Japan
Aya Chō

Most od Gabryś xD (Ayanoteruhaotsuri)

September 4, 2023 in Japan ⋅ ☀️ 33 °C

Jako ostatnia atrakcja w Miyazaki (na jaką mieliśmy czas a nie że więcej nie ma xD)
      Pojechaliśmy na most polecany przez znanego YouTube'a jakim jest syn naszego senseia:)
      Ciekawostka: jest to jeden z landmarkow będących inspiracją dla lasu z filmu studia ghibli 'Księżniczka Mononoke' :)

Nie ma tam też żadnego zasiegu - ani internetu ani żadnej japońskiej sieci komórkowej. Most zbudowano nie tak dawno, w latach 80., bo mieszkali tam ludzie. Okolica się teraz wyludnila, więc most pozostał jako atrakcja (widoki z niego są niesamowite). Dalej można w lesie znaleźć kapliczki, ale ogółem las jest niezbadany i owiany tajemnicą.

Mieszkają tu orły i japońska odmiana dzików. Okolo 40 lat temu widziano tu samotnego niedźwiedzia - odmiana charakterystyczną dla tych regionów - czarny z pół księżycem na piersi. Jednak z jakichś powodów został (chyba omyłkowo) ustrzelony przez myśliwych. Tych niedźwiedzi już się nie spotyka i wszyscy zaczęli się godzić z faktem, że wymarły, ale ponoć leśniczy nie tak dawno widział jednego osobnika w tych okolicach.

Aya Chō, Aya Cho, 綾町