, 2023 in France ⋅ ☀️ 16 °C

Začelo se je kot lahka turca s kolesi okrog jezera, končalo pa zame na trdnjavi Pattacreuse.

Potko sem nama splaniral za primer, da bi na Mont Cenisu hotela zganjat kakšne aktivnosti in ko sva prišla do razcepa, ko gre ena gor in druga naravnost... me je premamilo in sem Heleno z Baciotom pustil samo naprej, sam pa zavil v hrib (in to v šlapcah!).

Pot je panoramsko adrenalinska. Razdrapana stara vojaška pot zahteva kar nekaj hitrosti v klanec, če ne si hitro na tleh. Meni je skor ratalo dvakrat, potem sem moral dodat elektriko.

Ko je steklo, sem lahko včasih pogledal mal naokrog in pogledi so res uau! Aja, lahko bi sem šel tudi jutri zjutraj, samo so napovedani oblaki.

Kakorkoli, ko prideš končno na vrh, so tam ostanki ene izmed mnogih trdnjav, ki so posejane okrog jezera. Ta trdnjava je očitno ena najmanj všečnih, saj razen v živo skalo skopanih jarkov, nametanih ostankov hišk, nekaj topovskih mest tu ni ničesar več. Je pa res noro, kaj vojska naredi... in kje! Pogledi na vrhu pokažejo dolino še na levi strani in pa luknje na nasprotnem hribu, najverjetneje od treniranja, kdo kaj zadane s tistim topom.

Ko pridem do neta, preverim, če je ta sklop trdnjav sploh kdaj bil aktivno udeležen v kakšni vojni...

Le Rivet